Yamaha Rx-v663

GOLUMN

Member
Witam wszystkich.Po długich poszukiwaniach w internecie zdecydowałem się na amplituner YAMAHY RX-V663.Ale przed zakupem chciałbym poznać zdanie innych użytkowników lub ludzi,którzy mają pojęcie o produktach RTV.Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 

armi

New member
Bez reklam
napisz :
-jakie wymagania / oczekiwania
-jakie masz kolumny
-jakie pomieszczenie
itd
ciężko coś powiedzieć nie mając żadnych inf
 

Bambolo82

Banned
Ja mam Yamahę RX-V663 od jakiś dwóch tygodni. Kupiłem od użytkownika tego forum - Blackninja. Zapłaciłem 1625 zł (sprzęt 1600 zł + koszty przesyłki UPS'em 25 zł). Za te pieniądze dostałem oficjalny egzemplarz na Polskę od firmy Audioklan z polską instrukcją drukowaną oraz 36 miesięcy oficjalnej gwarancji od Yamahy (uwaga na tańsze oferty, które jednak nie zapewniają gwarancji producenta, lecz sklepową!).

Po dwóch tygodniach uważam, że zrobiłem bardzo dobry zakup. Jestem bardzo zadowolony. Gra idealnie i bez problemów. Cieszę się znacznie lepszym dźwiękiem w filmach i muzyce niż przedtem gdy słuchałem bez amplitunera i na głośnikach komputerowych 2.1 firmy Cambridge Soundworks (jedne z lepszych jakie są tego typu). Uczciwie przyznam, że to mój pierwszy amplituner, dlatego nie mam perspektywy porównawczej z modelami Onkyo, HK, Denon, Pioneer, Sony i innymi czołowymi producentami takiego sprzętu. Nie zmienia to faktu, że po prostu jestem zadowolony i nie żałuję wydania 1625 zł.

Konfiguracja i ustawienie Yamahy odbyło się automatycznie (mikrofon jest w zestawie i użyłem sytemu YPAO). Po 3 minutach Yamaha bezbłędnie wykryła parametry mojego pokoju i kolumn, po czym sama wszystko ustawiła. Pokój mam mały (sypialnia na poddaszu 15 m2 plus schody i antresola na szczycie, wszytko gęsto zapełnione meblami i sprzętem). Słucham poprzez kabel optyczny i SPDIF. Źródłem muzyki i filmów jest laptop (MP3, CD i inne). Dużo słucham też radia, które odbiera bardzo dobrze. Jako że mój laptop nie ma HDMI, to oglądam obraz na moim projektorze Benq W500 poprzez kabel VGA z pominięciem sekcji video Yamaha RX-V663 (która ponoć w Yamaha jest bardzo dobra i nowoczesna, m. in. HDMI 1.3, deep color, 1080/24p, 100 i 120hz, x.v.color, auto lip-sync, konwersja analogowo-cyfrowa wideo, usuwanie przeplotu, ale brakuje upskalera, który i tak jest w moim projektorze i zwykłym tv), dlatego nie powiem Ci jak ona się rzeczywiście sprawuje. Bardzo podoba mi się procesor DSP Yamahy, który potrafi nieźle namieszać i zamienić moja sypialnię w salę koncertową, stadion, salkę kameralną, klub jazzowy itp. Dźwięk jest niesłychanie dynamiczny i w filmach potrafi ukoić widza dialogami i podkładem muzycznym, ale też w ułamku sekundy przesunąć kanapę z widownią podczas sceny ze strzelaniną lub pościgiem (namiastka efektów z nowoczesnej sali kinowej). Jestem zaskoczony, że bas jest, pomimo że mam na razie zestaw kolumn 5.0 (bez subwoofera). Basik można sobie regulować (ja sobie podbiłem na +4 w skali 0-10, gdzie 0 jest jest domyślnie). Basik jest szybki, słyszalny (a raczej odczuwalny :D) i bardzo kulturalny (nie dudni brzydko, jak na moich głośnikach komputerowych z sub'em). Nic nie charczy ani nie szumi jak słucham cicho. Ostatnio często kładę się spać z cichutko włączonym tunerem radiowym (jest też RDS, EON, automatyczne strojenie etc.) oraz funkcją czasowego wyłącznika "sleep" (od 15 do 120 min) i zasypiam sobie słuchając kojącego jazzu z II programu polskiego radia. Pięknie słychać kontrabas, trąbkę i perkusję jazzową, przy czym zasypiam sobie na górze, na mojej antresoli zanim funkcja sleep zadziała. Świadczy to o tym, że wbrew obiegowej opinii Yamaha potrafi też wydać z siebie delikatny, kojący, rytmiczny dźwięk co nie którzy bardzo preferują. Jest też "Pure Direct" dla tych którzy chcą dźwięku bez obróbki cyfrowej.

Inne funkcje: przetworniki Burr-Brown 192kHz/24bit DAC na każdy kanał, bi-amping, druga strefa odsłuchu, obsługa 4-ohm'owych kolumn frontowych, power output, dialogue lift (możliwość zamontowania 2 dodatkowych głośników "presence" do dialogów), adaptacyjne sterowanie głośnością (koniec z "wrzeszczącymi" reklamami w TV), "polepszacz" skompresowanej muzyki MP3, menu ekranowe "OSD", fluorescencyjny i programowalny (!!!) pilot z podświetlanym wyświetlaczem, możliwość zainstalowania 2 subwoofer'ów (system 7.2!!!!! z głośnikami "presence" 9.2!!!!!!!! 11 kanałów dźwięku!!!!!!!), dekodery audio HD (DD Plus, DD TrueHD, DTS HR, DTS Master Audio), możliwość rozbudowy o bluetooth i IPod, CinemaDSP, trigger 12V, wejścia i wyjścia A/V na froncie obudowy (słuchawkowe gruby jack, optyczne, s-video, chinch'e video i audio L R), 17 profili predefiniowanych lub programowalnych "Scene", absolutnie bezgłośna praca (Yamaha chłodzi się pasywnie, bez wiatraka, tylko radiatorem).

Napisałem już na tym forum krótką recenzje (pierwsze wrażenia) z odsłuchu po rozpakowaniu Yamahy: http://hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=227848&postcount=13

Dam Ci też linka do fachowej recenzji tej Yamahy 663, w której ona wypada rewelacyjnie: http://www.audio.com.pl/index.php?pa...atId=13&id=109

A tu masz fachowe zestawienie najnowszych modeli czołowych producentów (jest m.in. Yamaha RX-V663): http://www.audio.com.pl/index.php?pa...gorie&katId=13

A tu notatka porównawcza Yamaha RX-V663 kontra Pioneer VSX-918: http://www.audio.com.pl/index.php?page=testy&act=html&katId=13&id=109#dodaj_form

Pozdrawiam. Pytaj jak by co na privie lub na forum. Chętnie udzielę odpowiedzi na temat Yamahy RX-V663!

W sumie, polecam sprzedawcę Blackninja i Yamahę RX-V663!
 
Ostatnia edycja:

GOLUMN

Member
armi napisał:
napisz :
-jakie wymagania / oczekiwania
-jakie masz kolumny
-jakie pomieszczenie
itd
ciężko coś powiedzieć nie mając żadnych inf
Moje wymagania:żeby ładnie grały,czysto i dynamicznie(ale bez przesady)nawet przy cichym graniu zarówno podczas słuchania muzyki jak i przy oglądaniu filmów.Mam amplituner już parę lat TECHNICSA SA-AX530 5razy60w ale to nie to.
Moje kolumny:
Wszystkie 5 to kolumny firmy TONSIL:
FRONT:
ALTUS 300
MOC MAX 300W
MOC ZNAMIONOWA 150W
IPEDANCJA 8 ohm
PASMO PRZENOSZENIA 30-18000 Hz
CENTRALNY:
FOCUS CENTER
MOC MAX 100W
MOC ZNAMIONOWA 60W
IMPEDANCJA 6 ohm
PASMO PRZENOSZENIA 55-20000 Hz
TYLNE:
FOCUS SAT
MOC MAX 70W
MOC ZNAMIONOWA 40W
IMPEDANCJA 6 ohm
PASMO PRZENOSZENIA 65-20000 Hz
Mieszkam w bloku.Wymiary pokoju to 3,5m na 5.30

BARDZO DZIĘKUJĘ.TESTY I OPISY SĄ SUPER.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

fabipotok

New member
pytanie o mozliwosc podlaczenia

czesc,

jestem zainteresowany zakupem tego amplitunerka ale chcialbym poznac Wasze opinie na temat jego ewentualnego podlaczenia do frontow jamo s606.

oto ich paramtery :

system: 3 drożny Bass Reflex
woofer: 203 mm
moc:
max: 160 W
RMS: 130 W
pasmo przenoszenia: 45-20000 Hz
skuteczność: 89
impedancja: 6 Ohm
wymiary: 1080 x 190 x 345 mm

ich koszt to okolo 1200 pln za pare

i teraz szereg moich watpliwosci ( wynikaja one z tego ze dopiero rozpoczynam swoja przygode z budowaniem sprzetu audio )

po pierwsze : czy te kolumny nie maja zbyt "kiepskiego" pasma przenoszenia ? tu wypada abym zaznaczyl ze, budzet jakim dysponuje na same kolumny forntowe nie powinien przekroczyc 1400 pln. nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale pomieszczenie w jakim zestaw bedzie "gral" ma okolo 46 m kwadratowych wiec jest calkiem spore

po drugie : czy fakt iz kolumny te sa 6 ohmowe a amplituner 8 ohm nie jest bez znaczenia ( zestaw bedzie sluzyl w duzej mierze do sluchania muzyki ale zapewne bedzie tez sporo filmow i koncertow na DVD i mam nadzieje ze w przyszlosci na blue rayu z PS3 )

no i po trzecie choc moze powinienem napisac po pierwsze : czy moze nie powinienem sie zastanowic nad innymi frontami w rozsadnej cenie ? :)

z gory dziekuje za Wasze opinie i podpowiedzi

pozdrawiam

F.
 

deftones13

New member
Witam

Mam głośniki jamo 606 i grają z amplitunerem yamaha 663 i jest super.
Rewelacja w kinie domowym jeśli chodzi o stereo też nieźle.
Jeśli chodzi o różnicę w impedancji to yamaha ma możliwość przełączenia z 8 na 6 Ohm wszystko jest ładnie opisane w instrukcji i jest banalnie proste.

Polecam z czystym sumieniem - zanim się zdecydowałem to miałem możliwość odsłuchu jamo 606 z kilkoma ampli z tej półki cenowej i yamaha 663 w/g mniw wypada najlepiej

Pozdrawiam
 

krych83

New member
Witam
Też posiadałem Yamahę 663. Trzeba przyznać, że sprawowała się bardzo dobrze. Łatwa konfiguracja, dużo opcji DSP, idealna do kina i dobra w stereo.
Została jednak zastąpiona przez Onkyo TX-SR805. Dopłaciłem niewiele (różnica między nową Yamahą a Onkyo to 400zł). Jeśli możesz dopłacić to bierz Onkyo, jest różnica w kinie i przede wszystkim w stereo- dźwięk jest krystalicznie czysty. Jeśli nie Yamaha też cię zadowoli.
 

dziuubek

New member
Nadmienie tylko ,ze jesli masz komputer z najnowszymi grafikami ATI to dzwiek i obraz ida po hdmi jesli poinstalujesz najnowsze sterowniki :)
 

Jussi

New member
Bez reklam
Kupilem ten ampli i jest spoko jedyne co mnie zirytowalo to ze zabrali wejscie USB z panela czolowego? :(

Starsze modele z serii 4 maja a ten te... no po prostu żenada :(
 

arturos34

New member
problem

czesc mam pytanie mam rx-v663 ,jak slucham muzyke przy 10db wszystko sie wylacza moje kolumny to eltaxy symfony5/0 prosze o podpowiedz czy to wina kolumn czy ustawien w rx-v663
 
Do góry