Yamaha RX-V467 jakie kolumny do 2000 zł

jaksta

New member
Witam na święta w prezencie otrzymałem amplituner Yamaha RX-V467. Chciałbym do niego dokupić kolumny gdzie górna granica cenowa wynosi 2000 zł. Pokój w którym sprzęt będzie używany ma powierzchnię 18,5 m2. Ściana z telewizorem 3,7m , pozostała 5m. Dźwięk: film, muzyka, konsola, więc praktycznie do wszystkiego. Jedynie co słyszałem to ten amplituner z kolumnami - stereo Jamo 606s połączonych z amplitunerem dwa kanały na jedną kolumnę (jakoś tak nie wiem dokładnie, wytłumaczono mi że był podłączony przód i surround - wyjęte blaszki) Chciał bym się od was dowiedzieć czy podane kolumny nie są za mocne na tak mały pokój, i czy te kolumny w systemie 5.1 lub 5.0 z tym amplitunerem można podłączyć kolumny podłogowe jak wyżej, ale żeby stworzyć przy tym kino domowe, czy może podłączenie kolumn podłogowych uniemożliwia prawidłowe podłączenie pozostały. Nie upieram się przy tych głośnikach - tylko wymieniam je z tego względu że są jedynymi które słyszałem i zostały mi polecone). Proszę was o pomoc w wyborze głośników 5.1 lub 5.0 cena jak wyżej 2000 zł. Z góry wielkie dzięki za nawet najmniejszą pomoc mam nadzieje że wspólnie z wami wybiorę sprzęt z którego będę zadowolony.
Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To podłączenie o którym piszesz to jest Bi-amping. Twój amplituner nie obsługuje takiego podłączenia, nawet z uwagi na to że jest 5.1 kanałowy a do tego typu podłączenia potrzebujesz dodatkowych 2 kanałów, czyli amplituner musi być 7.1 i przystosowany do podłączenia Bi-amping. Tym podłączeniem się tak nie przejmuj bo niektórzy nawet nie słyszą różnicy od normalnego podłączenia, więc możesz kolumny normalnie pod jedną pare zacisków podłączyć i będzie grało. Czy są za mocne? ...no ja mam je na 15 mkw i grają normalnie. Przecież nie musisz na full słuchać. Tylko do tych kolumn musisz mieć wolną przestrzeń z boku ok 1m i od ściany ok 50cm (najlepiej by było, jak będzie 10cm mniej to też tragedii nie będzie) z uwagi na ich konstrukcję. Z kolumn mogę polecić jeszcze Quadral Quintas 5000 lub 6000. W sumie do tej kwoty dużego wyboru mieć nie będziesz. To są same kolumny, do suba pewnie będziesz musiał parę stówek dozbierać. Do Twojego metrażu Jamo sub 250 - niedrogi a dobry.
 
Do góry