yamaha rx-v663 do rozbudowy?

klaklanbej

New member
witam, przymierzam się do zakupu powyższego modelu. mam zamiar korzystać muzyka/KD 70%/30% w pokoju 20m2. O kinie nie wspominam, bo różnice w amplitunerach pewnie nie będą dla mnie tak zauważalne, zależy mi natomiast na możliwie czystym dźwieku stereo (dodam że nowych głośników jeszcze nie mam - póki co stoją ster ale jare :) tonsile 75) Biorę jeszcze pod uwagę denon'a 1908 (ze względu na kwotę obu w/w - nie więcej niż 1600 pln) - oba te modele wyposażone są wpreout, więc przy najbliższym przypływie gotówki będę chciał zakupić wzmacniacz stereo. Prosze o info czy takie zestawienie rx-v663 + wzmacniacz stereo dadzą zadawalające rezultaty? a może polecicie inne modele z wyjściami preout zamiast tej yamahy, które lepiej się spełnią w tej funkcji? i tak jak pisałem - czy takie połączenie da słyszalny efekt? z góry dzięki za podpowiedzi!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli faktycznie do kina domowego w 70% - to sprawdź dobrze Onkyo 606.
Ale żaden ampli nie da Ci jakości stereo takiej jak np. nawet najtańszy wzmacniacz stereo Marantza lub CA. I sprawdź koniecznie - bo różnice są znaczące . Tak twierdzą też CI którzy codziennie korzystają odsłuchu.
 

klaklanbej

New member
dzięki Kiki, ale 70% do muzyki 30% do kina... I tu właśnie jest problem. Gdyby było odwrotnie, nie miałbym raczej problemu z wyborem. Chodzi mi o to że ta jamaha ma dobre parametry do kina, ma nowe kodeki - natomiast ten model chodzi mi po głowie ze względu na możliwość podłączenia za jakiś czas wzmacniacza stereo. I tu moje pytanie - czy to ma sens i czy ta yamaha jest do tego odpowiednia. Że różnice pomiędzy akplitunerem KD a dość nawet prostym wzmacniaczem są znaczne - wiem, słyszałem. Dlatego właśnie chcę się zabezpieczyć kupując ampli z możliwością rozbudowy o wzmacniacz... Czy to się sprawdzi??? Proszę o opinie... :hmm:
 

klaklanbej

New member
Blackninja, proszę o wycenę na PW:

yamaha rx-v663 + dvd s661
yamaha rx-v861 (o ile jeszcze są) + ten sam model dvd
marantz 4002

...i o pomoc w podjęciu decyzji co do połączenia w przyszłości AV ze wzmacniaczem stereo...
 

tommyk74

New member
Ja chcę zakupić zestaw jak w mojej stopce.
Rzecz w tym, że tak samo jak kolega wyżej napisał głównie ma służyć do muzyki stereo w pokoju około 40 m2 a od czasu do czasu do kina. Czy ten 663 pociągnie stereo na głośnikach które zamierzam zakupić jak w stopce.
Gdzieś czytałem na tym forum że ktoś kupił ten model i był zawiedziony stereo brak basów i coś tam jeszcze. Bardzo proszę o jakoś podpowiedź jeśli nie ten 663 to jaki inny? Te głośniki będą także mi pasować do wystroju wnętrza a Yamaha wydawała mi się optimum pomiędzy możliwościami, wygodą obsługi, wyglądem a ceną.
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
Uważam, że Yamaha 663 to niezły wybór - jest jednym z najtańszych nowych ampli z pre-outem. Obecnie rozważam ją jako głównego kandytata do rozbudowy mojego stereo (do napędzenia dwóch satelitek i głośnika centralnego powinna wystarczyć aż nadto). Samotnie nie jest to demon mocy i na 40m^2 może być mało by pociągnąć pięć (czy nawet siedem) kolumn....
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Pre out, to nie jest kosmicznie drogi cud techniki, a zwykłe wyprowadzenie wyjść z przedwzmacniacza na zewnątrz - koszt zapewne kilku $ na gniazda RCA - to powinno być obecne praktycznie w każdym ampli - niestety, w tej cenie to robi tylko Yamaha i zeszłoroczne Denony (o ile się nie mylę, a tegoroczne w tym przedziale cenowym mają pre mają wycięte). Także brak pre-outów (chociażby tylko na fronty), to po prostu sknerstwo marketingowe (wolałbym kupić Onkyo 705/706 niż yamahę 663, ale nie w tej cenie, a konkurencyjne 606 jest skreślone za brak pre outa).
 

klaklanbej

New member
pejotpe, czyli wg Ciebie ta yamaha jako kandydat na sprzęt który ma służyć do odtwarzania kina to dobry wybór? bo o stereo się nie martwię skoro można podpiąć bez konfliktowo wzmaka stereo....
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Myślę, że do 2kPLN raczej nie ma wielkiego wyboru, a przy osobnej końcówce mocy szkoda dać więcej za ampli - ja będę brał Yamahę...
 

klaklanbej

New member
dzięki wielkie za Wasz czas.. choć nadal jestem bez sprzętu, jak już się zdecyduję (choć nie wiem kiedy to następi..) na pewno napiszę co w końcu wybrałem
 
Do góry