Yamaha RX-V2700 i druga strefa

Jwoznica

New member
Czy ktoś z Was korzysta z Yamahy Rx-V2700 i drugiej strefy?

Jak można wyprowadzić dodatkowy czujnik podczerwieni? W tej chwli mam pociągnięty przewód dwużyłowy do pomieszczenia, gdzie chcę mieć drugą strefę (głośniki JBL HTi 6C).

Co do niego podłączyć i jak to potem wpiąć do amplitunera, żeby było dobrze?
 

Jwoznica

New member
blackninja napisał:
Lepiej chyba to tłumaczy instrukcja, nawet angielska.

No niestety ona tego w ogóle nie tłumaczy.

Ale może inaczej zadam pytanie:

jaki odbiornik podczerwieni mam dokupić, żeby działał z tym amplitunerem? Jaką wtyczkę do niego dołożyć, aby z amplitunerem dało się to połączyć?
 

Nemezis

New member
Są dwie opcje, każda wiąże się z zakupem przekaźnika:
Pierwsza: Przesłanie sygnału podczerwieni kabelkiem, czyli dodatkowe urządzenie , które na to pozwala (takie rzeczy ma w ofercie Pol-audio)
Drugie: To pilot radiowy programowalny + konwerter sygnału radiowego na podczerwień (np pilot Marantz-a RC5400 + przetwornik RX-7001)
 

Jwoznica

New member
Nemezis napisał:
Są dwie opcje, każda wiąże się z zakupem przekaźnika:
Pierwsza: Przesłanie sygnału podczerwieni kabelkiem, czyli dodatkowe urządzenie , które na to pozwala (takie rzeczy ma w ofercie Pol-audio)

Dzwoniłem do Pol-Audio, odżegnują się od Yamahy.
 

Nemezis

New member
Z tego, co się orientuję to oni mają urządzenia, które mogą przesyłać sygnały podczerwieni (extron chyba tak się to nazywa). Nie są to jednak urządzenia Yamahy, dlatego pewnie mówią, że takowego firmy Yamaha nie mają.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Jwoznica

New member
No i niestety wciąż nie rozwiązałem problemu. Namierzyłem producenta - Xantech, ale niestety nie wiem gdzie można to kupić w Polsce.

Czyżby druga strefa w polskim domu to była aż taka ekstrawagancja?
 
Do góry