Yamaha RX-V3800

robirem

New member
witam,
mam okazje kupić Yamaha RX-V3800 za ok 3600 , wiem że to zeszłoroczny model ale cena chyba atrakcyjna. Gdzieś jeszcze zczytałem o bombie dts ale nie mam pojęcia o co chodzi. proszę o info bo muszę podjąć decyzję do tygodnia

pzdr
 

robirem

New member
przesyłka też nic nie kosztuje bo poszła poprzez sklep :). Nawiasem pisząc, czytam instrukcje i wygląda na kozak sprzęt. Zresztą już go słuchałem na canton ergo 670 i naprawdę wymiata

pzdr
 

irka

New member
Kino Yamahy

Witam sympatyków KD Yamahy.
Biorę pod uwagę ampli model 1900.Naczytałem się wiele dobrego o tym modelu.
Moje pomieszczenie to 18m2.Zestaw na 70% do KD.
Jako kolumny biorę pod uwagę TYLKO podstawkowe.Standy to nie problem.
Np.Paradigm Titan Monitor v6 ,center190 v6.
lub coś z Monitor Audio ale także fronty podstawkowe.
Sub posiadam JBL 125 starszy model.
Stereo dla mnie także ważne ale zródło raczej USB, radio internetowe.
Lubię w muzie Bas i cykanie,najlepiej także przy cichym słuchaniu.
A może inne propozycje....:roll:
Hejjj.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
no nie wiem ,czy jesli lubisz bas i cykanie to uda ci sie touzyskac z kolumn podstawkowych..? z wysoka jakoscia stereo mozemy sobie dac spokoj , bo ani szalu z amplitunera nie bedzie ,ani wymagania nie sa zbyt wygorowane ;)
pozostaje skupic sie na KD- sub juz jest ,wiec i tak on bedzie nabijal bas (w muzyce tez) , pozostaje wiec "cykanie" no i to o czym zapomniales ,a co jest bardzo wazne - srednica.
myslisz o MA -no ok br2 na przedzie i do tylu moga isc dipole, ale moze warto byloby odsluchac cos co ma odrobine lepsze te pasma ,ktore potrzebujesz kosztem tego ktore i tak z monitow rewelacyjne nie bedzie-bas
 

irka

New member
Co dalej..

Dzięki Mat 74
Masz rację jeśli idzie o stereo.Jestem tego świadomy.
Jeśli będzie tego rzeczywiście brak to ,to będzie następny krok....
Nie wiem czy miałeś okazję odsłuchać Paradigmy v6.
Czytałem...ze one mogą zawstydzić nie jedne kolumny podłogowe
jeśli idzie o Bassss i dynamikę.
Wiadomo że są tego granice.Ale zawsze musi być jakiś kompromis.
Zaznaczyłem za stereo nie ze zródeł audiofilskich.:rolleyes:
Czy ktoś słuchał kombinację Paradigma v6 z Yamahą ,
może model 3800/3900:confused:
Hejj.
 

don111

Banned
niestety nie słuchał z Yamahą :p
Titany dadzą dużo niskiego basu, jak niezłe podłogówki... tylko pytanie jaki bas da im Yamaha, jak się zgra.... generalnie za wiele bym się nie spodziewał
w razie czego za psie pieniądze (po jakieś 350zł chodzą) możesz dokupić 100% pewniaka do tych kolumn, wzmacniacz NAD 3240PE i muzyka zabrzmi na nowo :D
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
chodzi o zestaw do KD ! subwofer juz jest ,wiec pozostalo pytanie co sie najlepiej sprawdzi z monitorow ?

don 111 - takie pytanie "poza konkursem"- czy w kinie uzywasz odtwarzacza BD ?
 

irka

New member
Yamaha &Paradigm v6 lub MA

Czy ktoś słuchał kombinację Paradigma v6 z Yamahą ,
lub Monitor Audio BR 2 albo5 :rolleyes:
A może model 3800/3900:confused:
Hejj.
 

don111

Banned
mat74 napisał:
don 111 - takie pytanie "poza konkursem"- czy w kinie uzywasz odtwarzacza BD ?
do filmów HD na razie używam kompa

irka napisał:
Czy ktoś słuchał kombinację Paradigma v6 z Yamahą ,
lub Monitor Audio BR 2 albo5 :rolleyes:
A może model 3800/3900:confused:
Hejj.
to ja Ci powiem tak - identyczne z konstrukcji Monitor Audio BR6 i Paradigmy 9v5 (v6 to praktycznie to samo) brzmią niemalże nie do odróżnienia (barwa dzwięku, bas, średnica), jedyną słyszalna różnicą po których bym je odróżnił w ślepym teście jest taka że Paradigmy mają właśnie więcej "cykania", grają nieco bardziej detalicznie ale często przy gorszych nagraniach to niestety wada
Titany będą miały więcej basu od BR2 i powinny mieć przynajmniej tyle samo co BR5 ale jak masz zamiar używać do muzyki suba to chyba lepiej wziąć tańsze BR2 albo nawet Mini Monitory v6, tylko trzeba pamiętać o podstawkach
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry