Yamaha RX-V465 + LG BD390

termometr

New member
Witam wszystkich. Spędziłem już drugi dzień szukając po sieci opinii i informacji na temat kina domowego i mam już w sumie coś na oku. Mój tv to Sony Bravia 40EX500. I teraz:

amplituner: Yamaha RX-V465, zastanawiałem się nad 467 ale wyczytałem gdzieś że bardziej opłaca się wziąc 465.
odtwarzacz blu-ray: bardzo dobre opinie zbiera LG BD390. Szczególnie zależy mi żeby mój odtwarzacz czytał przez USB dyski sformatowane w NTFS a ten odtwarzacz to umożliwia.

Co sądzicie na temat łączenia odtwarzacza i amplitunera różnych firm? I co powiecie na temat poszczególnych sprzętów? I tu prośba, jeżeli będziecie polecali coś innego to mniej więcej w tej samej cenie (i nie interesują mnie ceny w sklepach internetowych tylko ceny z RTVeuroAGD lub MM bo zamierzam wziąć sprzęt na raty)

Dodatkowo chciałbym się dowiedzieć jaki zestaw głośników pod taki sprzęt? Ale najlepiej do 1000-1100zł bo i tak już wystarczająco nadwyrężyłem mój budżet.
Może Prism Onyx 200?


Wyszła trochę masa pytań ale liczę na Waszą pomoc ;)
Aha, nie mam zapędów audiofilskich ani nigdy nie miałem sprzętu hifi/kina domowego
 
Ostatnia edycja:

killpit

New member
465 to dość umiarkowany ampli ale lepszy niż 467 :)
Osobiście jak masz możliwość zakupu to idealne rozwiązanie byłoby Onkyo538+QQ5000 ale nie wiem czy mają to w tych pseudo sklepach ;)
W M.M. mogą na pewno zamówić w Euro wątpie tam jest bieda.
Przez internet możesz też zakupić na raty wystarczy pogadaj z Blackninją tu na forum on mojemu znajomemu tak sprzedał i bez żadnych problemów nawet nie ruszył się z domu:)
Jak zapytasz go o ceny to zmienisz zdanie gdzie kupić.
 

termometr

New member
Czy te QQ5000 nie będą za małe na pokój 24m^2? Bo własnie z taką opinią już się spotkałem.

Czy te raty od blackninji to raty 0%?
 

killpit

New member
Zgodzę się że 765 to fajna maszyna ale modelowi 465 czy 467 daleko do niego.
Polecam zakup Yamaszki ale od 7 serii w górę ponieważ niższe modele to totalna porażka szczególnie jak się je porówna z konkurencją.
QQ5000 mogą być lecz wtedy dobry mocny sub będzie potrzebny.Możesz też pomyśleć o QQ6000 na bank wystarczą lecz cena będzie wyższa albo Jamo 606.
Pamiętaj że jak mają być głośniki większe to i ampli musi być mocniejszy nie ma nic za darmo.
Proponuję Onkyo 578 konkretna maszyna i Jamo 606 lub QQ6000
Z cenami powalcz z Blackninją warto zapytać...;)
 

termometr

New member
ja tą kwotę podałem na cały sprzęt. Trzeba liczyć, że 1200zł będzie mnie kosztował odtwarzacz bluray. Także na amplituner i kolumny zostaje mi jakieś 2200-2300zł ;/
 

termometr

New member
jamo będą trochę za wysokie, ale na qq5000 i onkyo 538 mógłbym się zdecydować. Teraz pytanie ile za taki zestaw zaproponuje mi blackninja, póki co czekam od niego na odp. na pw.

Dzięki za pomoc
 

termometr

New member
Zdecydowałem się na zestaw: ONKYO 538 + br 308 + QQ5000 i jestem zadowolony! Dodam, że jest to mój pierwszy taki sprzęt i cieszę się że nakłanialiście mnie na OKNYO. Co ciekawe ten odtwarzacz czyta mi dysk 500GB sformatowany w formacie NTFS ('fachowiec' z MM nie dawał na to szans) a zalezało mi na tym bardzo. Teraz takie pytanie: jaki sub pod ten zestaw byłby najlepszym rozwiązaniem?
 

pkomp

New member
goście z MM nie testują sprzetu to co miał ci powiedzieć?a że jesteś zadowolony?skoro to twój pierwszy sprzęt to i ze znacznie gorszego byś był :)
 
Do góry