Yamaha RX-V473 i głośniki analogowe 5.1

speeder77

New member
Witam!

Planuję zainwestować nieco środków w sprzęt nagłaśniający, mój wybór padł już na model RX-V473 Yamahy ze względu na Airplay i funkcje sieciowe. Zwracam się jednak z prośbą o pomoc w zupełnie innej kwestii. Ponieważ na chwilę obecną muszę podarować sobie zakup drogich kolumn chciałbym podłączyć do tego amplitunera zestaw moich starych ale całkiem niezłych kolumn 5.1 Creative Inspire 5500. Problem polega na tym, że są to głośniki analogowe a wybrany przeze mnie amplituner (tylko 4.1) jak i zdecydowana większość dostępnych na rynku nie posiada pełnego zestawy złączy analogowych 5.1. W związku z tym czy jest jakaś szansa na dekodowanie dźwięku przestrzennego i wyprowadzenie go na wszystkie kolumny w inny sposób? Myślałem o takim tymczasowym rozwiązaniu jak zastosowanie na każdym wyjściu głośnikowym przejściówki (wtyk bananowy-gniazdo BNC) i kolejnej (wtyk BNC - gniazdo RCA). Pytanie tylko czy ma to szanse zadziałać i czy wydobywany dźwięk nie straci zbyt wiele na jakości. A może jest jakiś inny sposób na podłączenie tego zestawu? Oczywiście bez pośrednictwa komputera. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
To jest jakiś chory pomysł...

Nie masz kasy na głośniki to się wstrzymaj z zakupem do czasu jak będziesz mógł kupić całość. Do tego czasu śmigaj na Creative :>
 

speeder77

New member
Zdaję sobie sprawę, że to dosyć hardcorowe rozwiązania ale perspektywa zakupu drogich głośników jest dość odległa więc przynajmniej na razie chciałbym wykorzystać to co mam. Dodam jeszcze jedną ważną informację, subwoofer był połączony z kartą dźwiękową w komputerze 3 jackami, natomiast 5 głośników satelitarnych chinchami bezpośrednio do subwoofera. Zależy mi na uzyskaniu dźwięku przestrzennego a nie samej możliwości odtworzenia dźwięku na wszystkich głośnikach.
 

krzysiekkortus

New member
W każdej konfiguracji jaką stworzysz (a przychodzą mi tylko mega karkołomne konfiguracje) będzie to grało dużo gorzej niż zestawione w oryginale przez Creative'a. A już tamto gra tak sobie ;) Niestety do ampli (aby uzyskać dźwięk "przestrzenny") będziesz musiał kupić dwie kolumny forntowe (jak będą przyzwoicie grały basy to odpadnie sub) i trzy efektowe (front center i boki) inaczej to nie zahula.
 

speeder77

New member
Tak jak wspomniałem, zakup kolumn planuję w dalszej perspektywie, zestaw Creativa leży spakowany i szkoda byłoby przynajmniej tymczasowo z niego nie skorzystać. Zdaję sobie sprawę, że podłączenie takich kolumn do nowoczesnego amplitunera to jest sprzętowy mezalians największego kalibru ;) ale myślę, że parę miesięcy z powodzeniem mógłbym z takiego zestawu korzystać. Dlatego jestem otwarty na wszystkie nawet mega karkołomne konfiguracje jakie przychodzą Wam do głowy :)
 
Do góry