Yamaha RX-V767

darekguma

New member
Bez reklam
Witam wszystkich. Jako że jestem posiadaczem tego ampli. to podzielę się kilkoma spostrzeżeniami a raczej pomiarami zużycia energii ( dość często zadawane pytanie)przez ten ampli. Na początek muszę dodać iż watomierz którym dokonałem pomiarów wskazuje zużycie od 3W i tu jest problem iż, nie moge pomirzyć ampil w standby oraz hdmi through, węć można by się domyśleć że zużycie mieści sie w granicach do 3W a tyle podaje instrukcja 2.7W. Pomiar przy załaczonym ampli i całkowicie ściszonym to 45W, na około 1/3 mocy 55W w stereo i 65W w 5.1, na 1/2 mocy zużycie nie przekracza 100W. Na obudowie widnieje moc zasilacza 400W a raczej max. zuzycie energii. Jak ktoś z forumowiczów jest zainteresowany jakimis pomiarami co do zużycia energii to chętnie udziele informacji.
 

python636

New member
darekguma super sprawa z tymi pomiarami, od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem tego amplitunerka i szczerze się zastanawiałem jak się ma pobór prądu przez to urządzonko w porównaniu do poprzedników np. RX-V 765 ??
Tak więc jak mogę prosić abyś sie podzielił spostrzeżeniami z Twoich pomiarów to będę wdzięczny i pewnie inni użytkownicy również :)
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 

python636

New member
mam jeszcze pytanko odnośnie funkcji hdmi through , czy ja dobrze rozumuje: mam dekoder cyfry+ podpięty do amplitunera przez HDMI i moje pytanie jest takie: czy mogę przepuszczać sygnał przez wyłączony amplituner tak aby obraz i dźwięk pojawił się na tv ??
jeśli tak to jak mam to zrobić ??
 

darekguma

New member
Bez reklam
Zgadza sie podpinasz tuner C+,bd,dvd i przy wyłaczonym ampli będziesz miał obtaz i dzwięk na tv. co do ustawienia, na pilocie On screen-HDMI set up i ostatnia pozycja Standby through załaczasz na on i działa, potwierdzeniem bedzie swiecaca dioda na przednim panelu obok przycisku power w czsie kiedzy ampli jest wyłaczonyi w tym czsie przełaczasz wejscia na pilocie, sygnał jest przekazywany do tv z wybranego wejscia
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

python636

New member
Zrobiłem tak jak zaleciłeś darekguma i działa :) , ciekawe czy przez załaczenie tej funkcji pobór prądu się zmienia przez ampli ??

Mam jeszcze jedno pytanko do użytkowników RX-V 767 a mianowicie kiedy używam PlayStation 3 podpięte do ampli na włączonym amplitunerze mogę ustawić aby grały tylko 2 frontowe głośniki wraz z subwooferem , a jeśli przełączę żródlo sygnału na DVD to już nie mogę ustawić 2ch stereo i subwoofer - grają tylko 2 frontowe głośniki a sub jest nieaktywny.
Ktoś wie o co w tym chodzi ????
 

darekguma

New member
Bez reklam
Zmienia sie na nie wiecej niż 3W, mierzyłem watomierzem, a raczej nie mierzyłem:), bo watomierz wskazuje pobór od 3W, tak wiec zakładam że nie przekracza takiego poboru. Co do twojego prodlemu sprawdze w domu po pracy i dam zanac.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry