Yamaha RX-V673 czy Pioneer VSX-922

adakris

New member
Witam!
Zamierzam zakupić zestaw kina domowego, tj. amplituner i zestaw kolumn 5.1. O ile w

przypadku kolumn mój wybór padł na Jamo S 606 HCS 3, to w przypadku amplitunera mam dylemat.

Czytałem trochę opinii na temat dostępnych amplitunerów w cenie do ok. 2000 zł, no i nie

mogę się zdecydować czy zakupić Yamahę RX-V673 czy Pioneera VSX-922 - cena porównywalna.

Zastanawiałem się wcześniej także nad amplitunerem Sony STR-DN1030, jednak z uwagi na

impedancję 8 ohm, nie pasującą do kolumn głośnikowych zrezygnowałem z tej opcji. Sprzęt będę

wykorzystywał w zasadzie na równi, zarówno do oglądania filmów jak też odtwarzania muzyki.

Zastanawiałem się też nad amplitunerem ONKYO TX-NR515, jednak nie małem wcześniej do

czynienia z tą marką i nie jestem jakoś co do niej przekonany. Proszę o opinię w wyborze

amplitunera, oparte na własnych spostrzeżeniach.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli chcesz do 606 Jamo i głownie do kina domowego to właśnie ten model Onkyo zagra lepiej od wymienionych.Ma dobre wyposażenie:

MHL (Mobile High-Definition Link)
InstaPrevue
Moc 7 x 130 W / 6 Ω
Zone 2 (wyjście liniowe i głośnikowe)
8 wejść HDMI v 1.4/2 wyjścia HDMI v 1.4
Współpraca z sygnałem 3D
Dekodery DTS HDMaster Audio, Dolby Thrue HD
2 porty USB
Odtwarzanie plików muzycznych z dysków wpiętych w sieć
Połączenie z internetem
Konwersja do 4K dzięki Marvell Qdeo
 

adakris

New member
Dzięki za podpowiedzi dotyczące wyboru amplitunera, mam jednak jeszcze dodatkowe pytanie, dotyczące nagrzewania się amplitunerów. Czytałem trochę postów dotyczących amplitunerów firmy Onkyo i podobno bardzo się grzeją. Stolik, w którym mam zamiar zainstalować amplituner, niestety nie jest zbyt wysoki, więc przestrzeń nad amplitunerem nie będzie rewelacyjna - ok. 2-3 cm. Co prawda stolik z tyłu i przodu nie jest zabudowany, więc przepływ powietrza powinien być dobry. Z tych amplitunerów, które wcześniej wymieniłem, z tego co wyczytałem Yamaha najmniej się nagrzewa i dobrze sobie radzi z odprowadzaniem temperatury. Lubię czasami sobie trochę głośniej posłuchać dobrej muzyki, ale w granicach zdrowego rozsądku Proszę zatem o opinie dotyczące kwestii grzania się amplitunerów.
 

adakris

New member
Wracając do moich typów co do wyboru amplitunera, to po przeczytaniu wielu opinii prawie już zdecydowałem co wybrać. Prawie, tzn. wybrałem już markę - stawiam jednak na Yamahę, jednak nie wiem jaki model wybrać. Zastanawiam się nad dwoma modelami, tj. RX-V671 lub RX-V673, oferty niewiele różnią się cenowo, proszę więc o porady, który model wybrać, czym się różnią.
 

dragon79

Member
Zastanawiam się nad dwoma modelami, tj. RX-V671 lub RX-V673, oferty niewiele różnią się cenowo, proszę więc o porady, który model wybrać, czym się różnią.

Jeśli cena byłaby taka sama, to ja brałbym RX-V673 czyli nowszy model z tego roku. Ma lepszą specyfikację techniczną, a od strony dźwięku / sekcji audio pewnie nie będzie różnicy.
Główne różnice w specyfikacji nowszego modelu to:
- HDMI 4k Pass Through ze skalowaniem sprzętowym w górę do 4k (zarówno sygnału analogowego jak i cyfrowego z HDMI)
- AirPlay
- Dźwięk 7.2 (dwa wyjścia na Subwoofer)
- Nowy system pomiaru przestrzeni dźwięku YPAO Reflected Sound Control
- Przeprojektowany pilot


Parę słów możesz przeczytać tutaj:
Best Buys Home cinema amplifiers | whathifi.com
 

adakris

New member
Dzięki za informacje i pomoc w wyborze amplitunera. Dzisiaj złożyłem zamówienie na Yamahę RX-V671, ta decyzja podyktowana była posiadanym stolikiem, w którym ma być ten sprzęt zainstalowany, o czym pisałem nawet powyżej. Pierwotnie nawet zamówiłem RX-V673, ponieważ też przekonywały mnie jego parametry, ale po dokładnym przemyśleniu zakupów i dokonaniu powtórnych pomiarów szafki dokonałem zmiany zamówienia. Okazało się, że przestrzeń nad amplitunerem wynosiłaby tylko ok. 1,0 do 1,5 cm, a to według mnie bardzo mało. Amplituner RX-V671 jest wg. opisów niższy od RX-V673 o 1 cm, stąd przestrzeń nad nim ulegnie zwiększeniu, ta przestrzeń i tak nie będzie rewelacyjna, ale zawsze to 1 cm więcej. W jednym z dostępnych opisów wyczytałem też, że niewiele się nagrzewa, chyba na stronach magazynu "Chip", gdzie dostępnie są bardzo szczegółowe testy różnego rodzaju sprzętu a przede wszystkim jego dokładne parametry. Na wymianę szafki na razie się nie zanosi. Z tego co czytałem wybrany przeze mnie sprzęt także jest dobrze oceniany przez jego użytkowników, a jak będzie w praktyce, okaże się być może już jutro. Pozdrawiam!
 
Do góry