Yamaha RX-V2700 - odwrotna polaryzacja frontów

Jwoznica

New member
Hej,

po wybraniu opcji Auto Setup amplituner zgłasza mi problem z podłączeniem głośników. Głośniki mam podłączone dobrze, tzn. tak samo jak wszystkie inne. Amplituner twierdzi, że mam zamienioną polaryzację przy frontach.

Czy ktoś wie o co chodzi?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Czasami amplitunery błędnie rozpoznają polaryzację. Jeśli rzeczywiście masz dobrze połączone, to i tak będzie OK.

ArtS :)
 

Skibus

New member
A czasem w tanim sprzęcie sie zdarza, że pomyłka jest w środku i kableki do gniazd są odwrotnie połączone. Zamień posłuchaj i od razu będziesz słyszał gdzie masz dobrze a gdzie nie.
 

voyty

New member
Jwoznica napisał:
Hej,

po wybraniu opcji Auto Setup amplituner zgłasza mi problem z podłączeniem głośników. Głośniki mam podłączone dobrze, tzn. tak samo jak wszystkie inne. Amplituner twierdzi, że mam zamienioną polaryzację przy frontach.

Czy ktoś wie o co chodzi?

Witam!

Ten sam objaw mialem przy RX-V661. I co ciekawe tylko przy frontach - surroundy i central byly ok. Kable na 100% dobrze podlaczone, wszystkie 5 glosnikow z tej samej serii (JBL Northridge E80/E20/EC25). Ale graly ok, wiec zostawilem. Widocznie oprogramowanie w aplitunerach Yamahy ma jakis blad i stad taka diagnoza przy AutoSetup'ie.
 

MikeWasowsky

New member
Miałem ten sam problem w rxv2700 przy autosetupie pokazywał że fronty są źle podłączone, okazało się że autosetup nie był przeprowadzony przy absolutnej ciszy - chodziła rekuperacja. Jak wyłączyłem rekuperator oraz lodówkę i była absolutna cisza to autosetup wykazał ze wszystko jest OK.
 

glogmak

New member
Witam

Mam podobny problem z moim zestawem Yamaha RX-V663 na JAMO 606 5.0. Po podłączeniu głośników z ampli i ustawieniach na auto wszystko było ok. Błędów brak. Dzisiaj podłączyłem drugą parę kabli do frontów i podłączyłem je pod końcówki mocy oznaczone BI-amping. Dodatkowo włączyłem tą funkcję w amplitunerze. Przy ponownej kalibracji przez mikrofon na auto cały proces przebiega ok ale na koniec przy zakładce WARNING mam informacje o błędnej polaryzacji frontów :( Głośniki są bankowo dobrze podłączone. Efekt moim zdaniem był wart zachodu ( w moim odczuciu lepiej pracuje bass i to wyraźnie). Nie mniej jednak z tego co wyczytałem w instrukcji zła polaryzacja grozi uszkodzeniem sprzętu. Czy ktoś z was wie o co tu chodzi ?
 

Jwoznica

New member
Niestety w biamping się nie bawiłem i nie pomogę. Jednak jak widać wiele osób ma problem z odwrotną polaryzacją. Zdaje się, że jest to błąd w oprogramowaniu.

Jeśli jesteś pewien, że głośniki masz podłączone prawidłowo, to tak zostaw.
 

Eskimos

New member
U mnie to samo. RX-V663 i Jamo S606. Podłączone niby dobrze, a podczas autokonfiguracji zgłasza błąd polaryzacji frontów. Niemniej, instrukcja do amplitunera mówi, ze czasem tak bywa (nie mówi jednak czy i co z tym fantem zrobić).

A z innej beczki, to po podłączeniu całości i pierwszym odsłuchu byłem nieco rozczarowany. Brak basu, sucho, tepo i zero przestrzeni. Jednak po tygodniu podłączyłem mikrofon i puściłem autokonfigurację. Łoo! Pokój niby regularny, ustawienie sprzętu i głośników typowe, żadnych udziwnień, a różnica w brzmieniu KOLOSALNA. Już nie jestem rozczarowany ;)
 

squad05

New member
A u mnie wywala błąd polaryzacji tylko na prawym froncie ale sprawdzę jeszcze raz na wszelki wypadek choć wydaje mi się że wszystko chodzi jak powinno. Ale dziwna akcja ze wyrzuca błąd tylko na jednym froncie:???:
 

glogmak

New member
witam

dokłądnie u mnie tez na jednym froncie wychwytuje błąd polaryzacji. Wnioskuję z tego, że to jakiś feler fabryczny.

ESKIMOS polecam podłączyć ten zestaw w bi-ampingu. Ja osobiście mam podłączoną sekcję bass pod ampli kablem 4 mm2 zaś sekcję wysokich/średnich tonów pod osobną końcówkę mocy kabelkiem 2,5 mm2 i wyraźnie słychać lepszy basik.

Dziś pobawię się jeszcze z tym mikrofonem może przy ostatniej kalibracji było zbyt głośno w pomieszczeniu i jak ktoś wcześniej zauważył to jest przyczyna. Jak coś to dam znać.
 
Ostatnia edycja:

squad05

New member
Sprawdziłem ponownie i jednak błąd miałem na obu frontach.
W celu sprawdzenia zamieniłem podpiecie kabli na jednym głośniku, połączyłem plus w ampli z minusem na głośniku i pusciłem autosetup poraz kolejny. Wynik: na głośniku tam gdzie był połączony "+" z "+" i "-" z "-" wywaliło błąd polaryzacji, a na drugim gdzi był "+" z "-" i "-" z "+" czyli na odwrót niż powinno byc nie wyrzuciło błędu.
Zrobiłem więc taka samą zamiane dla drugiego głośnika i teraz w obu głośnikach "+" są połączone z "-" w amplitunerze i nie wywala żadnych błędów.

Czy możliwe że małe żółte rączki w kolumnie podpięli na odwrót kable w głośniku?
 
Do góry