Yamaha RX-V1800, HK AVR445 i B&W 685

remarquee

New member
Witam,
To mój pierwszy post na tym forum chociaż czytam je namiętnie od jakiegoś czasu:) Jestem na etapie kompletowania mojego pierwszego zestawu do kina domowego. Mam już faworytów ale chciałbym jeszcze zasięgnąć rady bardziej doświadczonych kolegów. No ale od początku.
Generalnie skłaniam się ku Yamaha RX-V1800 i B&W 685 z przodu. Myslałem jeszcze o HK AVR 445 ale ponoć yamaha potrafi skalować obraz ze źródeł analogowych nie wiem jak jest z HK. I tu dochodzimy do pierwszego problemu (z góry przepraszam za głupie pytanie):
Czy w ogóle przejmować się tematem skalerów w amplitunerach? Nie jestem fanem technologii LCD. Dla mnie jakość obrazu na LCD z takich źródeł jak kablówka jest niezadowalająca dlatego szukam sposobów na poprawienie tego. Wymyśliłem sobie że obraz przeskalowany do wyższej rozdzielczości powinien wyglądać lepiej nie wiem tylko czy ma to robić amplituner czy przypadkiem nie robą tego same telewizory LCD.
Nie bez znaczenia jest też fakt że ponoć oba amplitunery graja przyzwoicie w stereo.
No ale wracając do tematu. Kandydatów w kategorii amplitunerów już mam pozostają głośniki. Czy w okolicach 2000-3000 PLNów jest jeszcze coś godnego posłuchania i porównania? Zamierzam oczywiście dokonać odsłuchu przed zakupem ale chciałem zawęzić sobie wybór coby nie dostać oczopląsu w sklepie :) Oczywiście jeżeli padną jakieś ciekawe propozycje co do amplitunerów to również będę wdzięczny:)

Pomieszczenie nieduże ok 16 m2. Budżet startowy to ok 6k na amplituner i głośniki. Reszta będzie dokupywana systematycznie. Z góry dziękuję za podpowiedzi.
 
Do góry