Yamaha RX-V795a - wymiana

kacy21

Member
Witam. Posiadam amplituner jak w tytule, model z roku 2000. https://www.cnet.com/products/yamaha-rx-v795a/specs/ . Nowy kosztował 1500 DM. Czas na zmianę na coś nowszego, tzn. też yamahę.
Zależy mi żeby w stereo było przynajmniej nie gorzej niż dotychczas, bo głównie słucham muzyki. Wiem, wiem wzmacniacz, ale od czasu do czasu obejrzę tez jakiś film i dźwięk dookólny też się przyda. Kolumny to poczciwe B&W DM 602, 601 i CC6.
Które z nowych modeli zagrają lepiej w stereo i mają przynajmniej taką sama moc? Czy te nowe maja regulację barwy dźwięku, w sensie niskich i wysokich, jakiś filtr loudness (podobnie jak teraz mam bass extension)? Bo potencjometrów nie widzę.
Obsługa 4K HDR tez by się przydała, bo TV to panasonic EXX789 (EX780).
Oczywiście chodzi mi o najrozsądniejsze cenowo modele.
 

kacy21

Member
Napisałem "w najrozsądniejszej cenowo" kwocie. Domyślam się , że każda yamaha za 6000 zł lub więcej zagra lepiej od tej za 3000 zł (czyli tyle ile kosztowała maja 795-tka). Gdybym chciał tyle wydać to nie zakładałbym wątku tylko kupił A2060 albo A1070. Chodzi mi oczywiście o najtańszy model, który spełni powyższe wymagania, czyli zagra lepiej od mojej w stereo i obsłuży 4K HDR.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Podaj po prostu kwotę, która jest dla Ciebie "najrozsądniejsza".
To pojęcie jest dość względne i jakoś niemierzalne, a konkretna kwota ... tak :) Jak możesz to wypożycz i posłuchaj ze Swoimi kolumnami. To musi być Yamaha ? Ja kupiłem Onkyo TX-RZ820 i jestem zadowolony :)
 

kacy21

Member
Trochę "wypadłem z obiegu" jeśli chodzi o sprzęt audio. Miewałem wcześniej jeśli chodzi o wzmacniacze -technicsa, kenwooda, pioneera, akai i yamahę właśnie, 592 chyba. Zawsze mi się podobał dźwięk z yamahy (płynny loudness we wzmacniaczach) dlatego przy niej pozostanę jeśli chodzi o amplituner. Mieszkam dość daleko od najbliższego sklepu gdzie mógłbym odsłuchać i porównać sobie cokolwiek. Stąd moja prośba o pomoc. Potrzebuję najtańszy z oferty yamahy amplituner, który zagra lepiej od starego i będzie miał normalną regulację barwy dźwięku oraz obsługiwał wymienione formaty obrazu. Ile będzie kosztował tyle zapłacę, ale ponieważ nie jestem audiofilem jakimś, więc nie chce wydać więcej ponadto co muszę. Kolumny moje to też przecież nie żadna ekstraklasa, kable podstawowe monster cable'a więc nic mi nie da kupowanie amplitunera za 10000, bo go nie wykorzystam to raz a dwa, że na tyle mnie nie stać.
Czy coś w przedziale 2000-2500 spełni te kryteria z oferty yamahy? Może jeszcze taniej się uda? Jeśli nie to ile trzeba dać?
 
Do góry