Yamaha RX-V475 + Samsung UE55F6320 + UPC KAON

greeno

New member
Witam. Proszę o pomoc bo już wszystko mi opada :). Jak skonfigurować zestaw: Yamaha RX-V475 + Samsung UE55F6320 + UPC KAON. Chciałbym skonfigurować wszystko tak aby włączać i wyłączać jednym pilotem od telewizora (przynajmniej w ten sposób aby włączyć/wyłączyć, przełączać kanały i zwiększać/zmniejszać głośność). Aktualnie decoder UPC podłączony mam pod amplituner (hdmi1), a amplituner pod tv (hdmi2-ARC). Niestety decoder UPC nie obsługuje anynet+, a amplituner za każdym razem jak się włącza z telewizorem przełącza się na jeden z ustawionych wejść AV od 1 do 6, a chciałbym aby ustawił się na wejście hdmi pod które podłączony jest decoder UPC. Dekoder UPC można ustawić aby włączał się i wyłączał za pomocą uniwersalnego pilota (zewnętrzny nadajnik podczerwieni), niestety w przypadku korzystania z anynet+ wyłączyć dekodera za pomocą nadajnika już nie można, anynet jest za szybki i dekoder już się nie wyłącza. Inaczej rzecz pisząc co by się nie zrobiło i tak aby włączyć tv należy za każdym razem używać 3 pilotów. Ja sobie jeszcze z tym radzę ale moi Rodzice mają z tym problem, teraz wytłumacz im, że pierw należy włączyć to, przełączyć to, itd. Czy ma ktoś pomysł w jaki sensowny sposób to skonfigurować ?
 
Do góry