Yamaha RX-V773 + ...... ???

kordian1000

New member

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
hmmm.... Zamiast tego BD-S673 może lepiej jakiś player? trochę byś zaoszczędził i miał większą wygodę. Kolumn jest sporo i to lepszych od tych JBL LOFT. Podaj chociaż metraż i ile % stereo a ile film?
 

kordian1000

New member
w sumie masz racje BD mi nie potrzebny tak bardzo, zreszta mam to pudło plastikowe samsunga, ahhh nie podałem parametrów : TV mam 55ES8000, metraż 20m , 75 % film , 50 % stereo, :)) ale wiecej kino ... ten V773 niekoniecznie musi byc, ale ważne aby miał 2 out hdmi, oraz strumieniowanie, fajnie jakbym mógł podłączyc słuchawki na jedną strefę niezależną ? chce sprzęt na 5 lat , aby się nie zestarzał za szybko, planuje za 5 lat wymienic TV na OLED, to wtedy wymienie wszystko razem , obecnie te plastikowe kino mojej żonki mnie dobija ..... Proszę o podpowiedz , aaa i budżet jakies 6-8 tys.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
W tym budżecie zainwestowałbym w lepsze kolumny. Jeśli JBL to Studio 190, Roth Oli40, Dali Zensor 7, Monitor Audio MR6/BX6, Paradigm 9 v.7.
 

kordian1000

New member
mhm ale teraz które wybrać ? czym sie kierować przy wyborze ?? na co zwrócic uwagę ? Nie mam możliwosci odsłuchu ... niestety... zdam się na bardziej doświadczonych kolegów na tym forum.

czy ktos ma JBL 190 oraz BX6 ?? moze porównanie małe ??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
czy ktos ma JBL 190 oraz BX6 ?? moze porównanie małe ??

Hmm. Jak dla mnie, to nie ma co z czym porównywać:) Jakościowo w stereo to BX biją na głowę Studio. JBL jak dla mnie to głównie w KD, jeśli chodzi o jakość dźwięku to bezapelacyjnie BX. To zupełnie inna klasa kolumn. Jeżeli już można porównywać to Studio do MA MR, z czego i tak osobiście ja bym wybrał MR.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
W ogóle trudno by było w tej klasie znaleźć kolumny grające gorzej niż JBL ;)
Testowałem też ostatnio wspomniane Lofty, trzeba sumienia nie mieć żeby to polecać...

(Ale ok niech będzie że to też kwestia gustu)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A może bagiennik człowiek ma już wyższe wymagania co do dźwięku?:) Przecież są ludzie co kupują Tagi, Kody czy Prism, i też są zadowoleni. Z JBL to jest podobnie jak z Wharfedale, niby znane, cenione firmy, ale mały nacisk kładą na dobre brzmienie w przedziale budżetowym. Te marki grają dobrze, ale już za dużo większą kasę. Takie troche zaniedbanie producenta. A wiadomo że 7 na 10 osób kupi kolumny budżetowe, a nie takie za 20k. Tak jak piszesz, kwestia gustu i preferencji. Chociaż ja też nie gustuję w tanich JBL:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Też jak koledy wyżej pisali międzi Studio 190 a BX6 wybrałbym BX6. Napisz może jakiej muzyki słuchasz. Jak zależy Ci na dynamice i basie to wybrałbym Oli40 lub najlepiej Paradigm 9 v.7.
 

kordian1000

New member
Słucham odmian house, moja słucha komercji , ok wiele osob zachwala te BXy ale czy dadzą radę z V773 ? czy moze cos innego ? Widziałem posta jednego kolegi co zakupił własnie taką konfigurację i troche załuje teraz... - wydaje mi sie ze te BX6 , są za dobre do V773 ... co o tym sądzicie ?
 

kordian1000

New member
też mi sie tak wydaje :)) , ale chce zakupić taki sprzęt który się nie zestarzeje przez 5 lat :)) czy ktos mi cos doradzi ?? w sumie ten V773 jest budżetowy i popularny, moze jakies adekwatne kolumny wybiore .. ??
 

mec05

New member
To masz dwa wybory, albo bierzesz słaby amp i słabe kolumny, albo odwrotnie, jest też trzecia droga kupujesz dobre kolumny i dozbieraj do dobrego ampa np.Yamaha RX-A810 lub wyżej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Signum75

New member
nic nie zastąpi odsłuchu i wyboru musisz dokonać sam. Ja np. słuchałem ostatnio kilku zestawów (m.in. JBL 190. Oli 40, Taga F-80 i Paradigm 7v7).
Jak dla mnie wybór z tych może być tylko jeden: Paradigm.
Nie kupuj "w ciemno", bo możesz potem żałować.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
773 to jest piąty model od dołu więc nie taki znów budżetowy ;)
Czyli w sumie jednak wolisz coś tańszego czy o co chodzi ?
 

mec05

New member
Jak masz kasę bierz Paradigm 9 v.7, do filmu będziesz zadowolony. A myślałeś może o B&W?
 
Ostatnia edycja:

kordian1000

New member
Jedno jest pewne, jak za 5 lat przyjdzie do wymiany to całosc sprzetu bede wymieniał.., dlatego moze po plastiku samsunga ten v773 to wystarczy ? ten model to minimum jaki biore pod uwagę, a moze inaczej zapytam was : jaki zestaw adekwatny jest do V773 a jaki do A810 ??? pod uwagę biorę każdy zestaw - bo kazdy jest lepszy od tego plastiku ..... wracam za ok 5 h to mam nadzieje na jakies propozycje konfiguracji z waszej strony ...
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
znaczącej różnicy między 773 a 810 nie ma :) jak byś wybrał 1010 to już wtedy masz różnicę:) 773 jest bardzo dobrze wyposażona i czasami nawet lepiej od konkurencji w podobnej cenie. W kinie sprawdzi się świetnie, a do stereo spraw sobie wzmacniacz i już, żaden ampli nie da CI tego w stereo co wzmacniacz
 

kordian1000

New member
ok napiszcie proszę propozycje kolumn do V773 , bardziej kinowo w 80 % , takie które są adekwatne do tego ampli - równiez cenowo, zdecyduję się na mniejszą opcję - powinno wystarczyć na początek.
 
Do góry