Yamaha RX-V 463

tachoo

New member
co daje port usb host?
zasadniczo mam pytanie czy ten sprzęt odtwarza mp3 np. z pendrive czy musi to być zewnetrzny/dodatkowy odtwarzacz?
 

MarcusGawin

New member
Amplituner ten odtwarza z pendriva bez problemu:D ,dobry gadżet,pokazuje też tytuly piosenek przesuwająć literki na wyświetlaczu.Narazie nie mam DVD i "zmuszony" jestem do słuchania Mp3 właśnie z pendriva.Jeżeli chodzi o jakość to mogłem porównac do sygnału audio z CP(Echostar 717)i dynamika wyraźniej lepsza.Nie wiem tylko jak podłączyć cyfrowo oba urządzenia .W Echostarze jest złącze SPIDF a w Yamaszce Coaxial lub Toslink.Może jakieś sugestie??:eek:k:
 

pejotpe

New member
Bez reklam
SPDIF to protokół. Sygnał idzie albo przez przewód współosiowy (Coaxial), albo przez światłowód (TOSLINK). Jeśli masz w Echostarze wyjście elektryczne, to puść po coaxialu, jeśli optyczne, to po toslinku. Istnieją jeszcze konwertery coaxial->toslink, albo odwrotnie (tylko trochę kosztują).
 

MarcusGawin

New member
Tak jak Kolega zarugerował podłączyłem grubym chinchem wyjście z Echostara 717 (SPDIF)z wejściem Coaxial ale pod gniazdo DVD amplitunera Yamaha 463 i wszystko hula aż miło.Jeszcze raz dzięki:eek:k: .
A teraz pytanko do właścicieli amplitunerów Y-ha w jakim trybie DSP sluchacie np.CSI Miami,VIVA,YOU CAN DANCE,itp.Dodam iż głośniki frontowe to Heco Victa 700,satelity Panasonic (male) i Subwoofer aktywny Magnat(sred.gł.20cm).Pomieszczenie jest duże(salon+otwarta kuchnia=75m2),sub jest pożyczony a ja zamierzam kupić Heco Victa Sub 25a:eek:k:
 

marho760816

New member
MarcusGawin napisał:
Amplituner ten odtwarza z pendriva bez problemu:D ,dobry gadżet,pokazuje też tytuly piosenek przesuwająć literki na wyświetlaczu.Narazie nie mam DVD i "zmuszony" jestem do słuchania Mp3 właśnie z pendriva.Jeżeli chodzi o jakość to mogłem porównac do sygnału audio z CP(Echostar 717)i dynamika wyraźniej lepsza.Nie wiem tylko jak podłączyć cyfrowo oba urządzenia .W Echostarze jest złącze SPIDF a w Yamaszce Coaxial lub Toslink.Może jakieś sugestie??:eek:k:
Zgadzam się świetny bajer rodem z Winampa. Ja mam tylko problem tego typu że nie czyta mi wszystkich utworów z pena. Ilość się zgadza jednak jeden z utworów jest powtarzany kilkakrotnie i tak np: jeżeli są 3 utwory A B C to czyta mi A B B. Utworu C nie widzi. Czy to może problem Pendriva bo mam 1GB no nema .Jakiego ty używasz?
 

MarcusGawin

New member
marho760816 napisał:
Zgadzam się świetny bajer rodem z Winampa. Ja mam tylko problem tego typu że nie czyta mi wszystkich utworów z pena. Ilość się zgadza jednak jeden z utworów jest powtarzany kilkakrotnie i tak np: jeżeli są 3 utwory A B C to czyta mi A B B. Utworu C nie widzi. Czy to może problem Pendriva bo mam 1GB no nema .Jakiego ty używasz?
Ja używam pendriva 1Gb Kingston i chodzi extra,jeszcze mi sie nie zdarzyło aby jakiś utwór nie poszedł.:grin:
 

MarcusGawin

New member
Sorry,ale jak rozglądałem się za moim modelem to widziałem że 461 miały jakieś inne gniazdo,o udalo mi sie nawet znaleźć taki model-stąd to nieporozumienie
 

Attachments

  • FP_RX-V461.jpg
    FP_RX-V461.jpg
    92,7 KB · Wyś: 1008

mare37

Banned
to juz w ogole jest jakis kosmos ;) i nie ma hdmi czyli jakis dziwny twór
poza tym nawet na ceneo stwiaja fotki innych modeli..przy 663 jest fotka chyba 363 ;)

a masz czarny czy inny kolor? jesli czarny to jak sie prezentuje? nie palcuje sie?
 

MarcusGawin

New member
mam czarny,palców generalnie nie widać (ale ci z CSI Miami napewno odciski znajdą:grin: )podaję parę fotek,sprzęt ma parę miesięcy troche kurzu ciągnie.Poza tym jest pełna obsluga z pilota.Sprzęcik jest napradwę dobry(jak dla mnie)
 

Attachments

  • DSCN3572.JPG
    DSCN3572.JPG
    143 KB · Wyś: 170

wojtas33

Member
Jak odpalić USB na Yamaha 463 bez TV

A ja mam inny problemik ;)

Jestem świeżo upieczonym właścicielem zestawu Yamaha 463 + Yamaha DVD 663 (thanks to LOCO). Na razie robi to jako wieża audio i wczoraj napotkałem problem. Po włożeniu pena do A/V, wybraniu źródła UDB nie odpala się muzyka. Jak wkładam ten pen do DVD - muza rusza. Ki czort?

Nadmieniam, że nie mam podłączonego TV - może coś trzeba wcisnąć czego nie widzę?

Wojtek
 

neaniver

New member
Ja mam z kolei problem z odtwarzania muzyki z pendrive'a. Pliki odpala tylko jak są wrzucone bez folderów. Z kolei jak jest ich dużo, to problemem jest przełączyć na np. ostatni. Czy jest jakaś szybka metoda na to? Nie mam pojęcie też jak wchodzić do poszczególnych folderów. Proszę o pomoc
 

broda1725

New member
Bez reklam
A ja się zapytam jaka jest różnica miedzy tym modelem czyli 463 a niższym modelem 363 ? czym się one różnią oprócz hdmi full out i usb na froncie ?
Proszę o pomoc przed świętami w końcu zakup.
 

tony_joki

New member
Problem z USB yamaha rx v463

neaniver napisał:
Ja mam z kolei problem z odtwarzania muzyki z pendrive'a. Pliki odpala tylko jak są wrzucone bez folderów. Z kolei jak jest ich dużo, to problemem jest przełączyć na np. ostatni. Czy jest jakaś szybka metoda na to? Nie mam pojęcie też jak wchodzić do poszczególnych folderów. Proszę o pomoc
Mam ten samProblem... mam yamaszke 463 od pól roku... wkładam pendrive'a z muza jeden odpala..kolejny nie odpala, ponownie wkladam ten poprzedni który działał i muzyki nie ma. Dzwoniłem dzisiaj do swojego sklepu, skad kupilem ten model, i twierdza ze tez maja jakas yamahe swoja prywatna która robi im takie same psikusy. Twierdzi ze trzeba z formatowac pena,albo uzywac krotkich drzew katalogowych. Wg mnie to nie o to chodzi. Albo problem tkwiw ustawieniach albo maja wadliwe te portyUSB.
 

wojtas33

Member
Ja doszedłem co jest. Jak są katalogi trzeba ręcznie wejść do wybranego i dopiero wtedy odpalić muzykę. Jak wszystko jest w 'root' startuje automatycznie. Ja wkładam Pena do DVD 663 Yamahy i tamten sobie radzi bez problemu :)
 
Do góry