Yamaha RX-V1800/3800 vs HK 645 vs Onkyo 805

Dwight

New member
Witajcie :)

Umyślnie przeczekałem okres szaleństwa przedświątecznego z zamiarem zakupu nowego zestawu audio/video. To co działo się w sklepach przechodziło ludzkie pojęcie. Teraz dostępność sprzętu powinna się poprawić a ceny spaść.
Po dotychczasowych odsłuchach wybór padł na HK 645 + JBL L880.
Pięknie to gra, jednak nie miałem jeszcze możliwości sprawdzenia możliwości Onkyo 805 (modele 605 i 705 odpadły po porównaniu z HK 645).
Zaczynam się lekko łamać nad 805 ze wzgledu na specjalny procesor dla toru audio w tym modelu (audio to dla mnie 65%, video 35%).
Jeszcze bardziej łamię się nad nowościami Yamahy 1800 i 3800, gdzie ta droższa wychodzi w porównywalnej do HK 645 cenie.

Czy macie jakieś doświadczenia z tym sprzętem?

Testy czytałem choć zwykle im nie dowierzam. Tam najlepiej wypada Onkyo i Yamaha ale zwykle w porównaniu do słabszego HK 347.

Podzielcie się proszę swoją wiedzą na ten temat.

Wszystkiego Najlepszego w 2008 roku!
 

dratewka

New member
Doswiadczeń nie mam ale wybrałbym Yamaha RX-V3800. Zastanawiałem się jeszcze nad Pioneer AVX-LX70. Możesz jeszcze przemyśleć Onkyo 875 ale podobno cho...nie się grzeje...
 

marianin

New member
Mam okazję słuchać Onkyo i muszę powiedieć, że gra to ładnie. Wiem też, że jest to bardzo solidny sprzęt. Wystarczy porównac ciężar Onkyo 805 - ponad 23kg a Yamahy x800 ok 17 kg. Czyli w sumie za mniejsze pieniądze dostajesz więcej sprzetu;-)). Wbrew pozorom waga to całkiem sensowne kryterium wyboru. Oraz jeśli ma to dla Ciebie znaczenie, Onkyo jest w specyfikacji THX.
 

Dwight

New member
Dorwałem grudniowy numer audio, o ktorym wspominano na forum.
Jest tam test Yamahy 1800, HK 347 i Pioneera LX 50.
Brzmienie HK jest chwalone najbardziej. Yamaha 1800 wypada takze doskonale, jest lepiej wyposazona niz HK 347 a jej dzwiek okreslany jest jako bardziej neutralny.

Znalazlem tez testy na www, ktore moga Was zainteresowac a wsrod nich Yamaha 3800:
http://www.audio.com.pl/testy_wykaz.php?action=dvd_amp

Zastanawia mnie czy interfejs sieciowy (RJ45) w 3800 umozliwia takze podlaczenie HDD w obudowie z karta sieciowa i odtwarzanie z niego muzyki i filmow.

Wciaz ciekaw jestem opini z odsluchu nowych Yamaszek i porownania ich z Onkyo 805 i HK 645.
 

haleem

New member
Miałem ostatnio możliwość porównania mojego onkyo 805 z harmanem 645 którego kolega właśnie zakupił i powiem tak, harman gra chyba może troszkę lepiej choć nie da się tego dokładnie dookreślić - to co ja dosłyszałem to głębszy bas
góra chyba jest lepsza w onkyo, natomiast wyposażenie onkyo jest zdecydowanie bardziej przyszłościowe :grin:, to zresztą u mnie zdecydowało o zakupie ;) jest jeszcze pilot - ten w onkyo to chyba najlepszy dodawany jaki jest (w harmanie jakoś wszystko jest mało intuicyjne w pilocie)
 
Ostatnia edycja:

wlodek1001

New member
Onkyo 875

Potwierdzam świetne brzmienie tego modelu w stereo. Poprzednio miałem Yamahę 1200, wyraźna różnica w klasach sprzętu.
 

Piotrbim

New member
Denon

Witam
Skoro jesteś na etapie testów, porównań i zbierania opinii to moim skromnym zdaniem uwzględnij coś z oferty Denona. Odpowiednio wysoka półka dla HK 645 czy Onkyo 805 to Denon 4308 lub starszy model 4306 aktualnie dostępny w dobrej cenie. Według mojej subiektywnej oceny - miałem zestaw Yamaha 1700, słuchałem Onkyo, Pioneera i HK - Denon ma najbardziej neutralne brzmienie. Jeżeli słuchasz spokojnej, klimatycznej muzyki obfitującej w szczegóły - np. David Lanz, Katie Melua, Peter White, Pink Floyd itp. - to Denon jest optymalnym wyborem. Natomiast jeżeli chodzi o wyposażenie i możliwości (złącza,skalowanie i takie tam :) ) to o ile nie jest liderem to niewątpliwie jest w ścisłej czołówce. Pozdrawiam i życzę zadowolenia z dobrego wyboru.
 

Dwight

New member
Piotrbim napisał:
Witam
Denon ma najbardziej neutralne brzmienie. Jeżeli słuchasz spokojnej, klimatycznej muzyki obfitującej w szczegóły - np. David Lanz, Katie Melua, Peter White, Pink Floyd itp. - to Denon jest optymalnym wyborem.

Mialem przyjemnosc odsluchiwania Denona i bardzo mi sie w nim podobaly detale. Sluchalem na Dali Ikon i gral slicznie, jednak do mojej muzyki potrzebuje troszke wiecej "kopa". Denon doskonale nadaje sie do klasycznej, jazzu...
Cenie ten sprzet, ale po odsluchu na razie HK mnie zachwycil.
Nie wiem czy Yamahy 1800/3800 nie beda przypominaly Denona w swojej neutralnosci i detalach.
Onkyo 805 nie latwo znalezc do odsluchu wiec moglem sprawdzic tylko 605 i 705, ktore jednak nie podolaly HK645.

Na ile znaczace sa nowe kodeki, HDMI ver 1.3, ktorych HK nie ma?
Jakie znaczenie moze to miec w przyszlosci jesli np. kupie Blue-Ray / HD DVD?

Mojego ostatniego zakupu dokonalem blisko 10 lat temu (Pioneer VSX-505RDS-MKII) więc wychodze z zalozenia, ze nowy sprzet posluzy mi rownie dlugo.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Co do blueray, hddvd i owych kodeków to równie dobrze mogą wyjść odtwarzacze z w/w na pokładzie i wtedy każdy amplituner z analogowym wejściem 7,1 na długo posłuży :)
 

haleem

New member
odtwarzacze wyposażone w dekodery są droższe na ogół od tych "gołych", poza tym jakość dekoderów w amlitunerach przynajmniej dotąd była jakby lepsza
przerabiałem to jakiś czas temu (pewnie jak część z was) kiedy zakupiłem dvd

ostatnio w miom poprzednim amplitunerze denona padła karta wejść cyfrowych więc korzystałem z wejścia 6 kanałowego i wrażenia miałem podobne do tych wcześniejszych - że na dekoderach z dvd gra to jakoś gorzej - ale jak zwykle bywa może to być autosugestia

jednak jeśli ci się podoba brzmienie harmana to nie kombinuj tylko odliczaj kasę ;) na pewno nie będziesz tej decyzji żałować. dekodery piloty i reszta to dodatek do brzmienia:rolleyes:
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Porównania dekoderów należy dokonywać na bazie konkretnych półek cenowych. Myślę, że odtwarzacz i amplituner z podobnej półki zdekodują dźwięk na porwnywalnym poziomie. Ale trudno jednoznacznie powiedzieć, czy jest to regułą. Mam odtwarzacz Panasonic DVD-RV32 i amplituner Denon 2106. Odtwarzacz nie ma dekodera 5.1, więc mogę się wypowiedzieć na podstawie odsłuchu płyt CD-Audio. W moim odczuciu lepiej gra podlęczenie cyfrowe, co wskazywałoby na lepsze przetworniki w amplitunerze. Odtwarzacz ten kosztował swego czasu jakiś 1000 zł, ale dziś mieściłby się na półce z modelem S52, S53. Czyli półce trochę za słabej do mojego Denona. Pewnie dobrym towarzyszem dla mojego Denona byłby Denon 1940 lub Panasonic S100. Może za jakiś czas... :rolleyes:

ArtS :)
 

Dwight

New member
po odsłuchu Yamahy V3800

Witajcie,

znalazlem w koncu miejsce gdzie moge sprawdzic mozliwosci nowiutkiej Yamahy 3800. Studio odsluchowe a w nim:
ampli Yamaha 3800,
DVD Yamaha S1800
nowy model kolumn B&W 683 (5400 PLN za pare).

Do testu stal takze przygotowany ampli z serii 1800, ale o tym pozniej.

Start, pilot w rece, obok plyty U2, Depeche Mode, Pink Floyd, Lenny Kravitz i Sade.

Na dobry poczatek zapodaje "Learning to fly" w wykonaniu Pink Floyd i czekam az cos sie wydarzy. Nic mna nie wstrzasnelo, nic mnie nie zaskoczylo, dreszczyk nie przeszedl mi po plecach. Ampli zagral spokojnie, wrecz zbyt neutralnie, malo dynamicznie. OK, nic straconego.

Zapodaje U2 z ufnoscia, ze teraz pokaze zabki. Leci kolejno "Mysterious ways", "One", "Stay"... itd. Ampli nie pokazal ani zabkow ani pazurkow. Znowu zagral bez dynamiki. Jakby wszystkie dzwieki zostaly sprowadzone do jednego mianownika. Wszystko zbalansowane, bezplciowe i nijakie.

Jeszcze nadzieja w Depeche Mode; "Never let me down again", "Strangelove", "Behind the wheel" i nie chce juz sluchac moich ulubiencow na tym sprzecie. Moj stary Pioneer 505 lepiej sobie z nimi radzi.

Sade - uwaga, zaskoczenie! Tak, to jest muzyka dla niego. Zagral tak jak powinien, ale mimo wszystko mam wrazenie, ze Denon 2808 lepiej jej sprostal. Prawie zaczalem spiewac, na szczescie nikt nie slyszal ;)

Na koniec Lenny Kravitz. Kazdy dynamiczny kawalek do kitu. Spokojne prawie dobrze, ale prawie robi duza roznice.

Nie chcialem juz testowac Yamahy 1800 tym bardziej, ze sprzedawca powiedzial, ze gra slabiej. Trudno mi bylo sobie to wyobrazic.

Pamietam odsluch Denona 2808 na Dali Ikon, ktory byl doskonale neutralny, ale wydobywal z muzyki kazdy detal, kazdy jeden dzwiek. Denonowi brakowalo tylko rockowej zacietosci, szarpniecia. Byl na wskros perfekcyjny, w sam raz do muzyki powaznej, jazzu, spokojnego i czystego grania. Harman Kardon potrafil zagrac niemal rownie detalicznie, ale z duzo wieksza dymnamika. Dzwiek zwalal z nog.
Yamaha nie miala zadnej z tych zalet. Byc moze bylaby poprawna przy Sade, w kinie domowym...
Dla mnie ma za malo do zaoferowania, zwlaszcza, ze kosztuje ok 4700 PLN. W tej cenie jest wiecej lepszych alternatyw.
Na plus wykonanie ampli i wyglad. Solidnie wygladajacy sprzet, elegancka aluminiowa klapka zaslaniajaca gniazda i rzadziej uzywane przelaczniki.
Niestety port USB z przodu, na dodatek pod klapka :(
Pilot jest poprawny, niczym sie nie wyroznia.

Nie dziwia mnie dobre rezultaty w testach. Przeciez z tylu, na okladce sliczna reklama Yamahy w formacie A4, za ktora placi sie niemale pieniadze. Takie prawa rzadza biznesem, nie tylko w branzy audio :)

Nie spisuje jeszcze tego ampli na straty bo byc moze to kolumny byly tak slabe. Choc trudno w to uwierzyc, ze B&W za 5400 PLN graja gorzej od JBL Studio L880 (~3100 PLN).
Jesli bede mial mozliwosc sprawdze Yamahe na JBL i bede mial jasnosc.

Niech ten test bedzie przestroga dla wszystkich, ktorzy kupuja sprzet oczami albo na podstawie danych katalogowych. Wielokrotnie bylo to tutaj powtarzane - odsluch przed zakupem to zelazna zasada.
Mam nadzieje, ze troche Wam pomoglem...

Moje poszukiwania jeszcze sie nie zakonczyly, ale widze juz swiatelko w tunelu :)
 
Ostatnia edycja:

Dwight

New member
Biorę to pod uwagę.
Na szczęscie znalazłem miejsce gdzie na tych samych kolumnach JBL E90 (nie mieli L880) będę mógł odsłuchac Yamahę 3800, Onkyo 805 i HK 645. To będzie chwila prawdy dla ampli :)
Kolumny E90 co prawda są trochę gorsze w odsłuchu od L880, ale podobnie brzmią więc efekt końcowy powinien byc taki jak oczekuję.

Nie omieszkam podzielic się wrażenia mi z odsłuchu.

[Usunąłem zbędny cytat. Moja wypowiedź jest tuż nad Twoją. ArtS :)]

Niestety sklep, ktory mial mi umozliwic sprawdzenie tych 3 amplitunerow na kolumnach JBL880 nie dal rady sprowadzic Yamahy 3800 i wspomnianych kolumn.
Bedzie to mozliwe po 6 lutego wtedy podziele sie wrazeniami.

Jesli jednak ktos z Was bedzie mial takie mozliwosci wczesniej to jestem ciekaw co o tych amplitunerach sadzicie :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Dwight

New member
Blackninja, slicznie dziekuje za zaproszenie.
Chetnie odwiedzilbym Ciebie jeszcze raz ale obawiam sie ze w najblizszym czasie nie dojade do Olsztyna.
W planach sluzbowych teraz Poznan - Wroclaw - Krakow - Katowice i powrot do 3city :)

Nie dopuszam mozliwosci zakupu osobno wzmacniacza i kina domowego.
Boje sie, ze jak uslysze L880 na wzmacniaczu to wpadne na pomysl ampli z pre out + wzmacniacz a dla przypomnienia moje poszukiwania zaczely sie od Onkyo 605 a koncza w okolicach Onkyo 805/875 czy HK 675 :)

Czy chcesz, zeby zona przestala sie do mnie odzywac? ;)

Jesli jednak zdarzy sie jakis niewiarygodny zbieg okolicznosci i bedziesz mial do porownania HK 645 / Onkyo 805 i ewentualnie Yamahe na wspomnianych wczesniej kolumnach to odezwij sie prosze.
Z wyborem sie nie spiesze bo chce miec 100% pewnosci, ze zestaw ktory kupuje spelni moje wszystkie oczekiwania.
 
Do góry