Yamaha RX-V461 Brak dźwięku z kolumn głośnikowych

Michal343434

New member
Witajcie. Mam mały problem z moimi kolumnami,lub z amplitunerem. Zakupiłem niedawno amplituner Yamaha RX-V461 i oglądając filmy z odtwarzacza Bluray miałem podpięte słuchawki do amplitunera i wszystko było ok,dźwięk był. Wczoraj zakupiłem dwie kolumny głośnikowe Pioneer S-H230VA-W oraz przewód głośnikowy 2x1,5mm2. Podłączylem wszystko do kupy,tzn kolumny do amplitunera,amplituner z odtwarzaczem bluray kablem coaxial i odtwarzacz z projektorem kablem hdmi i cisza. Obraz jest ale nie ma dzwięku. Czy musze skonfigurować jakoś amplituner pod te kolumny,coś w nim przełączyć żeby głośniki się odezwały?. Bardzo proszę o podpowiedz co zrobić.
 
Ostatnia edycja:

Michal343434

New member
Tak,wtyk słuchawkowy wyjęty,nie ma ikonki słuchawek na wyświetlaczu. Nie mam instrukcji do tego amplitunera ani nawet pilota:) i nie mam zielonego pojęcia jak przypisać wejście coaxial do odtwarzacza. Spróbuje ściągnąć z neta instrukcję po angielsku bo gdzieś widziałem i zobacze,może się uda.
 

kala-x

New member
Trochę późno ale może komuś się przyda.Mam ten amplituner i obraz mam połączony przez hdmi a dźwięk kablem optycznym.
Pozdrawiam.
 
Do góry