Yamaha rxv 1900 jakie kolumny

ket23

New member
witam zmieniłem moją rxv 765 na rxv1900 roznica w dźwięku ogromna ale kolumny też trzeba by zmienić bo moje kody to nie za bardzo.Pokój 18m.Filmy 60% 40% muzyka co szanowni forumowicze mogli by doradzić tak do 2500pln za fronty? dzięki PS gdyby ktos był zainteresowany to rxv765 jest na sprzedaż:)
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zobacz Monitor Audio MR6, Melodika BL30/40, Indiana Line Tesi 560, Paradigm Monitor 7 v.7, Jbl Studio 270 , Dali Zensor 5/7, Kef C7. Kolumn jest dużo, wszystko zależy jakie brzmienie lubisz? Masz możliwość odsłuchu?
 

ket23

New member
słuchałem ostanio KEF c7 i MA bx5 bliżej mi do kefów ale słuchałem ich z rxv 765 więc wrażenia mogą być inne co do brzmienia to yamaha ma bardzo analityczne wręcz chirurgiczne i bardzo mi to odpowiada choć w rxv1900 jest to jeszcze bardziej wyraźne więc myślę trochę o ociepleniu brzmienia kolumnami.Muzy słucham bardzo różnej od Floydów przez Oldfielda na hip hopie i elektronicznej kończąc.Bo w kinie to wiadomo prawie wszystko zagra świetnie
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli chcesz ocieplić brzmienie odsłuchaj koniecznie Melodika BL30/40 (dawne Roth Oli30/40). Kolumny te powinny się dobrze zgrać z Yamahą. Mają łagodne wysokie tony i miękki nisko schodzący bas. Dali Zensor też posłuchaj raczej też są cieplejsze.
 

ket23

New member
Słuchałem ostatnioMA MR6 co prawda z HK ale brzmienie bardzo mi się podobało jestem ciekawy jak one zgrywają się z yamahą
 
Do góry