YAMAHA RX-V1800 czy ONKYO TX-SR705/805

jery--

New member
Bez reklam
Witam wszystkich.

Po analizie wielu wątków na temat amplitunerów na tym forum byłem już zdecydowany na ampli Onkyo 705 dopuki ktoś nie wspomniał o Yamaha 1800.
Za Onkyo przemawia cena (ok. 2700, zł), Yamaha jest niestety o 1000, zł droższa (ok. 3700 i to główna wada), ale ma skaler do 1800p + jedno wejście HDMI więcej (razem 4) i to mnie w niej kusi;). Cenowo odpowiada ona Onkyo 805.
Zaznaczam że bardziej zależy mi na funkcjach video. Mam TV Philipsa (32PF9966/10). Ma on tylko jedno wejscie cyfrowo-analogowe (DVI-I, bez componentu !) i amplituner ma m.in. służyć do przełączania sygnałów ze źródeł HDMI i component na DVI-I.
Dźwięk i tak pewnie będzie dobry bo teraz mam stary ampli Thomsona z małymi plastykowymi kolumienkami i jak go kupiłem sześć lat tamu to byłem oczrowany efektami:D (zamówiłem już zestaw 5.1 Paradigm Cinema 110CT).
Pytania:
1. Czy warto dołacić tego tysiaka za upskaler i dodatkowe HDMI
2. Jaka jest wasza opinia o amplitunerach Yamahy bo o Onkyo się już dużo naczytałem i to pozytywnie.

Dzięki z góry za rady.

Może ktoś miał 'bliższy kontakt' z tą Yamahą ?

Ps. Proszę moderatora o przeniesienie tego wątku do działu >amplitunery<
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

szpak26051981

New member
witaj
zainteresowales mnie ta yamaha -ladnie sie prezentuje i zalezy mi na scanerze do 1080p -tez napisalem watek w tej sprawie-jakies recezje ale zostalo to niestety bez echa -mysle ze yamaha jest bardzo fajnym sprzetem i czekam na opinie -urzytkownikow na jej temat
 

mihau1971

New member
cena Yamahy rx-v1800

jery-- napisał:
Witam wszystkich.

Za Onkyo przemawia cena (ok. 2700, zł), Yamaha jest niestety o 1000, zł droższa (ok. 3700 i to główna wada), >amplitunery<

Ceny Yamahy z gwarancja 2 lata zaczynaja sie od 2950 zł. ww.ceneo.pl
(rx-v3800 od 3900).
Zapewne instrukcja jest w jezyku obcym, ale polska wersja byla na allegro za 80 zł.

pozd Mihau
 
Do góry