Yamaha RX-V673

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ostatnio testowałem tą aplikacje na androidzie tak z ciekawości, bo mam zamiar kupić jakiś tel na androidzie bez problemu strumieniowałem muzykę, nic dziwnego się nie działo :)
 

demografik

New member
Ok. Sprawdzę. Ale nie wiem jak udostępnić napęd. Mam jakąś płytę koncertową chyba Celine Doin i poszczególne kawałki są w dtsie. Nie działa mi to jednak nawet na komputerze. Na V773 tym bardziej.

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2
 

TolBoy

Member
Wkładasz płyte audio do napędu, klikasz prawym przycikiem na napęd i z menu wybierasz Udostępnij > Udostępnianie zaawansowane.
W nowym oknie które się pojawi klikasz na Udostępnianie zaawansowane i ponowanie w nowym oknie zaznaczasz ptaszka Udostępnij ten folder, w polu nazwa udziału wpisujesz co chcesz np: dts. Nastepnie klikasz OK, Zastosuj, Zamknij.
Aby sprawdzic czy płyta jest udostępniona w sieci klikasz na Mój komputer a nastepnie na Sieci, szukasz swojego komputera i patrzysz czy folder np: dts jest widoczny, jesli tak to masz poprawnie udostępniona płyte. Reszta to już w amplitunerze którego nie mam :( a chce kupić

out.php


out.php


out.php


ps
u mnie po włożeniu płyty w dts-ie i odtworzeniu słychac muzyke, odtwarzacz VLC media player
 
Ostatnia edycja:

demografik

New member
To chyba nie będzie takie łatwe ;)
Udostępnić mogę tylko przez DLNA albo przez tablet bądź smartfon.
W każdym z przypadków nie mogę odtworzyć plików audio w DTSie. Serwer DLNA którego używam na PC(Serviio) w ogóle nie rozpoznaje plików .dts jako plików muzycznych.
Mało tego - po zgraniu ich na pen drive, Yamaha nie odtwarza ich więc również bezpośrednio z niego więc uważam, że pliki z rozszerzeniem .dts nie są obsługiwane.
Jedyny sposób w jaki udało mi się odtworzyć pliki DTS to program którego używam do oglądania filmów czyli KMPlayer i bezpośrednie podłączenie PC do Yamahy przez HDMI.
 

werf

Active member
Bez reklam
Demografik daj e-mail na pw wyśle ci kilka plików dts 5.1 co moja Yamaha napewno odtwarza
 

demografik

New member
@werf to co mi przesłałeś zachowuje się dokładnie tak samo jak moje pliki.
Później spróbuję to jeszcze skonfigurować tak jak w opisie o WMP ale jak wrzucę sobie takie pliki na NASa to żaden WMP nie pomoże już przecież...
Dla mnie akurat .dts nie miał większego znaczenia - ważniejsze były pliki FLAC a tutaj też do końca nie jest tak jakbym chciał.
 

TolBoy

Member
a zwykły plik wav 6 kanałowy (dts) tez nie idzie ?
dla mnie róznica pomiedzy stereo a dts jest jak syrena do mersedesa

u mnie na serwerze masz pliki wav
 

werf

Active member
Bez reklam
@werf to co mi przesłałeś zachowuje się dokładnie tak samo jak moje pliki.
Później spróbuję to jeszcze skonfigurować tak jak w opisie o WMP ale jak wrzucę sobie takie pliki na NASa to żaden WMP nie pomoże już przecież...
Dla mnie akurat .dts nie miał większego znaczenia - ważniejsze były pliki FLAC a tutaj też do końca nie jest tak jakbym chciał.

Możesz przesłać kilka plików dts sprawdzę u siebie
Co do flac zainstalowałeś sobie to Al s..... z linku post nr 53?
 

demografik

New member
Ściągnąłem BoneyM od TolBoy'a ale niestety jest to samo.
W Winampie czy WMP mam tylko szum.
Pliki działają mi tylko pod KMPlayerem czyli playerem do filmów który ma w sobie również odpowiednie kodeki więc być może dlatego.
 

nordof

New member
Winamp z odpowiednim pluginem pewnie pociągnie dts. Ale bez dekodera dts-u w karcie dzwiękowej to usłyszysz tylko szum. KMplayer pewnie robi downmix do stereo (prologic).
 
Ostatnia edycja:

demografik

New member
Mam jakąś przyzwoita płytę główna ze zintegrowana muzyką. Jest wielokanalowa ale czy obsługuje dts hardwerowo to nie mam pojęcia.

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
USB pendive NTFS dzialaja? Bo dzis chcialem posluchac FLAC-ow, ale na poczatku Acces error a potem, ze nie znaleziono zadnego urzadzenia.
 
Do góry