Yamaha RX-V473 - podłączenie laptopa - ani widu ani słychu...

mackbeth

New member
Dzień dobry (wieczór) wszystkim.

Pisże bo mam problem.... bo inaczej bym nie pisał :)

Otóż właśnie nabyłem drogą kupna amplituner Yamaha_RX-V473, użwyany, sprawny (wg sprzedającego)

Otóż sytuacja jest taka.

Mój laptop jest źródłem muzyki i Netflixa..(HP Probook 6470b) i chcę podłączyć go do amplitunera, do wejscia HDMI 1. Z laptopa mam wyjście niestety tylko display port, wiec mam przejściówkę DP>HDMI.
Z amplitunera wyjściem HDMI Out kablem HDMI do mojego projektora Epson TC-5650.

Jak się zapewne domyślacie, nic nei działą :) ani obrazu ani dźwięku.

Komputer nie wykrywa ani projektora, ani amplitunera jako urządzenie odtwarzające.

Komputer podpięty jak do tej pory bezpośrednio do projektora wykrywał go jako ekran, był obraz ..i dźwięk ( projektor ma głośnik wbudowany)
Komputer WIn10, sterowniki karty graficznej najnowsze jakie HP dostarcza... i niestety nie mogę zainstalować innych (jakieś tam ograniczenia producenta).

Menu amplitunera na projektorze się wyświetla, więc tu działa...

Niestety nie posiadam żadnego innego urządzenia ani komputera (znaczy mam drugi, też HP i to samo..) żeby sprawdzić czy to wogóle działa. Internet na ten temat nie daje odpowiedzi.. przeszukałem wiele, ale wprost nie jest napisane gdzie leży problem, tym bardziej że z projektorem Audio I Video działa bez problemu. Czytałem o HDPC i tak dalej, ale nawet nie mam punktu zaczepienia.. Ktoś coś wie? Kojarzy? Może ktoś ma ten model amplitunera i komputer pod to podpięty?
Nie powiem, nie chciałby żeby okazało sie że kupiłem sobie przycisk do papieru..a laptop po za line out nie ma żadnej opcji cyfrowego wyjścia, bo od biedy mógłbym podpiąć się osobno.. ,

Co do użytych kabli to hmmm..jedne jest 2.0, drugi 1.3 lub 1.4.... obojętnie którym laptopa podepnę, beż różnicy...

Generalnie nienawidzę kiedy komputer mnie przechytrza... W piątek PS4 od znajomego spróbuję podłączyć i zobaczymy.. co nie zmienia faktu, że akurat u mnie komputer służy jako odtwarzacz treści A/V i to się raczej nie zmieni, bo konsoli dla samego netflixa/spotify kupować raczej nie potrzebuję :)
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
Hejo.
Co do użytych kabli to hmmm..jedne jest 2.0, drugi 1.3 lub 1.4.... obojętnie którym laptopa podepnę, beż różnicy...

W tym przypadku, bez roznicy, tak samo jak i HDCP
Cos z DP jest nie tak
Moze trzeba sie pobawic ustawieniami w kompie jakmis. Nie znam sie na DP, nigdy nie uzywalem.
Moze ktos bardzie oblatany z tematem DP pomoze, ktos sie zjawi...
 

mackbeth

New member
Na kompie nic właśnie nie ma, bo amplituner nawet nie jest wykryty...w ogole nic w kwest wyjścia obrazu czy dzwieku nie ustawie dopóki wzmacniacz nie będzie wykryty...coś czuję że muszę niestety dokupić kartę z wyjściem optycznym..wtedy zadziała, ale nie po to mam ampliituner... Żeby kolejne pudełka i kable dokładać :) ehhh...
 

mackbeth

New member
Nie mam telewizora, ale amplituner swoje menu na projektorze wyświetla. Właśnie nie mam żadnego innego urządzenia żeby przetestować oprócz 2 komputerow
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
I oba lapki maja displayport? kup kabel diplayport - hdmi zamiast używania przejściówki.
 

mackbeth

New member
Ano tak, oba lapki są DP.. co mnie dziwi, że projektor na obu kompach jest wykrywany bez problemu. Tu właśnie mam problem w głowie, bo teoretycznie AMpli na tej samej zasadzie powinine być wykryty... zreszta nie myślałem że cos nie zabanglała, założyłem że skoro mój komputer wykrywa i projektor i telewizor, to z ampli nie bede miał probelmu i kupiłem.. a tu tzw. zonk :)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
bo wykrywa monitory a nie sprzęty tupu amplituner...


Następnym razem trzeba było szukać amplitunera co korzysta ze spotify i innych a nie gołego dziada bez niczego niski model do plumkania..

Puścił byś na laptopie muzkę a po wifi ampli by grało , co do netflixa to laptop z dp może mieć konflikt ze starym ampli i nie zadziała
 

mackbeth

New member
Panowie... kupiłem amplituner, tak, do plumkania i filmów... Moim źródłem obraz jest laptop... Chciałem mieć w końcu dźwięk 5.1... Mam kupić konsolę żeby oglądać filmy? bez sensu...
Ponieważ lapek nie ma cyfrowego wyjścia dźwięku, ostatecznym rozwiązaniem będzie kupienie karty dźwiękowej USB z wyjściem optycznym... ale nie o to chodziło.

Jako że jestem dociekliwy, będę szukał gdzie leży problem... Btw, czy ktokolwiek z Was ma podłączony komputer do amplitunera? jak amplituner jest widoczny w kompie>? jako playback device, wyświetlacz audio czy jak?

Hard reset i nowy firmawe to pierwszy ktok który zrobiłem...
 

mackbeth

New member
Ok wszystko sprawdzone...normalne hdmi w innym laptopie Bangla jak trzeba. Jednak to wina DP...więc kupiłem zewnętrzna kartę i optyk.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
A kabel dp-hdmi sprawdzałeś? bo to co zrobiłeś lub chcesz zrobić czyli wypuszczać optykiem to głupi pomysł i degradacja dźwięku.
 
Ostatnia edycja:
Do góry