Yamaha RX-V571 czy Pioneer VSX-921 ??

bestiaa

New member
Witam Serdecznie
Mam dylemat chce sobie kupić amplituner i odwieczny problem jaki :) dałem sobie zakres kasowy tak ok 1600 zł Znalazłem 2 ampltunery które sądze w jakimś zakresie spełniały moje wymagania. Tylko nie wiem który wybrać chyba że ktoś poleca inny. Powiem tak nie wiem ile z tych wszystkich rzeczy co posiadaja te amplitunery można wykorzystać i czy wszystkie wykorzystam. Do amplitunera chce podłaczyć tuner n-ki, blu rey i może w przyszłości coś jeszcze.
Dziękuje z góry za pomoc i porady
pozdrawiam Mariusz
 

bestiaa

New member
kolumny

Wiec kolumny mam już Sony ss-fcr4000 + subwoofer Quadral i to podłączyłbym do nowego amplitunera, a pokój ma 4,6 x 4,6 :). Co do słuchania to zapewnie 60% filmy 40% muza(CD,radio,SAT)
dzięki
 
Ostatnia edycja:

Tanan

New member
Witam, tez jestem zainteresowny ampli do max 1600, chcialbym zeby mial radio internetowe, uzywany bedzie muza60%/filmy40% muzyka typu house, club, dyskotekowa, ale rowniez zwylka jak na vivie czy eska tv. chce zeby mial w miare mocny i miekki bas. Glosniki raczej jamo 606. pokoj okolo 20m, bardzo zalezy mi na radiu internetowym. Co polecacie, ew jakie inne glosniki chcialbym zeby wszystko kosztowalo okolo max 3000
 

gbh71

New member
Witam

Testowałem VSX-921 na Tannoy MX3 i wypadł przy moim starym Technics SA-AX720 blado, bez polotu i basu. Wyposażenie tego amplitunera super, radio internetowe bez żadnej konfiguracji i od razu zagrało. Po kalibracji przez MCACC advanced było jeszcze gorzej. Uwaga dla posiadaczy tunera telewizji kablowej Technisat to nie współpracuje.
 

yureek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam

... Uwaga dla posiadaczy tunera telewizji kablowej Technisat to nie współpracuje.

ja używam Technisata HD bez PVR z Vectry i "chodzi" bezproblemowo z 921ka, wystarczy podłączyć pod HDMI IN (pierwsze po lewej patrząc z tyłu) i ustawić na ampli VIDEO 1 IN, i w tej pozycji wyłączyć ampli, w innej pozycji nie działa HDMI THRU, z czasem można się przyzwyczaić do tego że przed wyłączeniem 921ki należy ustawiać źródło na VIDEO 1 IN :)

osobiście jestem zadowolony, odtwarza pliki FLAC po DLNA bez żadnego problemu i ma proste menu ekranowe, poza tym można zalogować się na stronie pionka i samemu dodawać stacje radiowe i po zatwierdzeniu od razu są one dostępne, jedyne co mi się nie podoba, to brak obsługi radia w formacie AAC :???:

w porównaniu do kolegi gbh71 wcześniej używałem Technics'a SA-AX 730, z moimi Kef'ami C7 i subem C4 i różnica w stereo jest diametralna na korzyść Pioneer'a, ale to jest moja prywatna opinia,
 
Ostatnia edycja:

koval44

Member
Yureek, możesz napisać z jakimi kolumnami używasz Pioneera? Jak wygląda sprawa z basem? Jestem zainteresowany zakupem tego amplitunera.
Napisz proszę również jak się odtwarza pliki audio przez DLNA z komputera, czy jest to intuicyjne, czy są wyświetlane tytuły piosenek na wyswietlaczu? Jak długo lądują sie stacje internetowe? Z góry dzięki za odp.

Pozdrawiam
Przemek

Wysłano z HTC Desire HD z użyciem Tapatalk
 

yureek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Yureek, możesz napisać z jakimi kolumnami używasz Pioneera? Jak wygląda sprawa z basem? Jestem zainteresowany zakupem tego amplitunera.
Napisz proszę również jak się odtwarza pliki audio przez DLNA z komputera, czy jest to intuicyjne, czy są wyświetlane tytuły piosenek na wyswietlaczu? Jak długo lądują sie stacje internetowe? Z góry dzięki za odp.

używam kolumn podłogowych KEF C7 i suba KEF C4, bas z suba jest bardzo powiedziałbym przyjemny, nie dudni i ładnie wypełnia pomieszczenie (pokój ok.20m2) ustawiony jest na 100Hz i skręcony na około 35%, podczas kalibracji MCACC pionek "kazał" mi go trochę przykręcić, dodatkowo w 921ce możesz wybrać wielkość głośników, jeżeli masz suba i wybierzesz fronty jako SMALL, to bas jest kierowany tylko na suba a cała "reszta" na głośniki, jeżeli ustawisz LARGE to całe pasmo wraz z basem idzie na kolumny i dodatkowo bas na suba, moje C7ki akurat nawet bez suba maja ładny bas, ale wiadomo że sub to sub :)

pliki po DLNA odtwarzane są i widoczne bez problemu z każdego urządzenia które obsługuje i jest w sieci (u mnie 2 laptopy, router netgear'a WNDR 3700 z dyskiem podłączonym pod USB jak i z mojego Samsunga SGS II), tytuły i dane o formacie, kbitach są wyświetlane na ekranie tv, jak również widoczne na wyświetlaczu w ampli, możesz wybrać 4 ustawienia odsłuchu, SURROUND STEREO, STEREO, DIRECT i PURE DIRECT, na moich kolumnach najprzyjemniej słucha się na PURE DIRECT czyli bez żadnych "udogodnień", w tej chwili nawet nie używam tv do nawigacji, wybieram z pilota tryb H.G.M i na wyświetlaczu intuicyjnie pilotem przechodzę do odpowiednich opcji,

stacje radiowe pewnie zależy od łącza jakie posiadasz, u mnie na 20Mbit łączu załadowanie RMF FM trwa poniżej 1 sek, stacje mocno oblegane jak np 181FM Energy 98 niecałe 2 sek, wybierane stacje są automatycznie dodawane do RECENTLY PLAYED (20 ostatnich), jak również możesz słuchane aktualnie radio dodać do FAVORITES przyciskiem PGM na pilocie, dodatkowo rejestrując się na stronie pioneera podanej w instrukcji możesz tworzyć swoją listę ulubionych kanałów z istniejących już na stronie, jak i dodawać nowe kanały radiowe, pojawi się ona jako nowy katalog ADD... w INTERNET RADIO

chyba wyczerpująco opisałem :grin: jakby jakieś pytania jeszcze to śmiało :mrgreen:
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

koval44

Member
Yureek, wielkie dzięki za wyczerpująca odp. Miałeś może możliwość odsłuchania 921 z kolumnami JBL E80? Półki co myślę o dwóch kolumnach, mój pokój, to 18m, dodatkowo w bloku. Bardzo zależy mi na funkcjonalności sieciowej i cieszy mnie, ze wszytko dział dobrze.
Pisałeś wcześniej o przekazywaniu sygnału przy wyłączonym ampli, miałeś jakieś z tym problemy? Czy np. jak słucham stacji internetowej, czy też tradycyjnego radia, to czy również muszę wybrać odpowiednie źródło na ampli, aby sygnał po wyłączeniu 921 był przekazywany?

Pozdrawiam.

Wysłano z HTC Desire HD A9191 z użyciem Tapatalk
 

gbh71

New member
z czasem można się przyzwyczaić do tego że przed wyłączeniem 921ki należy ustawiać źródło na VIDEO 1 IN :)
,

I właśnie oto chodzi, że nie jest to kompatybilne

w porównaniu do kolegi gbh71 wcześniej używałem Technics'a SA-AX 730, z moimi Kef'ami C7 i subem C4 i różnica w stereo jest diametralna na korzyść Pioneer'a, ale to jest moja prywatna opinia, ,

Być może przerosły mnie ustawienia i nie mogłem tego ustawić pod swoje potrzeby, instrukcja polska jak dla mnie tragedia. Nie potrafiłem ustawić tak aby grały w stereo i przody i subwoofer.
Ale to już historia. Ampli oddałem i rozkoszuję się moim starym prostym w obsłudze SA-AX.
Rozpoczołem wybór ampli od nowa (i kolejny tydzień będzie zmarnowany)
 
Ostatnia edycja:

yureek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Yureek, wielkie dzięki za wyczerpująca odp. Miałeś może możliwość odsłuchania 921 z kolumnami JBL E80? Półki co myślę o dwóch kolumnach, mój pokój, to 18m, dodatkowo w bloku. Bardzo zależy mi na funkcjonalności sieciowej i cieszy mnie, ze wszytko dział dobrze.
Pisałeś wcześniej o przekazywaniu sygnału przy wyłączonym ampli, miałeś jakieś z tym problemy? Czy np. jak słucham stacji internetowej, czy też tradycyjnego radia, to czy również muszę wybrać odpowiednie źródło na ampli, aby sygnał po wyłączeniu 921 był przekazywany?

Pozdrawiam.

Wysłano z HTC Desire HD A9191 z użyciem Tapatalk

niestety nie miałem możliwości odsłuchu z innym zestawem, jeżeli masz możliwość odsłuchu to polecam w podobnej cenie jak JBL posłuchać KEF C5, znajomej poleciłem C5tki KEF'a do pionka VSX-421 i jest bardzo zadowolona, a ma pokoik 10m2,

VIDEO 1 wybieram tylko jak chcę oglądać TV, być może jest to wina TV lub tunera Vectry że się nie dogadują pomiędzy sobą, bo nagrywarka Panasonica z TV działa bez zarzutu przez ampli, i tu nieważne jakie jest źródło ustawione po wyłączeniu pionka, ale jak już mówiłem jak ustawie VIDEO 1 i wyłączę 921ke to przekazywanie działa bez problemowo

pozdrawiam
 
Do góry