Yamaha RX-V771 Jakie głośniki [28m2]

unsecik

New member
Cześć,

czytając forum widzę, że dobrze trafiłem :) potrzebuję Waszej eksperckiej porady w zakresie zakupu zestawu audio (5.1) do posiadanego już amplitunera Yamaha RX-V771.

Pomieszczenie w jakim ma to grać to 31m2 pokój z aneksem (fragment kuchni zabudowany ścianką z MDF). Kolumny z tyłu muszą być niestety wiszące - tak mi architekt zaprojektował instalację audio ;/

Chciałbym na wszystko wydać w okolicach 2800zł (max 3200zł).
Wykorzystanie to głównie TV (70%) muzyka (30%).

Liczę na ciekawe propozycję i ewentualnie informacje gdzie na terenie Wawy można posłuchać zaproponowanych konfiguracji.

Obecnie nie mam żadnych typów i pomysłów.

rzut pokoju z aneksem kuchennym: imgur.com/0gc7p (pokój 24m2 a aneks 7m2)

pozdrawiam,
Daniel
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak jak kolega wyżej : MR6+MR2+MRC, Oli4020, Jbl Studio 190 +130 +120C w przyszłości dozbierasz i kupisz subwoofer. Napisz do Blackninja dostaniesz dobrą cenę.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
dokładnie suba dokupisz później lepiej kasę przeznaczyć na razie na dobre 5.0:) z czasem sub i masz bajkę;)
 

unsecik

New member
Dzięki za propozycję, natomiast wszystko to bardziej okolice 4k ;( niestety mój budżet tego nie udźwignie... coś w granicach mojego budżetu da się zmontować ? Może być system 5.0 a suba dokupię sobie później.
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Popieram przedmówców, lepiej coś dozbierać lub brać na raty bo w tej kwocie na tę powierzchnię będzie ciężko coś dobrego doradzić, ampli w miarę dobre więc nie ma co oszczędzać na głośnikach...
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
szkoda słabszych głośników na tak dobre ampli :p, może uda Ci się coś wyskrobać, odczekać i dozbierać, bo szkoda nie wykorzystać potencjału ampli :p to ja mam znacznie mniejszy pokój i nie wyobrażam sobie żeby miały stać jakieś kolumny słabsze od tych co teraz posiadam:):p
 
M

mw88

Guest
Jeśli można wiedzieć jaki masz pokój do tych kolumn?? :) i czy faktycznie różnica w jakości jest aż tak duża niż np kolumny Quadral Quintas 5000?? Także planuję zakup ampla i kolumn
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
15m2, wiesz kupowałem zestaw przyszłościowo, do większego metrażu i na większym metrażu na pewno będzie większa scena i lepszy bas, no ale jak na tym moim metrażu tak dobrze to gra, jest dynamika i moc to nie wyobrażam sobie czegoś słabszego:). Ja nie mówię że QQ5000 są słabe ale MR to inna klasa. Moim zdanie QQ5000 w swojej klasie i przedziale cenowym są najlepsze:) a na pewno jedne z lepszych
 
M

mw88

Guest
A jaki AMP byś polecał do QQ5000??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
coś co jasno gra i w miarę ostro bo QQ są ciepłymi kolumnami i jak dasz ciepłe ampli to wyjdzie glamza baśniowa hehe:) dobrze by się właśnie spisywała yamaha, marantz
 
M

mw88

Guest
a gdybyś miał wybierać między Wharfedale 600HCP a QQ5000??
Od którego modelu Yamaha jest godna polecenia??
 

_adi

New member
Korzystając z okazji że to mój pierwszy post: Witam wszystkich:)

Z mojej strony tylko tyle że nie masz co sugerować się cenami z allgero, ceneo itp. Sam od niedawna szukam jakiegoś sensownego zestawu 5.0 Często polecanym zestawem na tym forum jest MR6 + MR2 + ... lub Roth Oli 40 i też myślałem że jest poza moim zasięgiem finansowym ale skorzystałem z rady jaką często widziałem na tym forum a mianowicie "Skontaktuj się z Blackninja" i okazało się że chyba będzie mnie stać na coś lepszego niż jakiś gotowy set z jednego kartonu.

Ile wyłożyłeś za Yamahę? Bo ten sprzęcik jest w kręgu moich zainteresowań.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
a gdybyś miał wybierać między Wharfedale 600HCP a QQ5000??
Od którego modelu Yamaha jest godna polecenia??

ja bym chyba raczej był za QQ. Yamaha dobrze zaczyna się prezentować od seri 6 moim skromnym zdaniem, a tak na prawdę to od seri 7 :) dla tego też zamiast 671 wziąłem 771 :)
 

unsecik

New member
Yamahe kupiłem chyba za rozsądne pieniądze a mianowicie niecałe 1900zł. Jutro skrobnę do Blackninja i zobaczymy co z tego wyjdzie ;-)

Po konfrontacji z teściem audiofilem stwierdziliśmy, że cena jest taka sama jak 673 opcji audio więcej na + 771 a to co jest dodatkowego 673 i tak nie wykorzystam, a jakość wykonania bebechów pomiędzy tymi seriami jest ponoć lepsza (pomijając kwestie funkcjonalne, ponoć elementy elektroniczne są z wyższej półki)
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Korzystając z okazji że to mój pierwszy post: Witam wszystkich:)

Z mojej strony tylko tyle że nie masz co sugerować się cenami z allgero, ceneo itp. Sam od niedawna szukam jakiegoś sensownego zestawu 5.0 Często polecanym zestawem na tym forum jest MR6 + MR2 + ... lub Roth Oli 40 i też myślałem że jest poza moim zasięgiem finansowym ale skorzystałem z rady jaką często widziałem na tym forum a mianowicie "Skontaktuj się z Blackninja" i okazało się że chyba będzie mnie stać na coś lepszego niż jakiś gotowy set z jednego kartonu.

Ile wyłożyłeś za Yamahę? Bo ten sprzęcik jest w kręgu moich zainteresowań.

Jeśli się pytasz mnie ile wyłożyłem za ampli to dużo bo było to spory czas temu i wyłożyłem 2,5 tysia, teraz pewnie coś za 1800-2000zł się kupi:). Sprzęt kupowałem u blackninji i na tamte czasy jak bym miał kupić w salonie muzycznym niedaleko mojego miasta to bym przepłacił za zestaw 700zł. A tak sobie mogłem pozwolić zamiast MR1 na MR2 do tego kable, banany inne pierdoły i na dobrą flaszkę aby oblać sprzęt :). Blackninja jest tu lekiem na całe zło :). Pełen profesjonalizm i zaufanie:)
 
M

mw88

Guest
FFooXX5 napisz jak się sprawują te kolumny podczas oglądania filmu w technologii dolby - nie brakuje suba?? Surroundy masz przywieszone na ścianie czy na jakiś stojakach??
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
MR6 mają dużo basu i rekompensuje to brak suba w pewnym stopniu, na brak basu w filmach nie narzekam, wiadomo że z subem było by lepiej ale brak miejsca i warunków na suba :(. W kinie zestaw ten zestaw gra świetnie :). Surroundy mam wysoko na meblach nie mam innej możliwości ich rozmieszczenia;/. Najlepiej jak są na wysokości głowy nawet dobre 20cm powyżej głowy :)
 

unsecik

New member
Faktycznie oferta Blackninja jest nie do pobicia, odsłuch pozostał i przekonanie żony :p Pytanie mam do Was natomiast jak te MR2 powiesić bo zapewne trzeba robić dedykowane półki, ktoś już to z Was trenował ? Czy takie z ikea (LACK) będą dobre ? zależy mi aby nie bawić się w kątowniki i żeby to estetycznie wyglądało...
 
Do góry