YAMAHA RX-V 461 a złącza video

djs74

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam!

Kupiłem amplituner YAMAHA RX-V 461. Działa świetnie poza jednym problemem - w żadnym razie nie udaje mi się uzyskać z niego obrazu na tv z innego złącza jak chinch. Próbowałem S-VIDEO i COMPONENT VIDEO i nic, czarny ekran. Przez chinche wszystko gra. Szukałem w opcjach oraz w instrukcji i nie znalazłem żadnej możliwości wyboru typu źródła obrazu. Może nie wiem czegoś na temat tego sprzętu dlatego też chciałbym się spytać czy jest to normalne przy tym sprzęcie czy też amplituner jest uszkodzony.
Czekam na porady.

Druga sprawa: mam podłaczony komputer pod amplituner cyfrowo czyli spdif - spdif. W kompie jest SB Audigy 4. Po podłaczeniu i aktywowaniu wyjścia spdif na amplitunerze mam tylko dzwięk stereo zamiast 5.1. Co trzeba zmienić żeby mieć 5.1?
Sterowniki do Audigy ostatnie oryginalne od Creative.

Pozdrawiam
djs
 

C4rimucos

New member
konwersja video

Niestety ta YAMAHA nie posiada konwersji video. Podaje jedynie sygnał równorzędnie, czyli jeśli ze źródła sygnał podłączysz np. po COPOSITE ( przykład: DVD VIDEO OUT (composite) <=> AMPLI VIDEO IN (composite) ). Niestety amplik nie "krzyżuje" złącz, jeżeli ze źródła podasz sygnał VIDEO do amplitunera poprzez COMPOSITE to ampli nie przekaże go na gniazda SVHS czy COMPONENT. COMPOSITE <=> COMPOSITE, SVHS <=> SVHS, COMPONENT <=> COMPONENT

Co do drugiego problemu to za wiele nie pomoge, ale myslę że problem polega w skonfigurowaniu oprogramowania.
 

djs74

Klub HDTV.com.pl
vip
Wielkie podziękowanie za odpowiedź. W sumie zacząłem to podejrzewać po obejrzeniu instrukcji podłaczania sprzętu video - wszędzie są pokazane właśnie takie same złącza - chinch do chinch czy s-video do s-video.

pozdrawiam
djs
 

przemowroc

New member
Witaj , mam model 459 i wydaje mi się że : po pierwsze musisz ustawic pozycje streight(mniejsza o pisownie) na wyświetlaczu oraz sygnał podawany z kompa musi być 5 kanałowy. Jeżeli byłoby cosik nie tak z ampli nie uzyskałbyś żadnego dżwięku. Pozdrawiam
 

qura12

Member
Bez reklam
to że masz podłączone do 5.1 nie znaczy ze taki sygnał zawsze bedzie nadawany. Jeżeli np. włączasz na pc mp3 to zawsze bedziesz miał stereo ew. możesz spróbować programu SRS Audio Sandbox. Jak bys chcial sie cos na jego temat wiecej dowiedzieć pisz na gg chętnie pomoge
 

dyzma1

New member
Mam taki sam amplituner i miałem podobny problem z dźwiękiem musisz w kodakach audio ustawić wyjście S/PDIF
 

Marvius1

New member
Hdmi

Witam,nabyłem amplituner Yamaha RX-V461 i mam problem,ponieważ mam brak sygnału na TV a przez to nie mogę skonfigurowac ustawień amplitunera pod własne wymagania,z powyższych opisów wynika,iż należy nie krzyżowac złączy tylko używac tych samych lecz gdy stosuje połączenie HDMI z DVD do amplitunera a z amplitunera do TV to nadal nie mam ustawień na monitorze,więc proszę o radę,z góry dziękuję.
 

smad

New member
Pewnie już o tym gdzieś na forum było, a i chyba jest w instrukcji, ale amplituner Yamahy nie ma osd wyświetlanego na TV, jedynie na własnym wyświetlaczu. I niema opcji aby to zmienić.
pozdrawiam
 

kilers9

Member
Obraz można uzyskać na TV posługując się kablem Euro-chinch

post-20192-100004766%201253996058.jpg
 
Do góry