Yamaha RX-V775, czy HK AVR 270, a może HK AVR 370?

Dobra koledzy, a JBL Loft 50 dobre to tych ampli? Znalazłem jeszcze Marantz SR5007 + Quadral Quintas 6000 za 4100, dobry zestaw, tzn. pasujący do siebie, i czy dobre te QQ?
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Co to za sklep mówi o tej awaryjności 7 na 10?

redcoon uważaj bo maja mix sprzętowy i można czasem wylosować z insza gwarancją.
 
Ostatnia edycja:
Ostatnia edycja:
No na razie mogę wydać ok. 4200 na ampli + 5.0 Suba kupiłbym na Wielkanoc. Dlatego chciałem trochę lepszy ampli w 7.1, 7.2 bo w niedalekiej przyszłości będę chciał dokupić 2 kolejne głośniki na drugą strefę do sypialni.

Zdecydowałem się na RX-V775. Jest w miarę tani i bogaty w funkcje dodatkowe. Do tego głośniki, ale co ważne - nie mogą być czarne. Dlatego muszę zrezygnować z JBL Loftów i QQ 6000. Z tego co widziałem to mogły by być Tagi Tav 606v3, Wharfedale Obsidian 600 i coś jeszcze jest na pewno w tej cenie i nie tylko czarne. Czytałem, że Obsidiany gorsze niż Tagi. Prawda? Ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Witam ponownie. Byłem dziś na odsłuchu. Słuchałem RX-V775, Denona X2000 i AVR-161. W zestawieniu kombinacji z Taga Tav 606v3, Jamo 606HC3 i JBL Loft 50. Powiem tak - z kolumn najlepsze JBL, a ampli to najbardziej mi odpowiadał HK, potem Dwnon a na końcu Yamaha. Więc zdecyduję się na HK 171 lub 370. Pytanie dotyczące kolumn, czy Obsidiany grają bliżej JBL czy bliżej Jamo?
 
Wpadłem na pewien pomysł. Zainteresowały mnie JBL Studio Cinema 1. Fronty 180, satelity 130, center 120 i sub 140P. Ale na całość mnie nie stać na razie, tzn. za jednym razem. Pomyślałem aby teraz z ampli kupić fronty, za 2 miesiące, satelity i center, a suba na razie nie kupować. Co o tym myślicie?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na pewno seria Studio zagra lepiej od Loftów. Wchodzi, bądź już weszła nowa seria Studio 2. Możesz się też nią zainteresować.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
H/K na pewno lepiej wypada w stereo od yamahy :), więcej bajerów w kinie i nie tylko daje yamaha i najlepiej celować w serie 7xx i w górę:D
 

Basra

New member
witam
moja yamaha 673 na kinie chodzi na NS-50 i NSP-60 a w stereo na RF-52 II
wszystko gra bardzo pierwsza klasa
pozdrawiam Basra
 

-paulo-

New member
Witam wszystkich,

Jeżeli chodzi o HK 370 to w stereo wymiata. Miałem podobny dylemat przed dwoma miesiącami. Zdecydowałem się na AVR370+2xJBLES100 za 3 dni będę miał 2xJBLES20+JBLES25C - system 5.0

Za cenę 2700 za 370-kę dostajesz dobrze wyposażony ampli KD który na prawdę robi dobre brzmienie w stereo. Jak wcześniej pisano i mogę potwierdzić że w niektórych kawałkach trochę brakuje wysokich tonów co powoduje że HK jest trochę mulasty. BASS za to pięknie masuje bębenki :) Jestem bardzo ciekawy jak to będzie hulać jak podłącze centralny.

Natomiast co do awaryjności to niestety miałem przykrość być jednym z tych którym trafiła się wadliwa sztuka. Mianowicie w zasilaczu po ok. 1,5 miesiąca normalnego użytkowania zaczęły piszczeć przetwornice a jest ich tam 4. Jest to normalna wada produkcyjna która może się zdażyć we wszystkich komponentach elektronicznych. Nie mniej jednak byłem bardzo zdegustowany tym faktem :(
Pisk był wysokoczęstotliwościowy i tak dawał po uszach że nei szło wytrzymać. Oddałem sprzęt do serwisu i oczywiście serwisant stwierdził że nic tam nie piszczy :( Wymienili mi jednak profilaktycznie zasilacz i jak narazie testuje od dwóch dni i jest OK.

Inna przypadłość jaka wystąpiła to buczenie radiatora końcówek mocy który wchodzi w rezonans z obudową. W serwisie usuwają to od ręki i jest OK.

Jakby nie było na tak drogi sprzęt HK trochę dał ciała. Inny użytkownik AVR370 miał ten sam problem z tym buczeniem ale zrobili i teraz hula.

Zęby już nie mówić o samych wadach to moc tego ampli w stereo jest niemiłosiernie duuuuuża, zobaczę jak to będzie wyglądało w 5.0

Pozdro 4all
 
Chciałem koledzy wam podziękować za zainteresowanie sie wątkiem. No właśnie na RX-V675 najbardziej sie zawiodłem. Tzn. jak dla mnie gra za wysoko. Prawda taka, że trzeba mieć lepsze głośniki. HK więcej chyba wybacza. Słuchałem jej na Taga 606v3 i nie chce nikogo urazić, ale nie bardzo, na Jamo to jeden wielki koncert sopranowy, na loft 50 już było lepiej, dużo wyraźnych dźwięków na wysokim paśmie, ale basu to nie bardzo. Po odcięciu sopranów 10% lepiej. Po prostu dla mnie musi być widać grane trochę niżej, a szkoda bo mam sentyment do Yamahy.

Jeszcze pytanie o JBL Studio 180. Ich akurat nie mogłem posłuchać, ale czy charakterystyka będzie podobna do loftów 50?
 
Do góry