Yamaha rx-v371 Jbl es30 czy es80?

Mario86

New member
Wybrałem Yamahę rx-v371 i być może zaskoczenie ale jednak skierowałem się ku jbl serii es(zamiast wcześniej sugerowanych przeze mnie Jamo w innym temacie). Z tym, że na razie jest to set zbudowany na bazie 4 esów 20 przód-tył no i 5 centralny es25c.
Mam nieduży pokój tj ok. 12 m2 i waham się czy zmienić fronty na es30 czy może jednak es80 z myślą o muzyce. Środek i góra powinna a raczej na pewno zabrzmią lepiej. Tylko czy warto dopłacać do podłogówek ?
 

mors111

Active member
Bez reklam
małe monitory są fajne ale ja bym wybrał ES80 bo:
-większe
-lepsze dolne pasmo przenoszenia
-jak będziesz kiedyś zmieniał amplituner ( a to wg mnie konieczne do tych kolumn ) to większe kolumny się przydadzą
-lepsza skuteczność kolumn , przez co słabszy amplituner lepiej powinien je napędzić ( ale nadal ten obecny będzie za słaby do obydwu zestawów )
-jak zmienisz pokój na większy nie będziesz już musiał zmieniać kolumn

jak nie masz miejsca na duże kolumny do zakup ES30 i koniecznie suba ( o ile go nie masz już , bo nie pisałeś ) , za różnicę ceny , w kinie powinno się bardzo polepszyć

W ES30 jak i ES80 masz już basy 17cm i 2x17cm , ale sub da lepszego kopa
w obecnych ES20 masz skromne basiki 13cm
 
Ostatnia edycja:

Mario86

New member
Wszystko co rzeczesz to fakt. Słuchałem suba JBL ES150P u znajomego i co tu dużo mówić jest moc ale i cena też robi swoje(ok. 1100 zł nówka). Wrażenie z pewnością będą lepsze niż z podłogówki JBL ES 80 chociaż takiego porównania nie mam. Ampli narazie nie zamierzam zmieniać. Sprzęt jest dosyć świeży ma coś ok. miesiąca czasu. Co do Yamahy to masz na myśli to, że kolumny nie wykorzystają swojego potencjału ?
 

mors111

Active member
Bez reklam
przy tym amplitunerze na pewno nie wykorzystają swojego potencjału
co najmniej model 6..
 

Mario86

New member
Hmm. A coś z Harmana ? Czytałem, że model avr 255 jest polecany pod te kolumienki no i w ogóle JBL.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Pokoju za dużego nie masz , a ES80 to kawał kolumny. Zwróć uwagę na nową serię:
Studio 190 + 130 + 120c - jak lubisz głośno
Studio 180 + 130 + 120c - bedzie ok w tym pomieszczeniu i może sub?
Studio 130 + 130 + 120c + 140 super kino
 

Mario86

New member
Fajna ta seria. Z tym, że jak już mam te kolumny z centralnym to trzeba bardziej sklejać zestaw pod obecne bo inaczej wypadałoby je sprzedawać ;/. Hmmm z drugiej strony i tak taniej by mi wyszło składać już pod ES bo gdybym teraz dokupił ES80 używki za 1400 to całość 5 głośników by mnie wyniosła ok. 2600. Chyba ostanę przy ESach. Zdaję sobie sprawę, że mały pokój ale myślę, że nie zabrzmiało by to tragicznie. Z kolei podoba mi się smukłość kolumny frontowej Studio 180 tj 20 cm. Widziałem na all zestaw koszuje 3,5 tys bez suba. A z ciekawości jaka cena u Ciebie blackninja ? Btw. Ampli pewnie też raczej Harmana byłby polecany.
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
Studio 130 + 130 + 120c + 140 super kino

zastanawia mnie tylko jedno , dlaczego JBL w modelu studio 130 umieścił aż tak malutki głośnik basowy - 100mm , skoro obudowa jest dość spora i pomieściła by głośnik 130mm - zapewne lepiej grający od 10-cio cm

czyżby aż tak super grały z tego głośniczka ?

poza tym autor chce zmienić ES20 z głośnikiem 130mm na coś większego wiec ES30 byłby dobrym krokiem do tego ampli

domyślam sie jednak też że ten zestaw Studio 130 + 130 + 120c + 140 będzie świetnym wyborem do tego amplitunera , który to nie jest za mocny i zapewne starczy do tego zestawu ale tylko z subem

czy jednak stereo się wtedy nie pogorszy ?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W/g producenta ES to wyższa seria od Studio. Mi jednak brzmienie tej niższej bardziej przypada do gustu.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Generlanie stereo najlepiej brzmi na 2 duzych kolumnach typu E80 ES80 Studio 180-190, rozwiazanie satelitka + sub do stereo dla mnie nie jest dobrym pomyslem. Zgadzam sie z Blackninja ze seria studio gra lepiej od ES ktore dla mnie sa fatalne. Posluchaj moze jeszcze E80 ktore sa najtansze a graja bardzo dobrze, napewno lepiej od ES. 3 miesiace temu biegalem za glosnikami i black zapewne jeszcze pamieta ile par kolumn bralem pod uwage :D
ES mi si nie podobaja, studio 190 byly za drogie i za duze a w konfrontacji studio 180 i E80 bardziej spodobaly mi sie E80 ktore maja bas reflex z przodu a w moim przypadku kolumny stoja blisko sciany.
 
Ostatnia edycja:

bielikk

New member
Bez reklam
Tonsil Maestro II 180

Wybrałem Yamahę rx-v371 i być może zaskoczenie ale jednak skierowałem się ku jbl serii es(zamiast wcześniej sugerowanych przeze mnie Jamo w innym temacie). Z tym, że na razie jest to set zbudowany na bazie 4 esów 20 przód-tył no i 5 centralny es25c.
Mam nieduży pokój tj ok. 12 m2 i waham się czy zmienić fronty na es30 czy może jednak es80 z myślą o muzyce. Środek i góra powinna a raczej na pewno zabrzmią lepiej. Tylko czy warto dopłacać do podłogówek ?


Polecam Tonsil Maestro II 180 - cena ~1500 zł.(za kpl.) są o wiele lepsze od ES ES 80.
 

Mario86

New member
Hmm. To może jednak es30 ? I wspomóc później dodatkowo subem. Aż tak bardzo odczuje brak średniotonowego głośnika ?. Nie wsłuchuje się może aż tak bardzo w muzykę więc może by mi to nie przeszkadzało. A co jak co pokój jak sami jednak wiecie nie jest duży. Co do amplitunera to czy zmiana na inny byłaby odczuwalna przy obecnych głośnikach(ew. wymiana na es30 frontów) ?
 

Mario86

New member
No to zakupiłem esy 30. Fajny bas i niezłe w stereo trzeba przyznać. Tylko tak się zastanawiam(a przy okazji ponawiam pytanie) czy wymiana na avr 255 dałaby o wiele większą różnicę zarówno w stereo jak i trybie wielokanałowym ?. Czy np. dźwięk byłby cieplejszy ?. Niestety jeśli chodzi o odsłuchy w sklepie to z tym jest cienko i zdaję się na wasze opinie. Dodam, że pokój jest zrobiony w karton gipsie. Jeśli chodzi o akustykę to jest pod tym względem moim zdaniem na prawdę dobrze. Btw. Wiem, że to już zahacza o inną kategorię tematyczną jeśli chodzi o amp ale nie chciałem zakładać nowego tematu. Jak coś to można wydzielić ten post do nowego tematu ;)
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
HK 255 na pewno bardzo dobrze napędzie te ES30 , powinieneś poczuć sporą różnicę w porównaniu do najsłabszej Yamahy
 

Mario86

New member
Tak mówisz ? :). Jestem laikiem i dlatego tak podpytuje. A jeśli chodzi o kd? Już teraz czuje się niezłą przestrzeń na obecnym amp. A jak by bylo na hk ?
 

Mario86

New member
Mógłbym go mieć w dobrej cenie za 1100 zł(używka ale z tego co wiem to błędy miały te z 2009 a ten ma rok czasu). Na wyższe modele mnie raczej nie stać a ten wydaje się ciekawą opcją.
 
Do góry