Yamaha RX-V1900 czy AVR-2309

jarmar

Member
Proszę o radę. Co bedzie dla mnie lepsze z tych ampli? Kolumny, które posiadam to KEF iq-70, salon 50m2, dokupię pewnie suba, może central. Tyły raczej nie wchodzą w grę, 80% koncerty, teraz głównie BD (mam BD 80 Panasonic), 20% CD, zależy mi na pre out. A może coś innego , ale do około 4 tys.zł.
 

pawliszak

New member
Złe porównanie! Jeśli już to Yamaha 1900, powinna być porównana z Denon 2809. W tym porównaniu dawałbym remis ze wskazaniem na Yamaha, która w stereo dokopie w tym segmencie każdemu! Denon jako ostatecznie przegrany dźwiękowo, ma do zaoferowania wiele zalet funkcjonalnych wymagających jednak pewnego doświadczenia w konfiguracji. Tyle! :D

Posłuchaj jeszcze Onkyo 876, osiągalne już za 4tys. zł
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
a sami użytkownicy Yamah z wyższej serii 3800 piszą że w kinie bajka ale w stereo to dno...:rolleyes:
co do Denona to on nie wymaga doświadczenia w konfiguracji, wszystko proste jak drut, wystarczy logicznie myśleć i czytać instrukcję
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tomter

New member
Nie przesadzajmy z tym, że Yamaha 3800 w stereo to dno, wręcz przeciwnie gra na bardzo dobrym poziomie, robiłem ostatnio porównanie ze wzmakiem stereo Rotela i nie zauważyłem powalającej róznicy, uważam, że w stereo, niskobudżetowe wzmacniacze stereo, w porównaiu z Yamaha 3800 wypadają słabo...
 
Ostatnia edycja:

pawliszak

New member
don111 napisał:
a sami użytkownicy Yamah z wyższej serii 3800 piszą że w kinie bajka ale w stereo to dno...:rolleyes:
co do Denona to on nie wymaga doświadczenia w konfiguracji, wszystko proste jak drut, wystarczy logicznie myśleć i czytać instrukcję

Kolejne dyrdymały Excelencja don111 wypisuje!
1. Opieranie się na opiniach innych osób to wypisz, wymaluj ... "jedna pani powiedziała , drugiej pani ....itd. itp." A jaka jest Twoja opinia po odsłuchaniu danego sprzętu?...nie słuchałeś, to najpierw posłuchaj i wtedy opisz własne wrażenia! :D. Plotkarskie fora też funkcjonują ... i to jeszcze jak!;)

2.Cóż ilość zapytań w sprawie konfiguracji Denona 2809 wskazuje na kłopotliwą obsługę. Nawet na ostatniej stronie z tematami są dwa zapytania. Może kolega podejmie dyskusję z pytającymi?, wszyscy przekonamy się kto czyta instrukcje i potrafi myśleć logicznie .....:D Poruszane zagadnienia w konfiguracji 2809 (na tym forum) nie określiłbym jako "proste jak drut":)
Obsługa Yamahy jest bardziej intuicyjna, ale też wymaga przejrzenia instrukcji obsługi!
:):):)
 
Ostatnia edycja:

irka

New member
tomter napisał:
Nie przesadzajmy z tym, że Yamaha 3800 w stereo to dno, wręcz przeciwnie gra na bardzo dobrym poziomie, robiłem ostatnio porównanie ze wzmakiem stereo Rotela i nie zauważyłem powalającej róznicy, uważam, że w stereo z Yamahą 3800 mogą niskobudżetowe wzmacniacze stereo wypadają słabo...

Racja
A tu coś w temacie.Ten marantz kosztuje ok.3000 zł a autor tekstu nie dramatyzuje że jest aż tak wielka różnica.
http://www.audiostereo.pl/Klub_milosnikow_Yamahy_46587.html

W innym teście Y 3800 była porównywana do wzmaka Denon 1500
i gościu wskazał remis.
A donn 111 ---Mister STEREO na pewno dobrze radzi ale ogólnie
nie jest tak Żleeee.
Hejj
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

don111

Banned
tomter napisał:
Nie przesadzajmy z tym, że Yamaha 3800 w stereo to dno, wręcz przeciwnie gra na bardzo dobrym poziomie, robiłem ostatnio porównanie ze wzmakiem stereo Rotela i nie zauważyłem powalającej róznicy, uważam, że w stereo, niskobudżetowe wzmacniacze stereo, w porównaiu z Yamaha 3800 wypadają słabo...
nie ja to napisałem tylko 3 użytkowników tego amplitunera, w tym zagorzały miłośnik i "polecacz" swoich klocków :)

pawliszak napisał:
Kolejne dyrdymały Excelencja don111 wypisuje!
1. Opieranie się na opiniach innych osób to wypisz, wymaluj ... "jedna pani powiedziała , drugiej pani ....itd. itp." A jaka jest Twoja opinia po odsłuchaniu danego sprzętu?...nie słuchałeś, to najpierw posłuchaj i wtedy opisz własne wrażenia! :D. Plotkarskie fora też funkcjonują ... i to jeszcze jak!;)
nie czepiaj się bo napisałem wyraźnie, że to nie moja opinia tylko użytkowników ;)
więc to powinny być dość obiektywne opinie (lub nie - z korzyścią dla sprzętu :p)
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
poszukaj na audiostereo wpisów, Jorkers, marcin1982, vitold_man (albo _men)
ja jestem posiadaczem rxv3800 z nowym softem rowniez twierdze ze w kinie to mistrzostwo bije te onkyo i denony poprostu yamaha to czysto kinowe brzmienie
rowniez jestem fanatykiem yamahy w kinie natomiast w stereo niestety stara sony seria es wyparła yamaszke bo w stereo 3800 to wiecej jak tandeta:)))
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
IQ90, do tego sub i przesłuchanie RXV1900 lub AVR2808. Możesz też pomyśleć nad TX-NR905 są na wyprzedaży ze świetną ceną.
 

jarmar

Member
Sklaniam się najbardziej ku RXV1900 , może uda mi się jeszcze gdzieś odsłuchać i porównać z innymi. A jakiego suba kupić do tego zestawu ?
 
Do góry