Yamaha RX-V 1400RDS dylemat

chomik05

New member
Witam,

problem polega na tym iż od ok 5 lat nie wykorzystywałem kina domowego, (przeprowadzki, małe dziecko itp.), ampli był spakowany w szafie i tak przeczekał swoje najlepsze chwile :fool:

teraz mam możliwość zmontowania wszystkiego i zastanawiam się którą drogą pójść,
od kupna minęło sporo lat, doszły standardy HD, 3D itp.
więc co zrobić:

1) czy uzbroić Yamahe RX-V 1400 w sensowne kolumny 5.1,
2) czy sprzedać RX-V 1400 i kupić nowszy model RX-A 1020 lub 2020, podoba mi się linia Aventage,
główny powód sprzedaży to brak obsługi HD / HDMI, 3D, korzystam z Blu-ray, xbox 360,

niestety kolumny które aktualnie posiadam to:
JAMO FC 5000, CC 5000, SW 5000-A, + dodatkowo dwie Jamo Surround 100 II

pokój do odsłuchu ma wymiary: 4,5 m / 6 m,
60% kino - domowe: filmy blu-ray, koncerty, gry konsole,
40% muzyka cd: rock, pop

posiadam ok 6000 tyś zł,

kupno nowego ampli 1020 lub 2020 spowoduje iż znowu nie będzie na czym słuchać,
więc może kupić w tym przedziale cenowym "dobre kolumny" - prośba o wskazówki co wybrać w tej kasie? aby mimo lat, wykorzystać nie najgorsze możliwości RX-V 1400

a może jednak nowy amplituner i chociaż dwa "dobre" fronty, jako pozostałe zastosować stare Jamo,
i co miesiąc dokupować jedną kolumnę :D
proszę o rady,
dzięki, pozdrawiam,

myślałem nad:

JBL ES 80,
Monitor Audio, seria MR,
Jamo, seria C 600,
może Yamahy seria NS-500, może 700,

w podobnym przedziale znajdzie się***odpowiednik Tannoy Mercury V4, Canton'y GLE 490

wybór nie taki mały, bez doświadczenia trudno zdecydować, rozważam zakup bez suba (później bym dokupił),

oczywiście wybiorę się na miasto na odsłuchy, lecz może ktoś zna coś sprawdzonego w tym przedziale cenowym, co warto polecić, ukierunkować poszukiwania.

Tak piszę sam do siebie :)

Wybiorę chyba JBL Studio 190, licze na to że stary RXV 1400 poradzi sobie z nimi...

Skieruje pytanie do BlackNinja, napisz na pw ile zestaw 190+130+120c+150p by kosztował u Ciebie,

Kupowałem kiedyś u Kiki'ego tv loewe xelos 37" więc jestem wiarygodny :)

Ps. Kolega też chce kupić zestaw kina z ampli tak do 6000 tys, mógł byś coś dobrać i za jednym transportem z Olsztyna wszystko byśmy odebrali.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry