Yamaha rx-v371 Jbl es30 czy es80?

Mario86

New member
Panowie mam parę pytanek(again ;P). A więc:

1. Czy zmieniając ampa na model wyższy np. hk 255 lub podobnej klasy uzyskam przy obecnych głośnikach lepsze efekty w filmach(tj szczegółowość, przestrzeń itd.) bądź bardziej chodzi o to jak sama ścieżka filmu jest zrobiona ?. Czy też może da to róznicę jedynie bardziej w stereo ? Na obecnej Yamaszce chwalę sobie efekty w KD ale skoro może być jeszcze lepiej to skusiłbym się na lepszego ampa ;)
2. Mam możliwość kupna jbl es150. Wówczas rolę basu przejąłby sub zamiast esów 30 a te odsprzedałbym znajomemu. Czy dobrze kombinuje ? A może zostawić sobie 30-tki i na przyszłość rozbudować 7.1 ale w sumie i tak warunków na to póki co nie mam(tj mały pokój) a 5.1 to w sumie by stykło. Hmm no dylemat z tym mam.

To jak narazie tyle ode mnie.Czekam na wasze porady ;)
 
Ostatnia edycja:

Mario86

New member
No to tak. Zrobiłem test suba(narazie pożyczonego e150) i efekt naprawdę ok. Tam gdzie ma zagrać robi to z gracją i eleganckim niskim zejściem czyli tego czego oczekiwałem. No i pozostał mi dalej dylemat czy pozbyć się esów 30 i w to miejsce dać 20 co odbędzie się kosztem jakości w stereo ale sądzę, że w filmach zagra to podobnie. No i znów powrócę do tematu ampli. Czy wymiana dała by korzystny wpływ ? Czy też może ze względu na metraż pokoju nie ma sensu pakować w to kasy ? :)
Oczytałem się trochę testów ampów z tzw. wyższej półki tj avr 255 i jestem trochę zakręcony heh ;]
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W 255 będziesz miał lepsze brzmienie stereo, oparte na bardziej rozbudowanym fundamencie basowym. DSP jak w yamaszcze tutaj nie znajdziesz.
 
Do góry