Yamaha RX-V473 - Kilka pytań

elliotek

New member
Mam mały problem, do tej pory używałem amplitunera ONKYO, ale jakiś czas temu uderzył w mój dom piorun i padły mi HDMI w nim. A z racji że rzeczy mam podpięte do Amplitunera i jednym kablem do TV. I niestety teraz mi to tak nie działa. Przeglądałem wczoraj oferty różnych firm i bardzo spodobał mi się tytułowy Amplituner Yamaha RX-V473. Ma jedną dla mnie ważną cechę której nie miałem w ONKYO czyli AirPlay. Z racji że posiadam, iPhone 5, iPad, MacBook była by to dla mnie fajna funkcja. Ale czytając to forum dochodzę że ta Yamaha nie jest najlepsza. Ale chciałbym określić do czego ona miała by służyć dokładnie i może wtedy powiecie mi czy się nadaje czy nie:)

W 70% będę oglądać TV (głośność średnia, głównie sport i filmy czasem jakieś MTV)
W 20% będę oglądać filmy w MKV
W 10% chciałbym wykorzystywać AirPlay (być może się to zmieni jak się sprawdzi ta funkcja u mnie)

CO myślicie? Proszę o w miarę szybką radę jestem w stanie dziś kupić ta YAMAHE:)

Aha mam głośniki JAMO s708 :) i tylko STEREO.
 
Ostatnia edycja:

Sh4k3

New member
Rozumiem, że na podstawie głosów dwóch sprzedawców deklasujesz produkt? :) Mam propozycję - idź na naprawdę duże forum o sprzęcie audio - niekoniecznie jest one polskie, ale zobaczysz jaki sprzęt używany jest na świecie. Wówczas się przekonasz, że porady tutaj dobrane są do tego co jest na magazynie :> Kilka miesięcy temu kolumny które były dobre do 20m2 po kilku miesiąca nagle stałe się idealne do salonu 30m2. I obie te opinie pisała ta sama osoba. Niech Ci to da do myślenia.
 

elliotek

New member
Póki co jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, bo czytając te forum przed zakupem strasznie jechano po tym i innych modelach YAMAHA. Instalacja bardzo prosta, bardzo szybka. Muzyki głównie słucham z iPhone, iPad i bardzo dobrze gra, na pewno lepiej niż na ONKYO którego posiadałem. Dźwięk jest bardziej wyrazisty i czysty:) Dużo lepiej sprawuje się przy oglądaniu TV, głos jest bardziej wyrazisty i zdecydowanie lepiej brzmi szczególnie jak jest cicho puszczony. Po kilku godzinach odsłuchu polecam!!
 
Do góry