Yamaha Rx-v663,rx-v863,rx-v565,rx-v465

pejotpe

New member
Bez reklam
Jeśli wahałeś się między 663 a 863, to zarówno 465 i 565 będzie w obu przypadkach krokiem wstecz (przynajmniej wg specyfikacji)...
 

GOLUMN

Member
Zgadzam się.Mój problem polega na tym czy wybrać pomiędzy 663 a 863 czy pomiędzy 465 a 565.Z których wybrać?Z tego co wiem to nowe amplitunery są odchudzone jeżeli chodzi o tylną część.Więc ,które lepsze?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pejotpe

New member
Bez reklam
Dźwiękowo starsze 663 albo 863 (chyba, że potrzebujesz więcej wejść HDMI).
Nie chodzi tylko o odchudzenie: serie 4 i 5 to niższa półka...
 

ALEX-77

New member
Dokładnie 663 i 863 można będzie porównać dopiero do modeli 665 i 765 ale one dopiero będą wchodzić na nasz rynek coś koło czerwca ,lipca.
 

cyberpooh

New member
hmm to chyba zalezy od potrzeb
ja bylem zdecydowany na 663 ze wzgledu na hdmi repeater,
teraz mam to juz w 465 i ten model bede kupowac zamiast 663
 

don111

Banned
od serii 66x w górę Yamahy miały pre-out do podłączenia dodatkowego wzmacniacza, więc jak kogoś interesuje też otwarta furtka na dobry dźwięk w stereo to wybór jest tylko od 66x w górę
 

sempik

New member
Cyberpooh, ja na twoim miejscu mocno bym się zastanowił. W 465 (w stosunku do 663) brak:
1. Zone 2
2. Night Listening
3. Bi-Amping
4. Pure Direct Switch
5. Mniej podzakresów w EQ.
6. brak De-Interlacer.
7. wejść z zewnętrznych dekoderów wielokan.
8. wyjścia optycznego.
9. słabszy wzmacniacz
/Opierałem się na porównywarce na yamaha-hifi.de/

Dla mnie na plus tylko więcej HDMI.
 

GOLUMN

Member
Czy ma ktoś instrukcję do Yamahy 663 i 863.Najprawdopodobniej będę miał jeden z nich ale z NIEMIEC i bez instrukcji po POLSKU.Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
@sempik: 465 nie ma też:
- Top Art - a to jest kolosalna różnica w dźwięku (minimalizacja połączeń analogowych wewnątrz amplitunera),
- pre-outa - dla mnie to jest podstawa, bym mógł połączyć ampli ze wzmacniaczem stereo.

Osobiście najlepszy stosunek możliwości do ceny ma dla mnie obecnie "stary" dobry rx-v661 (lub jego odpowiednik HTR 6060): można go dorwać za 1200 PLN (niestety, tylko w kolorze srebrnym). W porównaniu z 663 brakuje mu w zasadzie tylko dekoderów dźwięku HD (różnica pomijalna przy użyciu PS3 jako odwarzacza BR) i HDMI 1.3 (ma tylko 1.2). Z drugiej strony nie ma błędu związanego z przycinaniem kolorów w obrazie przez HDMI (HDMI clipping), na który "cierpią" nowsze 663 i 863...

Żeby było zabawniej tegorocznym odpowiednikiem 663 wydaje się być raczej 765 niż 665, w którym sekcja zasilania została mocno okrojona...
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Masz rację :)
Bardziej poprawnie będzie:
Jednym zdaniem: Lepiej wyjdziesz wybierając pomiędzy 663 i 863.
 

cyberpooh

New member
sempik napisał:
Cyberpooh, ja na twoim miejscu mocno bym się zastanowił. W 465 (w stosunku do 663) brak:
1. Zone 2
2. Night Listening
3. Bi-Amping
4. Pure Direct Switch
5. Mniej podzakresów w EQ.
6. brak De-Interlacer.
7. wejść z zewnętrznych dekoderów wielokan.
8. wyjścia optycznego.
9. słabszy wzmacniacz
/Opierałem się na porównywarce na yamaha-hifi.de/

Dla mnie na plus tylko więcej HDMI.

ale powtorze pierwsze zdanie, zalezy od potrzeb
w moim przypadku, nie potrzbuje 2 stref, bi-ampingu(bo kolumny i tak nie maja), wyjsc optycznych, zewn dekoderow itd. Audiofilem tez nie jestem wiec mysle ze EQ pobawilbym sie przez 2-3 dni a potem juz predefiniowane ustawienia 2-3 i tyle.
plusem 465 jest nizsze zuzycie energi o 150W :)

jedyne nadczym sie zastanawialbym to night listening tyle ze nie mam jak tej funkcji przetestowac i nie wiem czy ona rzeczywiscie zdaje egzamin - bo przyznam ze czesto chcialbym czegos posluchac/poogladac kiedy rodzinka spi.

zawsze te 300-400 pln roznicy w cenie mozna przeznaczyc na lepsze kolumny czy dolozyc do BD :) tak wiec, zalezy od potrzeb :)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
W przypadku wzmacniaczy akurat obniżony pobór mocy, za którym nie idzie jej lepsze wykorzystanie akurat to wada, a nie zaleta, bo oznacza, że w przypadku nagłego poboru mocy zasilacz nie wydoli (i obetnie np. basy).

Modele 661/663 tłuką niemiłosiernie pod względem jakości dźwięku niższe serie, więc przeznaczanie oszczędności (o ile jakieś są, bo na przykład 661 "chodzi" teraz na wyprzedaży po 1200PLN) na lepsze kolumny ma mizerne znaczenie, skoro nie będą wykorzystane...
 

GOLUMN

Member
Bardzo Proszę O Instrukcję!!!!!!!!!!!!!!!

Witam wszystkich.Błagam!Bardzo proszę o POLSKĄ instrukcję do YAMAHY RX-V663 i RX-V863.Jeszcze raz bardzo wszystkich proszę o pomoc.Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
 

GOLUMN

Member
Bardzo Proszę O Instrukcję!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

icon1.gif
Bardzo Proszę O Instrukcję!!!!!!!!!!!!!!! :blagam:
Witam wszystkich.Błagam!!!!!!!!:blagam: Bardzo proszę o POLSKĄ instrukcję do YAMAHY RX-V663 i RX-V863!!!!!!!!:blagam: Jeszcze raz bardzo wszystkich proszę o pomoc.:blagam: Mój adres mailowy: golumn1978@wp.pl:blagam: Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
szukalem z ciekawosci, ale widzielm tylko ang, ale mozna kupic od kogos mysle ze za 40zl ktos Ci sprzeda
 

Giba

New member
A co ze skalerami do full HD sygnału analogowego ??
663 chyba nie ma tej opcji ?? a 565 już ma .
Co to za zaciski głośnikowe są w tej 565 ?? Tylko frontowe wyglądają porządnie, za to 4 wejścia HDMI to dobre rozwiązanie 663 ma ich tylko niestety 2 , chyba najlepszym rozwiązaniem będzie wybór 665 -> ma skaler,i 4 wejścia , oraz tryb pure direct tylko nie wiadomo jak z ceną ....
 
Do góry