Yamaha RX-V 463 a Onkyo TX-SR 506

Który byś wybrał?


  • Total voters
    0
  • Poll closed .

Garf

New member
Witam,
Zastanawiam się nad kupnem jednego z wyżej wymienionego amplitunera. Nie potrafię się jednak zdecydować, który wybrać! Sprzęt będę wykorzystywał na równi do oglądania filmów i słuchania muzyki.

Po krótkim osłuchaniu obu ampli bardziej skłaniam się do Yamahy.

Co mi się spodobało w dwóch ampli:

Yamaha:
- jakoś bardziej mi podchodzi dźwięk
- wejście usb
- wygląd

Onkyo:
- wydaje mi się że lepsze parametry
- dynamizm
- dużo pozytywnych opinii

A wy co myślicie o tych amplitunerach, który byście wybrali? Jeżeli moglibyście je pokrótce opisać?
Dzięki
 

squad05

New member
jeżeli byłeś na odsłuchu i słyszłes oba ampli z tymi samymi głośnikami to weź ten który Ci bardziej przypadł do gustu, w końcu to bedzie sprzęt dla Ciebie.
 

Garf

New member
Problem w tym, ze oba zestawy byly na innych glosnikach. Yamaha miala podpiete NS-50 i NS-60 natomiast Onkyo mialo QQ500.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Onkyo 506 . Korzyść masz też cenową - o szczegóły pytaj blackninja na priw.
 

janoos

New member
Podepnę się jeszcze do tematu.

Czy któryś z amplitunerów przenosi dźwięk po hdmi? Wyczytałem, że yamaha tak, ale wolałbym się upewnić.
 

billyb

New member
Takze zastanawiałem się nad tymi dwoma modelami . Wybrałem Yamahe. Przeważyło wejscie USB :) Gra z QQ500 i jestem bardzo zadowolony.
Jesli chodzi o dźwiek przez HDMI, to przenosci. Mam podpiete do tego amplitunera PS3 tylko przez HDMI i wszystko gra :)(jesli o takie przenoszenie chodzilo)
 

Garf

New member
billyb napisał:
Wybrałem Yamahe. Przeważyło wejscie USB :) Gra z QQ500 i jestem bardzo zadowolony.

Ja też ostatecznie zdecydowałem się na Yamahe. Póki co jestem zadowolony, chociaż o ile w przypadku kina nie mam zastrzeżeń to w przypadku stereo mogłoby być troszkę lepiej... ale nie ma co marudzić... tyle, że teraz mam wątpliwości, że jednak onkyo lepiej by zagrało...

Jak Ci Yamaha się spisuje z QQ500? Sprawdzałeś różne konkfiguracje z innymi kolumnami przed zakupem? Bo ja szukam czegoś nowego i nie wiem co wybrać. Póki co 463 podpięta jest tylko pod stare przody Pioneera:cool:
 
Do góry