Yamaha RX-V1900 czy RX-V673

adikas

New member
Chcę kupić coś używanego i mam dylemat pt. nowsze słabsze czy starsze ale mocniejsze. Jedyne co wiem to, to że chcę Yamahę, tak mi się uroiło i już ;)

Mam salon 35m2 ale otwarty na kuchnię, schody i korytarz, więc otwartej przestrzeni będzie około 50m2.
Potrzebuje coś, żeby filmy oglądać z przytupem. Ale przede wszystkim nie martwiąc się, że jakiś nowy system dźwięku wszedł i nagle przestał działać dźwięk w 5.1.
Muzyki też lubię posłuchać, ale rzadziej i przeważnie w czasie imprezy, więc ma być głośno, bez wyłuskiwania rozwiązanego buta perkusisty ;)
Fajnie jakby było podłączenie do netu, czy możliwość puszczenia flaca z pendriva, ale nie jest to mega priorytet. Było by wygodnie, ale jest Smart TV, który radzi sobie z tymi tematami.

Jak duża jest różnica w mocy i jakości dźwięku jest w obydwu ampkach. Czytałem dane, ale jakoś te Waty do mnie nie trafiają. Tu trochę mniej, tu więcej... Co Wy byście wybrali?
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam Yamahę 1800 czyli poprzednika 1900 i jestem zadowolony. Prądowo daje radę, nie wiem natomiast co wg. Ciebie ma oznaczać "z przytupem" :)
Obawiam się, że RX-V1900 nie obsługuje 3D, funkcje internetowe mogą być nieco skromne, jednakże jeśli chodzi o dźwięk to obsługuje wszystkie aktualne formaty, poza ATMOS oczywiście :)
V673 to mimo wszystko niższa klasa od V1900, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że 1900 zagra lepiej :)
 
Do góry