Yamaha RX-V357 proszę o pomoc

edi7777

Member
Witam, mam problem z tym amplitunerem bo z tego co rozumiem to przy włączaniu dźwięku 5.1 i według instrukcji po odpowiednim podłączeniu kabli przełączam dźwięk na 6 inch zamiast stereo czy innych programów dźwięku i w tym trybie nic się nie da ustawić. Wtedy działa dźwięk 5.1 i klawo no ale mam płytkę gdzie mogę mieć 5.1 z dekoderem dts - włączyłem go na dvd i sygnał jest do amplitunera ale tam nie włącza się ten tryb i nic nie słychać...

DTS mogę włączyć na jednym z programów ale na tym amplitunerze jest podział na tryby dźwięku:

-stereo
-jakiś programowalny (np. cinema theather) - i te mają wejścia tylko na 2 kanały (lewy i prawy głośnik) ale wtedy i tak grają wszystkie... - więc nie za bardzo to rozumiem...
-6 inch - jak dla mnie niezrozumiała sprawa czemu nie może być to połączone z tymi programami bo przecież zawsze słucham muzyki na 5.1. W tym trybie też nie można kontrolować niczego oprócz głośności...

Nie znam się specjalnie na takim sprzęcie... w trybie 6 inch mam podłączone wszystkie kable z dvdka od głośników + coax...

Proszę o pomoc bo nie wiem co mam źle że nie mogę normalnie urzywać dźwięku 5.1 w różnych programach dźwiękowych...

Pozdrawiam i czekam na jak najszybszą odpowiedź:)
 

zeberko

New member
Aby amplituner włączył tryb DD lub DTS
Płyta musi być nagrana w takowych
z DVD DTS jak i DD musi iść po kablu cyfrowym
Może odpowiednie ustawienia w DVD by coś pojawiło się na coxialu
 

edi7777

Member
Nie pisałbym posta gdyby płyta nie była w DTS - po prostu patrze a tu nagle mi pisze że moge mieć jeszcze lepszy dźwięk przez DTS - po włączeniu takiego dźwięku pojawia się krótka reklama z yamahy i symbol DTS i leci film ale to wszytsko jest już bez dźwięku bo nie da się włączyć DTS na amplitunerze w trybie 6inch... na dvd wszystko gra.
 

edi7777

Member
Nie rozumiem... jak odpowiednio gniazdo w amplitunerze? z dvdka mam przez coax i przez głośniki podłączonego, w opcjach dvdka jest włączone DTS, jeszcze są funkcje typu SPDIF ale nie ma z tyłu dvd takiego wyjścia więc nie za bardzo rozumiem po co te SPDIF (a w nim jeszcze kilka opcji np. rav)... no ale gniazdo cyfrowe coax w dvdku jest połączone z coax w amplitunerze...

po prostu w tym trybie 6 inch nie działa DTS a w innych moge go normalnie włączać ale w tych innych trybach nie ma wejść na 6 głośników tylko na 2...
 

edi7777

Member
a może tego się po prostu nie da zrobić żeby mieć dźwięk 5.1 przy DTSie na tym sprzęcie... ? Proszę o pomoc...
 

puma_2

New member
No mam podobny problem w yamaha rx-v461. DVD spieteaudio przez coaxial video przez hdmi. Odpalam filmik ktory jest w DTS i DD5.1. W menu filmu jak mu zalacze DTS to wszystko gra jak nalezy ale jesli zalacze DD 5.1 to na amplitunerze pojawia mi sie sygnal 2-kanalowy analogowy. Na wyslietlaczu swieci sie tylko kolumna L i P. Nie mam pojecie co z tym zrobic...
 

qura12

Member
Bez reklam
Ja mam v361 i bez problemu odtwarza mi w DTS na 5 głośnikach.. Jak wkładam do DVD płytę nagraną z DTS to wyświetla mi się w rogu symbol DTS i wszystkoi ładnie gra. A nie ustawiam ręcznie żadnego trybu tylko mam ustawione przyciski scene i klikam w "1" (tam mam dvd) i samo się wybiera jak ma odtwarzać dźwięk, czy ma byc to dts, dd czy PlII. Jeżeli płyta ma np. dts i dd to klikam tylko surround dec. na pilocie i wybieram odpowiadający mi tryb.
 

puma_2

New member
ja mam ustawione na auto i tez przciskam scene 1 no i jak mam plyte w DTS wlaczona to wszystko gra (na wyswietlaczu swieci sie DTS) ale jak plyte mam w DD to na amplitunerze widze DDPII i jest cicho. Moze to dlatego jest cicho... Ale jest ustawione na auto i nic.
A jest mozliwosc resetacji wszystkiego co sie zrobilo na amplitunerze?
Cos takiego jak w np. laptopach?
 

edi7777

Member
No u mnie jest na odwrót bo mam dźwięk 5.1 a nie mam 5.1 w DTSie... dalej nie wiem co z tym zrobić... filmów nie odtwarzam na jednym z trybów tylko na 6 inch... na innych powinny być wejścia na 5 głośników ale jakoś ich nie widze... :/ może spróbuje załączyć zdjęcie tyłu amplitunera i wy byście mi powiedzieli gdzie miałbym to podpiąć?
 

puma_2

New member
niezle jaja sa z ta yamaha. Moglem sobie kupic jakiegos Bush-a czy czos takiego :D
Da sie zdzwonic lub napisc do yamaha czy dystrybutora w polsce z takimi problemami? moze tam sie uzyska pomoc ???
 

puma_2

New member
edi7777 napisał:
No u mnie jest na odwrót bo mam dźwięk 5.1 a nie mam 5.1 w DTSie... dalej nie wiem co z tym zrobić... filmów nie odtwarzam na jednym z trybów tylko na 6 inch... na innych powinny być wejścia na 5 głośników ale jakoś ich nie widze... :/ może spróbuje załączyć zdjęcie tyłu amplitunera i wy byście mi powiedzieli gdzie miałbym to podpiąć?


Rozpracowalem to !!!:krol: :krol: To nie wina yamahy byla ale mojego DVD. W ustawieniach audio zle bylo cosik pomieszane. Szukalem Szukalem i znalazlem... SETUP/AUDIO/DIGITAL OUTPUT :OFF, PCM, BITSTREAM.(dalem na OFF) i smiga jak nalezy. Jeszcze kable HDMI i jest komplet :grin:.
Powodzenia
 
Do góry