Yamaha RX-V465 i brak basu

qwerk

New member
Witam, posiadam od wczoraj zestaw Yamaha RX-V465 oraz kolumny 5.0 z serii NS-8900. Odsłuchiwałem go kiedyś w sklepie i bardzo mi się podobało jego brzmienie. Znalazłem dobrą ofertę i zamówiłem. Po uruchomieniu tego w domu i ustawieniu mikrofonem - gra to bardzo słabo. Praktycznie nie ma basu – trochę poprawia jak się da tony basowe na max, ale wtedy dzwięk jest trochę bardziej przytłumiony. Z bassreflexu nawet nie czuć ruchów powietrza, nie mówiąc o tym że szyby nie drżą a przy takich ustawieniach to powinny.
W ustawieniach BASS OUT jest do wyboru SWFR/FRONT/BOTH. Z uwagi, na to ze nie mam suba to zmieniłem ustawienia na FRONT, ale zmienianie tego parametru nie powoduje różnicy w odtwarzanym dzwięku.
Czy to oznacza, że ampli tuner może być uszkodzony? Bo wiem, że ten zestaw grał super (słuchałem w stereo bez suba), a to co teraz słyszę z tych kolumn jest jak dzwięk z jakiś satelitek…
W opcjach front jest ustawiony jako Large, podłączenie prawidłowe, kable póki co z zestawu – czyli trochę cienkie, słuchałem na różnych ustawieniach audio jak i w 5.0 i nadal nie ma basu…
Nie jestem fanem łupania, ale gdzieś te niskie tony giną, albo sprzet jest skopany, albo jakieś ustawienia wariują.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zamień na Pioneera i będzie po kłopocie. Skoro masz od wczoraj nie powinno być żadnego problemu.
 

marecki6

New member
Bez reklam
dokonywalem odsluchu kolumn wlasnie na tym ampli a dokladnie dotyczylo to mission MV oraz jakis kolumn Yamahy ( nie pamietam modelu ) i szczerze mowiac tez nie bylo zbyt wiele tego basu wiec sadze ze taka jest charakterystyka tego ampli
 

qwerk

New member
Witam, przeprowadziłem ponowną kalibrację z innym ustawieniem eqlizera FRONT, teraz gra to zdecydowanie lepiej. Ale i tak nie ma prawie zadnych wibracji.
Czy ta yamaha ma jeszcze jakies ustawienia? Bo moze poporstu odcina czestotliwosc i nie puszcza nizszej czestotliwosci na kolumny.
Nie dlugo porobie jeszcze testy i podepne te kolumienki pod wieże. Ale taki kawał kolumny powinien przecież grać lepiej niż podstawkowe, które mam przy Panasonicu AK45...
Co do zamiany, to walalbym na onkyo 607. Czy ktos jest chetny na zamiane? 465 i do tego dvd S663, jeszcze nawet nie wyjete z pudełeczka? :)

Pozdrawiam.
 

krisder

New member
Bez reklam
Zamiana amplitunera na pewno nie spowoduje przyrostu "wibracji". Aby to poczuć musisz zakupić suba i po kłopocie.
 

akir

New member
Ja mam problem z tym ampli nie mam dźwięku z kanałów jakie lecą w tv pomożesz w konfiguracji? Może być przez hdmi, lub euro nie ma to dla mnie znaczenia byle żebym mógł mieć dźwięk z powrotem przez głośniczki.
 

setunia

New member
Bez reklam
qwerk napisał:
Witam, przeprowadziłem ponowną kalibrację z innym ustawieniem eqlizera FRONT, teraz gra to zdecydowanie lepiej. Ale i tak nie ma prawie zadnych wibracji.
Czy ta yamaha ma jeszcze jakies ustawienia? Bo moze poporstu odcina czestotliwosc i nie puszcza nizszej czestotliwosci na kolumny.
Nie dlugo porobie jeszcze testy i podepne te kolumienki pod wieże. Ale taki kawał kolumny powinien przecież grać lepiej niż podstawkowe, które mam przy Panasonicu AK45...
Co do zamiany, to walalbym na onkyo 607. Czy ktos jest chetny na zamiane? 465 i do tego dvd S663, jeszcze nawet nie wyjete z pudełeczka? :)

Pozdrawiam.

Słyszałem ten amplituner w akcji z PS3 jako źródło i Jamo 606 z przyległościami. Mogę powiedzieć tylko tyle, że braku basu tam na pewno nie było. Salonik 5x6m był uczciwie nagłośniony zarówno muzycznie, jak i filmowo. Może problem tkwi w autokalibracji? Spróbuj ręcznie wprowadzić ustawienia. Co do portu basrefleksu to jedynie w subie czuje się tam pulsowanie. Sprawdź pracę niskotonowców w głośnikach przednich po zdjęciu maskownic czy przy średnich poziomach głośności dobrze pracują i najważniejsze zobacz, czy nie zamieniłeś fazy głośników tzn. czy jeden z przednich niema odwrócone na kablach + i -. Poza tym niskie tony zależą też od średnicy i długości kabla. Powinien być możliwie najkrótszy i najgrubszy. Jeśli masz komputerówki 0,5mm2 to cudów nie usłyszysz. Kup minimum 2,5mm2. Lepiej zmienić kabelki niż ampli, a ewentualnie do nowego też będą jak znalazł. ;)
 

akir

New member
setunia napisał:
Słyszałem ten amplituner w akcji z PS3 jako źródło i Jamo 606 z przyległościami. Mogę powiedzieć tylko tyle, że braku basu tam na pewno nie było. Salonik 5x6m był uczciwie nagłośniony zarówno muzycznie, jak i filmowo. Może problem tkwi w autokalibracji? Spróbuj ręcznie wprowadzić ustawienia. Co do portu basrefleksu to jedynie w subie czuje się tam pulsowanie. Sprawdź pracę niskotonowców w głośnikach przednich po zdjęciu maskownic czy przy średnich poziomach głośności dobrze pracują i najważniejsze zobacz, czy nie zamieniłeś fazy głośników tzn. czy jeden z przednich niema odwrócone na kablach + i -. Poza tym niskie tony zależą też od średnicy i długości kabla. Powinien być możliwie najkrótszy i najgrubszy. Jeśli masz komputerówki 0,5mm2 to cudów nie usłyszysz. Kup minimum 2,5mm2. Lepiej zmienić kabelki niż ampli, a ewentualnie do nowego też będą jak znalazł. ;)

Ja mam go w podłączeniu z xbox 360 i na brak basu także nie narzekam po prostu roznosi pokój. Teraz tylko pomóżcie mi z moim problemem
 

setunia

New member
Bez reklam
Trochę chaotycznie opisałeś problem. Zakładając, że masz w miarę nowy TV poszukaj z tyłu wyjścia optical out lub cinch audio out. Połącz z odpowiednim wejściem w amplitunerze i nie powinno być problemu. Co do HDMI to w TV nie spotkałem się z takim wyjściem dźwięku, a z Euro musisz kupić kabel przejściówkę i tu już jest bardziej pod górę.
 

qwerk

New member
Kabelki wymienione, teraz jest 1,5m 2x2,5. Różnicę w dzwięku raczej trudno zauważyć w porównaniu do tych z kompletu.

Podłączyłem też te kolumny pod starą wieże Panasa AK45 4 kabelkami do każdej kolumny to sie chyba zwie bi-wire. No cóż basik ładnie dawał i to bez podbicia - także to mnie przekonało, że rozwiązania muszę szukać w ampli.

Więc zacząłem grzebać w ustawieniach i podbiłem volume trim, w EQ zmieniłem na GEQ i tam podbiłem też dodatkowo niskie częstotliwości o parę kresek w górę, coś tam jeszcze zmieniłem na auto. No i w końcu zaczęło trochę słychać ten bas. Powoli mnie przekonuje efekt tego zestawu, bo już myślałem , że poleci za okno. Nie mam dużego doświadczenia w zabawie z innymi klockami - ale ten jest mało przyjazny dla użytkownika.

Co do dokupienia suba, to może niedługo zakupię. Ale plan miałem taki, że do muzyki to kupie porządne podłogówki, żeby nie trzeba było suba...

Co do dzwięku z tv - ja mam wyjście z tv chinch wpięte do ampli pod AV5, żeby słuchać dzwięku z tv to wciskam na pilocie av5 - wtedy tez wcisnij i przytrzymaj dłuzej przycisk scene TV, to ampli skojarzy to wejście z tym guziczkiem:).

Dzisiaj jeszcze podepne inne źdódełko dzwięku, bo może z laptopka idzie nędzny sygnał po hdmi - do tego jeszcze ciągle trzbea walczyć z ustawieniami AC3 na laptopie, bo czasem ścieżkę 5.1 słyszę tylko na centralnym i na prawym froncie.

Mam jeszcze pytanie, bo lapek (acer 6920) ma cyfrowe wyjście audio spdif poprzez gniazdo jack - jaki kabel mam kupić i czy ten ampli obsłuży taki kabel? Bo moze po tym wyjściu pójdzie lepszy dzwięk...
 
Ostatnia edycja:

krisder

New member
Bez reklam
Odnośnie podpięcia laptopa do ampli to również szukam takiego kabla. Na allegro znalazłem właściwy ale miał tylko 1.5m długości. To musi być kabel optyczny jack-toslink. Większość laptopów daje sygnał tylko przez optyk ale są wyjątki, które pracują przez jack-coxial. Kabel optyczny łaczymy jackiem do wyjścia słuchawkowego (spdif) laptopa i toslinkiem do ampli.
 

krisder

New member
Bez reklam
akir napisał:
Ja mam problem z tym ampli nie mam dźwięku z kanałów jakie lecą w tv pomożesz w konfiguracji? Może być przez hdmi, lub euro nie ma to dla mnie znaczenia byle żebym mógł mieć dźwięk z powrotem przez głośniczki.

Napisz z czego masz sygnał TV i jaki TV.
 

akir

New member
krisder napisał:
Napisz z czego masz sygnał TV i jaki TV.

Sygnał z kablówki, telewizor to nie jest akurat ważne bo problem tkwi w ustawieniach w ampli. (tv Lg G6000, Lg LH2000) czy podłączone hdmi czy euro nie ma dźwięku, bawiłem się opcjami i dźwięk wyparował.
 

qwerk

New member
W końcu sprzęta zaczyna grać jak powinien, nie wiem do końca od których ustawień to zależy ale gra to zdecydowanie lepiej.

Korci mnie jeszcze dokupienie Suba aby w kinie zrobił większą scene na niskich częstotliwościach.
Czy do tego sprzętu i pomieszczenia 18m2 w bloku wystarczy sub Yamaha SW3O? Bo do tej serii nie mogę znaleźć suba, więc raczej musi być jakiś inny i w kolorze czarnym albo ciemna wiśnia.

I jeszcze jedno pytanie czy suba mogę pociągnąć 10m kablem? bo z frontu nie mam miejsca i musiałby stać przy kanapie, gdzieś pod lewym efektowym. Czy to nie zakłóci sceny?
 

krisder

New member
Bez reklam
akir napisał:
Sygnał z kablówki, telewizor to nie jest akurat ważne bo problem tkwi w ustawieniach w ampli. (tv Lg G6000, Lg LH2000) czy podłączone hdmi czy euro nie ma dźwięku, bawiłem się opcjami i dźwięk wyparował.
Wbrew pozorom to jest ważne!
Nie znam tego modelu telewizora ale ważne czy posiada wyjście optyczne dźwięku. Zakładam że kablówkę masz bez dekodera i podpiętą bezpośrednio kablem do tv. W takim przypadku wystarczy połączyć tv cinchami audio do ampli i skonfigurować wejście w menu amplitunera.
Jeżeli posiadasz kablówkę z dekoderem i z sygnałem dźwięku 5.1 na niektórych programach to łączysz dekoder z ampli kablem hdmi lub optykiem a następnie w menu ustawiasz źródło sygnału pod to wejście i programujesz pod przycisk scene "TV". Jak to należy zrobić znajdziesz w instrukcji. Mój staruszek 450 nie posiada wyświetlanego menu na tv a jedynie na wyświetlaczu ampli i ja starowina zacofany technicznie sobie poradziłem, to i Ty dasz radę w nowszym ampli.

qwerk napisał:
W końcu sprzęta zaczyna grać jak powinien, nie wiem do końca od których ustawień to zależy ale gra to zdecydowanie lepiej.

Korci mnie jeszcze dokupienie Suba aby w kinie zrobił większą scene na niskich częstotliwościach.
Czy do tego sprzętu i pomieszczenia 18m2 w bloku wystarczy sub Yamaha SW3O? Bo do tej serii nie mogę znaleźć suba, więc raczej musi być jakiś inny i w kolorze czarnym albo ciemna wiśnia.

I jeszcze jedno pytanie czy suba mogę pociągnąć 10m kablem? bo z frontu nie mam miejsca i musiałby stać przy kanapie, gdzieś pod lewym efektowym. Czy to nie zakłóci sceny?
Do takiego pomieszczenia wystarczy każdy sub o mocy od 100W w góre i ta Yamaha jak najbardziej.
Jest zasada że im dłuższy kabel tym lepszej powinien być jakości.
Umiejscowienie suba generującego najniższe częstotliwości nie ma generalnie znaczenia ale niektóre nie lubią stać w rogu pokoju, blisko ściany lub naprzeciw mebli(w bliskiej odległości). Zależy gdzie znajduje się głośnik, z przodu obudowy czy od spodu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mk-2

New member
A ja napisze odnosnie kabla optycznego. Kupujesz kabel toslink - toslink dowolnej dlugosci (a takich to jest w brud) i do tego przejsciowke toslink - jack (do laptopa). Koszt przejsciowki to kilka zl. Znajdziesz to w sieci bez problemu ;)
 

setunia

New member
Bez reklam
Noooo genialnie!
Chyba ja mam mylne informacje , ale toslink jest to kabel optyczny a końcówkę cinch ma kabel coaxial. Jak kupisz za parę złotych na Allegro taką przejściówkę, to przyjeżdżaj z nią do mnie - stawiam przez tydzień.:-D
Jedyne tam są po 66 + fracht, a to już nie parę złotych :p
 

qwerk

New member
krisder napisał:
Do takiego pomieszczenia wystarczy każdy sub o mocy od 100W w góre i ta Yamaha jak najbardziej.
Jest zasada że im dłuższy kabel tym lepszej powinien być jakości.
Umiejscowienie suba generującego najniższe częstotliwości nie ma generalnie znaczenia ale niektóre nie lubią stać w rogu pokoju, blisko ściany lub naprzeciw mebli(w bliskiej odległości). Zależy gdzie znajduje się głośnik, z przodu obudowy czy od spodu.

To super, w takim razie czas poszukać jakiegos suba:)
W sumie będzie na codzien stał w rogu pokoju ale na czas kina się go ewentualnie przestawi.

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany DVD-S663 to zapraszam na moją aukcję, na allegro zaczynamy od 400 zł. nr aukcji 854653884

Pozdrawiam.
 

akir

New member
krisder napisał:
Wbrew pozorom to jest ważne!
Nie znam tego modelu telewizora ale ważne czy posiada wyjście optyczne dźwięku. Zakładam że kablówkę masz bez dekodera i podpiętą bezpośrednio kablem do tv. W takim przypadku wystarczy połączyć tv cinchami audio do ampli i skonfigurować wejście w menu amplitunera.
Jeżeli posiadasz kablówkę z dekoderem i z sygnałem dźwięku 5.1 na niektórych programach to łączysz dekoder z ampli kablem hdmi lub optykiem a następnie w menu ustawiasz źródło sygnału pod to wejście i programujesz pod przycisk scene "TV". Jak to należy zrobić znajdziesz w instrukcji. Mój staruszek 450 nie posiada wyświetlanego menu na tv a jedynie na wyświetlaczu ampli i ja starowina zacofany technicznie sobie poradziłem, to i Ty dasz radę w nowszym ampli.

Ten tez nie ma wyświetlanego menu. Już kombinowałem pod guzikem tv mam ustawione chinch1 lecz dźwieku nie ma nie wiem w których opcjach kryje się jego włączenie
 

mk-2

New member
setunia napisał:
Noooo genialnie!
Chyba ja mam mylne informacje , ale toslink jest to kabel optyczny a końcówkę cinch ma kabel coaxial. Jak kupisz za parę złotych na Allegro taką przejściówkę, to przyjeżdżaj z nią do mnie - stawiam przez tydzień.:-D
Jedyne tam są po 66 + fracht, a to już nie parę złotych :p
Nie wiem czy to do mnnie i czy dobrze zrozumiales ;)
Czy ktos napisal, ze do kabla optycznego (toslink) jest potrzebna koncowka chinch? I wogole po co miec przejsciowke z toslinka na chinch (jesli nawet by taka istniala) ? Potrzebna jest przejsciowka toslink - mini jack optyczny, poniewaz sygnal cyfrowy z laptopa idzie optykiem z wyjscia mini jack. W aplitunerze z kolei przeciez sa wejscia toslink i nic nie trzeba kombinowac..

Podam jeszcze linka do magicznej przejsciowki
http://sklep.rms.pl/index.php?p370,przejsciowka-jack-optyczny-toslink-pjopt-pozlacana
 
Ostatnia edycja:
Do góry