Yamaha RX-V483 czy Denon AVR-X1400H

krishd

New member
Chciałem wymienić amplituner ze względu że obecny nie obsługuje 4k PIONEER VSX-527-K. Kolumny mam JAMO C400 CEN C401 C405 dość stare, ale nie jestem maniakiem i służą tylko do obejrzenia filmu i do grania, czasem puszczę głośniej muzykę (nie wykluczam że w przyszłości może wymienię na lepsze, na tą chwilę wystarczają) Chcę dokupić SUB 210 do tego zestawu.
Zastanawiam się na tymi modelami ze wskazaniem na denon (polskie menu, a szanuje producentów którzy szanują nasz język).
Ale proszę o fachowe porady ;), a może inny model w tym przedziale cenowym? Nie upieram się na język pl.
 

mors111

Active member
Bez reklam
czy masz odtwarzacz 4K , konsolę z 4K , TV 4K .... itp ?
no i jeśli to masz , to czy masz to podpięte do amplitunera a z niego do TV ?

jeśli nie i idziesz z ww sprzętów od razu do TV , wymiana na nowszy amplituner niewiele zmieni

no i szukaj wyższych modeli , Denon X2... , Yamaha 6.. , Onkyo 6.. , coś z Harmana ...

te Jamo mogą okazać się całkiem przyzwoite w połączeniu z wyższym modelem amplitunera

zarówno Onkyo , Yamaha jak i Pioneer miały ostrzejszą górę pasma a Denon juz mniej , i dlatego może i on bardziej zgra się z Jamo , które też gra ostrzejszą górą , ale zaczynaj od modelu X2...
 

krishd

New member
czy masz odtwarzacz 4K , konsolę z 4K , TV 4K .... itp ?
no i jeśli to masz , to czy masz to podpięte do amplitunera a z niego do TV ?
Tak mam 4K sprzęt i podłączone jest do amplitunera a on do tv. Jak bym nie miał sprzętu 4K to ten zestaw mi wystarczał. Dokupił bym tylko sub.

no i szukaj wyższych modeli , Denon X2... , Yamaha 6.. , Onkyo 6.. , coś z Harmana ...
te Jamo mogą okazać się całkiem przyzwoite w połączeniu z wyższym modelem amplitunera
To już za drogo dlatego te modele co podałem to są w przedziale finansowym.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Tak mam 4K sprzęt i podłączone jest do amplitunera a on do tv. Jak bym nie miał sprzętu 4K to ten zestaw mi wystarczał. Dokupił bym tylko sub.


To już za drogo dlatego te modele co podałem to są w przedziale finansowym.

zawsze możesz przepiąć sprzęt bezpośrednio do TV zamiast przez amplituner

cz za drogo zapytaj Blackninja na priv jakie by miał ceny

cieplej zagra też Harman Krdon 15./16./17. i też zapytaj o te modele

Onkyo 6.. bardzo polecane , sam mam 609 i bajka w kinie , a i w stereo spoko daje radę

Jao sub 210 , mały , nie za mocny , do kina i niewielkiego pokoju i nie za głośnego słuchania ok, lepszy z Jamo to J10
 

popej

New member
Możesz też kupić X1300. To mniej więcej to samo co X1400 tylko model sprzed roku. Nie ma HEOSa, może są jeszcze jakieś inne drobne różnice. Musiałbyś sprawdzić, czy nie brakuje jakiejś funkcji, na której Ci zależy.
 

krishd

New member
Kupiłem 1400 i j10 Dla moich potrzeb wystarczy.
Jest ktoś na forum co ma podobny sprzęt i w miarę możliwość pomoże go skonfigurować ??
Jak ustawić żeby po wyłączeniu ampi od razu wyłączył się dekoder i tv. Ampi z tv podłączony po ARC i dekoder podłączony do ampi (cab/sat) Próbowałem różnych ustawień i nie chce działać. Jak wyłącze pilotem z dekodera to wyłączy się dekoder i tv a ampi nie


Natapatalkane z IP7
 

krisder

New member
Bez reklam
Kupiłem 1400 i j10 Dla moich potrzeb wystarczy.
Jest ktoś na forum co ma podobny sprzęt i w miarę możliwość pomoże go skonfigurować ??
Jak ustawić żeby po wyłączeniu ampi od razu wyłączył się dekoder i tv. Ampi z tv podłączony po ARC i dekoder podłączony do ampi (cab/sat) Próbowałem różnych ustawień i nie chce działać. Jak wyłącze pilotem z dekodera to wyłączy się dekoder i tv a ampi nie


Natapatalkane z IP7

Musisz w urządzeniach włączyć funkcję HDMI CEC. U siebie zostawiłem tylko takie połączenie TV i ampli. Wolę sam uruchomić lub wyłączyć pozostałe urządzenia gdyż wcześniej wystarczyło którymkolwiek pilotem włączyć dany klocek a i tak włączały się wszystkie: bluray, dekoder, amplituner i telewizor.
 
Do góry