Yamaha RX-V673

Sk_uter

New member
Bez reklam
To dlatego pewnie u mnie też nie, pewnie tylko fat 32, a jaki serwer dlna umożliwia streaming dts? Bo all share wgl nie widzi pliku z takim rozszerzeniem

Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2
 

TolBoy

Member
Jestem w trakcie testów ampli mam od wczoraj, dam znać co z tym dts-em.


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk
 

TolBoy

Member
Czyta jedynie plik *.dts ale jest info w ampli PCM 2 kanały, z tego co czytałem to musi być obsługa po PCM wielokanałowa a nasz ampli tego nie ma albo i ma ale nie wiem jak to ugryźć.
Jeśli chodzi o dts po sieci to się poddałem ale znalazłem bardzo fajne urządzenie Raspberry Pi zainstaluje na tym XBMC i podłącze po HDMI, dts powinien odpalić.
Dam znać
 

TolBoy

Member
Mam podłączone 5 głośników a w ampli na wyświetlaczu cały czas jest informacja 7 kanałów. Nie mogę tego poprawnie ustawić, podłączyłem zgodnie z instrukcja tylne głośniki do SL, SR.
U was jest tak samo ? jak to poprawnie ustawić aby pisało 5 kanałów ?
 

TolBoy

Member
tak , dwa razy, podłączylem nawet tylne głośniki do wyjści SBL, SBR ale to nic nie dało zawsze pokazuje 7 kanałow
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
dziwne u mnie po kalibracji wskazało tylko to co mam podłączone. Może trzeba zresetować, albo wgrać najnowszy soft?
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
Przecież pokazuje 5 głośników, a te 7 ch stereo to nazwa trybu :)

Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2
 

TolBoy

Member
Dziwna ta nazwa trybu mam 5 głośników a pisze 7 kanałów znowu chyba marketingowcy weszli do głosu kierując się zasadą czym wiecej kanałów w opisue tym lepiej a myślałem że Yamacha to firma z klasą.


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
Bo amplituner jest na 7 kanałów, dlatego tak piszę

Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2
 

TolBoy

Member
Wiem że jest ale po teście z mikrofonem ampli wie że tyle nie mam podłączonych i powinna być inna informacja o ilości kanałów dla mnie powinno pisać 5 chanel bo tyle jest faktycznie a nie dwa dodatkowe wirtualne.
Może dla jednych to nie ma w ogóle znaczenia ale co patrze na ten opis to mnie to wkurza :(

chyba że dokupie dwa dodatkowe głosniki ale jak schowam kable , teraz to nie wykonalne chyba ze za 2-3 lata przed malowaniem
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiem że jest ale po teście z mikrofonem ampli wie że tyle nie mam podłączonych i powinna być inna informacja o ilości kanałów dla mnie powinno pisać 5 chanel bo tyle jest faktycznie a nie dwa dodatkowe wirtualne.
Może dla jednych to nie ma w ogóle znaczenia ale co patrze na ten opis to mnie to wkurza :(

chyba że dokupie dwa dodatkowe głosniki ale jak schowam kable , teraz to nie wykonalne chyba ze za 2-3 lata przed malowaniem

ta opcja po prostu tak się nazywa 7ch stereo i ja nie widzę w tym nic dziwnego, układ graficzny pokazuje Ci dokładnie co masz podłączone, a to tylko nazwa jak każda inna:)
 

TolBoy

Member
Poddaje się !
nie da się zapisać muzyki w dts-ie na twardy dysk i to odtworzyć :(
stereo bez problemu ale 6 kanałów to juz za wiele

muszę poczekać aż technika będzie bardziej zaawansowana może ze 10 lat ?

ps
a tak z innej beczki ma sens łączyć urządzenie światłowodem jak juz jest podłączony po HDMI ?
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dlaczego? Ja mam chyba kilka płyt audio nagranych w DTS, i śmiga bez problemu. Podłaczenie po kablu HDMI wystarcza.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nagrywałem na CD. A ściągnąłem jako FLAC DTS. Normalne pliki jak FLAC, wypaliłem w Nero. Na ampli gra to w DTS. Tylko po wrzuceniu np. na zwykły odtwarzacz CD nie zagra, jest szum. Zresztą to logiczne:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry