Yamaha RX-V773 + ...... ???

kordian1000

New member
ciekawie wygląda... a jak gra ? ktos ma ? ktos się wypowie ? a moze poleci cos podobnego ???

a może w tą stronę : JBL ES PACK ?? zawsze to JBL ... w sumie nie znam się ... musze chyba troche przysiąść i poczytać więcej ... no i moze na odłuch gdzies pojadę...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
czy ktos ma JBL 190 oraz BX6 ?? moze porównanie małe ??

U mnie grają Studio 190. Z każdym tygodniem poznajemy się lepiej. Super kolumny do kina, super do muzyki elektronicznej. Kiedyś pisałem, że na moje SŁABE MUZYCZNIE uszy, wydaje mi się, że średnica (czyli głównie wokal - tak to rozumiem) jest trochę wycofana. Słychać bas, słychać treble, ale wokale nawet mocnych babeczek (Adele, Lana del Rey) są mniej "piorunujące". Jakby trochę ginęły za górą i dołem. Ale też słyszałem, że taka jest właśnie charakterystyka JBLa. U mnie one grają na Onkyo, które też jest raczej kinowe.

Zatem nie polecam nikomu szukającemu fajnego wokalu typu Whitney Houston, Adele, Mariah Carey, Sade, Cesaria Evora czy Eve Mendez. Tzn. nie jest tak, że jest tragedia - nawet nie jest źle, ale na innych kolumnach na pewno wokal będzie bliżej słuchacza. Mój kuzyn mnie odwiedził w sobotę i pierwsze pytanie jakie zadał "a gdzie jest średnica?". Właśnie tego pytania się po nim spodzewałem, ale... nie w pierwszych 20 sekundach odsłuchu ;P

Natomiast jeśli szukasz czegoś do kina, do muzyki elektronicznej, czegoś mocnego, łatwo napędzalnego, dającego nawet namiastkę odczuć jak z subem (proszę mnie tutaj nie opluwać - napisałem NAMIASTKĘ) to bardzo dobry wybór. Do tego można je znaleźć w super niskich cenach. Są też bardziej kulturalnie ułożone Studio 180 (były w MM za 649 zł sztuka). Ja za 190 zapłaciłem 899 za sztukę. Podkreślam więc, że porównywanie 190 z BXami to trochę szkodzenie JBLom - to inna półka cenowa raczej. Nawet Oli 40 są wyraźnie droższe.

Zatem wniosek. Super kolumny w kategorii "głośnik". Natomiast w kategorii "stereo dla wymagającego słuchacza" już nie błyszczą. Ja na szczęście do tej kategorii nie należę ;P Mam nadzieję, że pomogłem.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
blackninja: coś długo się szykują ;P kiedy w końcu? i zdecydowałeś 180 czy może jednak 190? Zastosowanie w muzyce czy tylko KD? 5 czy tylko fronty? Ciekaw jestem Twoich odczuć w użytkowaniu domowym :) Biurowe już opisałeś :) Ciekaw jestem jak wypadnie porównanie z konkurencją.

Pytam, bo się zastanawiam czy np. wybór jakiś Monitor Audio (obowiązkowo z subem, np. JBL ES 250) nie byłby bardziej uniwersalny? Bardziej zrownoważone głośniki do stereo, a w KD i tak jest zawsze możliwość podbicia skrajów pasma na amplitunerze i wsparcie suba?

A pytam, bo - jak często piszę - nie mam porównania. Byłem tylko na odsłuchu Jamo 608. Ewentualnie w rodzinie kilka osób ma Heco, Quadrala i MA.
 

kordian1000

New member
Podoba mi się tez design tych 190 , Pytanie brac 180 czy 190 ? Ninja czytałem że masz dostęp do sprzętu - podeslij mi ofertę na v773 + zestaw 180 , i zestaw 190 , Pozdro

Napisz kolego jak Twoj zestaw 190 daje rade na filmie ? i tez własnie patrze na jakiegos ES packa 5.1 w konfiguracji : ES80 ES25 ES20 ES250 lub ES100 ES30 ES25 ES250 , proszę o opinię jak to zagra z V773 - moze ktos posiada ? u mnie bardziej 75 % kino, ale i także muza vocal house w 40 % ,
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Napisz kolego jak Twoj zestaw 190 daje rade na filmie ? i tez własnie patrze na jakiegos ES packa 5.1 w konfiguracji : ES80 ES25 ES20 ES250 lub ES100 ES30 ES25 ES250 , proszę o opinię jak to zagra z V773 - moze ktos posiada ? u mnie bardziej 75 % kino, ale i także muza vocal house w 40 % ,

Do kina i muzyki elektronicznej te kolumny (Studio) to mistrzostwo świata (przynajmniej z tej półki cenowej). Polecam na 100%.

ES nie słyszałem, ale ludzie pisza, że są mniej uniwersalne i mniej detaliczne. Nadają się raczej do kina + głośnego słuchania muzyki. Generalnie pewnie lepiej kupić Studio, niż ES80, ale już przy bardzo dużych pomieszczeniach (np. 30-40 metrów i więcej) lepiej ES100, niż Studio.

blackninja pewnie powie więcej.

Podoba mi się tez design tych 190 , Pytanie brac 180 czy 190 ?

Zależy od 2 rzeczy:
- wielkośc pomieszczenia: do 20 metrów można spokojnie 180, u mnie 190 grają na 22 i w sumie jakby były 180 też byłoby dobrze. 190 mają sporo basu.
- jeśli masz suba to spokojnie możesz brać 180. Chyba, że nie lubisz suba w muzyce, a nadal chcesz mieć sporo basu, to może 190.

Generanie należy uważać na akustykę pomieszczenia. 180 są bardziej kulturalne, lepiej ułożone jeśli chodzi o równowagę tonalną. 190 są bardziej basowe i przy złej akustyce pomieszczenia może dudnić w niektórych miejscach.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry