Yamaha rx-v371

leonid113

Member
Witam.Czy ktoś może bawił się tym amplitunerem YAMAHA RX-V371 odnośnie dobierania kolumn?. Zachciało mi się kiedyś zmienić zestaw stereo na kino domowe no i mam za swoje. Słucham więcej muzyki niż tego kina, ale w tym zestawie YAMAHY z oryginalnym zestawem kolumn to strasznie brak mi przy stereo basów. Myśle o doborze na przód jakiejś innej parze kolumn które by przy stereo przenosiły zdecydowanie lepiej bas.Z tego co myślę to muszą mieć dobre głośniki basowe a takie kiedyś miałem w swoich ALTONACH :(. Moje YAMAHY sa wolnostojące i tu problem bo 4 ohmy, klolor calwados. Jeżeli mogę to prosze o podpowiedzi.
 

mare37

Banned
Już nie przesadzaj. Ja mam 663 to tak samo jak koledze byś powiedział, że mam zmieniać sprzęt a według dwóch sklepów żeby kupić ampli o podobnych parametrach co 663 to teraz bym musiał 2 tys wydać.
 

leonid113

Member
Hmm. Czyli nie zawracać sobie gitary z tym zestawem bo za bardzo nic tu nie pomoże.Wina leży po stronie amplitunera?. To co proponujecie w zamian abym dobrze posłuchał muzykę w stereo i od czasu do czasu to kino?.No i aby cene mnie nie "zabiła" :).
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
najlepszą opcją było dla Ciebie kupić ampli z pre-out podpiąć swojego wzmaka i masz dobre kino i na razie stereo które znasz z czasem wymienić wzmak na lepszy. Teraz to ciężka sprawa bo z tego ampli nie uzyskasz w miarę stereo nawet modele wyżej są słabsze w stereo niż zwykły wzmak stereo
 

leonid113

Member
Kolego FFooXX5 nie rozumiem tak do końca co proponujesz? Nie jestem specem ale ja mam do dyspozycji tylko ten amplituner Yamahy co w opisie, więc co mam kupić jeszcze jeden z z pre-out? i co to znaczy bo nie wiem :) i co mi to da przy słuchaniu w stereo?.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja tylko się wypowiedziałem jak powinieneś zrobić na samym początku;). Ampli z pre-out umożliwia podpięcie wzmaka stereo do ampli i nie trzeba przepinać kabli głośnikowych między ampli a wzmakiem:)
 

popej

New member
Obiektywnie biorąc, wzmacniacz niewiele wpływa na dźwięk, jeżeli nie stosujesz układów korekty akustyki. Co innego kolumny, te mają własne brzmienie. Jeżeli aktualne głośniki Ci nie odpowiadają, to manipulacje wzmacniaczem tego nie naprawią.
 

mare37

Banned
A ja powiem tak, jest problem ze wzmacniaczami Yamahy, bo trudno dopasować głosniki. Sam się na tym przejechałem ze swoja 663. Miałem jamo x550 zmieniłem na jamo 626 a obecnie mam obsidiany 600. Za każdym razem była dooooopa. Na obsidianach musiałem dać ostry flat w konfiguraji, żeby to zagrało z jamo dudniło i syczało. Wnerwiłem się i do obsidianów kupiłem wzmaka onkyo 535. Banalny wzmacniacz, bez wielu zaawansowanych ustawień, ale moc ma podobna jak 663 do tego usb bt radio netowe. Da się naturalnie posłuchać. Nie jest to jakaś górna półka stereo itp, ale w kinie bardzo ok. Dość mam już yamahy. Może kiedyś wróce, ale ile ustawień zrobiłem z 663 to poezja. Jakosc dziwieku w 663 jest bardzo dobra ale dopasowac kolumny..uuuuu. Chyba tylko jakies z yamahy. Może gdybym kupił ns555 to by zagrało ale surr i centralny takie krowy, że mi się nie mieszczą. Moja propozycja wymień wzmaka.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
no ja miałem jamo do yamahy i to jest tragedia. Yamaha gra ostro jamo tak samo i wychodzi jeden wielki jazgot. Do yamahy najlepiej ciepłe kolumny. Dużo szukałem dużo konfiguracji słuchałem i w tym budżecie jaki miałem najlepiej mi podpasowałą yamaha z MA .Trzeba po prostu wiedzieć gdzie celować;). Ostra yamaha + ciepłe kolumny i wychodzi fajna równowaga. Dla mnie yamaha + jamo to totalna porażka i nieporozumienie heh:p
 

mare37

Banned
No potwierdzam. Tak jest z yamaha. Aczkolwiek dzwiek ma bardzo dobry. Klarowny i taki twary jak lubię, ale nie dało sie tego pogodzić z kolumnami. Moze by zagrało z MA ale ja już nie chciałem wymieniać kolejnych kolumn a MA troche kosztuje. Własnie ogladam Miasto 44 i onkyo 535 plus obsidiany = czad. Chata mi sie wali na 50metrach to niezłe efekty :)
 
Do góry