Yamaha RX-V 1065

Sony369

New member
Witam!
Mam zamiar kupić ten amplituner i proszę o o jak njwięcej recenzji i informacji na temat tego sprzętu.


Z góry dziękuję.
 

Feltam

New member
recenzje są bd w porównaniu do modelu niżej V765. Warto zwrócić na niego uwagę, póki co polecam opinię autorytetów, skoro nie mogę dodać linka to sam sprawdź na "whathifi.com/Review/Yamaha-RX-V1065" ...a swoją drogą może Denon avr2310 ten nie ma żadnych uwag a ocena max - oczywiście na whathifi. Chętnie bym posłuchał opinii użytkowników któregokolwiek z w/w.
 

michalmichalmic

New member
Czy on nalezy do wyzszej klasy czy do tej samej co onkyo 607 i denon 1910 no i czy jest od nich lepszy? Ma usb co cieszy, mam nadzieje ze ze mozna wlozyc np pena z muzyka czy to mp3 czy inne pliki muzyczne i grac w nieskonczonosc ale poprawcie mnie jezeli to usb nie działa w ten sposob.
 

Feltam

New member
pozycjonują go z Denon'em 2310, poza tym posiada "usb audio in"chyba nalezy to rozumieć jako możliwość odczytu zewnętrznych źródeł audio jeżeli się mylę proszę poprwacie mnie.
 

michalmichalmic

New member
Jest test. Link ponizej

1. W menu jest wybor usb, wiec wyglada na to ze dziala jak odtwarzacz po usb tylko nie wiem jakie formaty plikow choc muzyczny i mp3 to wydaja sie obowiazkowe.

2. Lekko slabosc widza w upconversion to 1080p w plikach filmowych a duza sile w upconversion to 1080p w innych plikach video. To dziwne bo jest tam test 765-ki i tam scaler upconversion jest oceniany wzorowo a to przeciez model z nizszej półki.

3. Ogolnie dobrze wyposazony z ladnym menu amplifier.

http://translate.googleusercontent....gle.pl&usg=ALkJrhi9__N9oRd-peWdz3NDou2xPpXcHw
 

krisder

New member
Bez reklam
michalmichalmic napisał:
Jest test. Link ponizej

1. W menu jest wybor usb, wiec wyglada na to ze dziala jak odtwarzacz po usb tylko nie wiem jakie formaty plikow choc muzyczny i mp3 to wydaja sie obowiazkowe.

2. Lekko slabosc widza w upconversion to 1080p w plikach filmowych a duza sile w upconversion to 1080p w innych plikach video. To dziwne bo jest tam test 765-ki i tam scaler upconversion jest oceniany wzorowo a to przeciez model z nizszej półki.

3. Ogolnie dobrze wyposazony z ladnym menu amplifier.

http://translate.googleusercontent....gle.pl&usg=ALkJrhi9__N9oRd-peWdz3NDou2xPpXcHw


Jestem także zainteresowany tym amplitunerem ale po przeczytaniu tego testu przetłumaczonego na język polski... dalej nic nie wiem.
 

michalmichalmic

New member
Podobno ma byc test w grudniowym miesieczniku audio, podobno.

Ciekawe czy jeszcze stanieje tak za ok 8m-cy bede kupowal wiec moze jeszcze zejdzie z tych 2,8tys do np 2,3tys.

Poczytamy test i zobaczymy.
 

krisder

New member
Bez reklam
michalmichalmic napisał:
Podobno ma byc test w grudniowym miesieczniku audio, podobno.

Ciekawe czy jeszcze stanieje tak za ok 8m-cy bede kupowal wiec moze jeszcze zejdzie z tych 2,8tys do np 2,3tys.

Poczytamy test i zobaczymy.

Właśnie nabyłem ten miesięcznik i jest tam opis Yamahy RX-V1065, Denona AVR-2310 oraz Harman Kardon AVR360. Nie jest to typowy test, który po podliczeniu punktów wyłaniał zwycięzcę porównania. Po przeczytaniu opisów tych amplitunerów każdy powinien wybrać swojego faworyta. Dla mnie wybór jest prosty, tylko Yamaha! Stylistyka Harmana do mnie nie przemawia. Denon, za te pieniądze plastikowa płyta czołowa? Wyposażenie i parametry zbliżone, a w kinie domowym Yamaha przewyższa rywali dynamiką i przestrzenią. Harman jest chwalony za brzmienie w stereo ale moim zdaniem do tego służą wzmacniacze dwukanałowe.
 

krisder

New member
Bez reklam
blackninja napisał:
Parametry tez podawali? Zobacz dynamikę, sygnał do szumu.

Podstawowe parametry:
Yamaha RX-V1065
stosunek sygnału/szum- 82dB
dynamika-104dB

Denon AVR-2310 odpowiednio:
80dB
101dB

Harman Kardon AVR360
83dB
100dB

Przyznam że te suche dane nic mi nie mówią i opieram sie wyłacznie na ocenie odsłuchowej autora, który podkreśla dynamikę Yamahy w kinie (dżwiek jest dynamiczny ale nie przebarwiony). Z kolei Denon jest chwalony za sekcję wizyjną oraz spokojne i analityczne brzmienie.
Wniosek jest jeden. Każdy ma swoje preferencje i nie można stwierdzić że ten jest lepszy od drugiego. Bardzo ważne jest to że sa osoby, które posiadają zestawy głosnikowe i nie mogą lub nie chcą go zmieniać. Można dobrać amplituner do posiadanych głośników i cieszyć się brzmieniem swojego zestawu.:eek:k:
 

SPIDEREK

New member
Warto kupić modelik Yamaszkę RX-V1065

Hej

Posiadam od 2 miesiący ten ampli. Jestem z niego bardzo zadowolony. Ciężki był wybór między HK, Denonkiem. Wybór wypadł właśnie na Yahaszkę. Pierwotnie byłem za modelem 765, ale pomyślałem że takiego sprzetu nie kupuje się co poł roku i można zaszaleć, więc wybrałem model 1065. Szczerze był to strzał w dziesiątkę.

Jestem bardzo mile zaskoczony z tego sprzętu i szczerze polecam.
Nie będę pisał o zaletach bo ma ich masę.
Może powiem jakie cechy go wyróżniają od HK i Denonka.
1. pilot działa wszechstronnie, nie trzeba celować tak jak pilot od Denonka, jest ergonomiczny i ma fajne przyciski SCENA
2. nie ma wentylatora tak jak HK, przez co jest cichutki
3. nie nagrzewa się tak jak HK
4. ładnie wygląda
5. usb działa nawet z podłączonym przenośnym dyskiem twardym na usb, przez co można ładnie skatalogowac sobie muzyczkę.
Wada, to nie obsługuje polskich liter, więc katalogi nie mogą być nazywane z tymi znakami, bo zostają puste pola(nie są wyświetlane polskie znaki)
6. nic nie stuka i nie puka przy przełączaniu kanałów, tak jak to bywało swojego czasu w HK, gdzie ludzie już nie wiedzieli co robić, na tym forum można bardzo dużo o tym poczytać
7. menu ekranowe graficzne/kolorowe jest bardzo czytelne
8. dźwięk bez skazy, jest dynamiczny/basik czysty/wysokie bez szumu
A to też bardzo dobra zaleta, nic nie szumi między utworami, zresztą to wkońcu prawdziwe Hi-Fi.
9. Tuner ma bardzo dobrą selektywność i również świetny odbiór.
10. Prosta obsługa
11. i wiele innych wspaniałych cech.

Reasumując ciesze się że wybrałem Yamahe RX-V 1065. Polecam ją kazdemu kto zna się trochę na sprzęcie Hi-Fi. Oczywiście jeżeli ktoś zaczyna to model 765 jest równie wspaniały.
Byłem na odsłuchu kilku ampi, i tylko Yamaszka ma wszystko co potrzeba każdemu kto lubi posłuchać muzyczki a nie chce kupować 2 kanałowca, lubi posłuchać radyjka, a i zarzucić na ruszt jakiś filmik HD:)

Pozdr
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
SPIDEREK napisał:
...5. usb działa nawet z podłączonym przenośnym dyskiem twardym na usb, przez co można ładnie skatalogowac sobie muzyczkę...
Napisz coś więcej o tym aspekcie działania ampli. Czy da się nawigować po zawartości dysku bez podłączonego TV, tylko za pomocą wyświetlacza amplitunera? Czy jest funkcja "gapless", odtwarzanie plików bez (większych) przerw pomiędzy nimi? Jakieś ograniczenia w wielkości dysku, ilości katalogów/plików? Możliwość odtwarzania wszystkich plików z katalogu (folderu) po kolei?
 

SPIDEREK

New member
@hawk11
KODA HARMONY - CV-30, ze wzgledu na swój niebanalny wygląd, szczerze to żona miała tutaj większy głos niż ja. Ja poddałem tylko ocenie parametrycznej ampli i pudełka. Ocena wizualna niestety podlegała żone:) Jak kobieta się uprze to gorzej niż osiołek. Ale reasumując jestem zadowolony. Wbrew opiniom że Kody to są mizerne/chińszczyzna czy tym podobne opinie, ja jestem odmiennego zdania, a już miałem kilka zestawów które były oceniane tylko i wyłącznie parametrycznie bez wyglądu. Nikt nie słucha muzyki w granicznych wartościach sprzętu bo sąsiad zapuka:) Ale codziennie musi na nie spoglądać, więc wygląd również musi grać rolę.

@wiatrak
Da się nawigować poprzez pilot po naciśnięciu przycisku Option i podglądzie na wyświetlaczu z ampli bez podłączonego TV, ograniczenie poziomów podkatalogów to 8. Ale w zasadzie wystarczające. Zapodajesz pierwszy utwór z katalogu i kolejne utwory automatycznie się przełączają do ostatniego. Oczywiście można wybrać dowolny utwór z dowolnego katalogu. Nie znam jeszcze wszystkich funkcji USB bo nie mam czasu doczytać do końca instrukcji, ale z tego co popróbowałem organoleptycznie.
Co do wielkości dysku, trudno mi ocenić górną granicę nigdzie nie jest napisane, a ja podpinam 20GB bo takiego akurat mam 2,5" wolnego, który nie potrzebuje dodatkowego zasilania, który jest również cichy. Mam zamiar kupić dysk 500GB, 2,5" na dane to wtedy również potestuję na nim.
Jak coś potestuję i znajdę ciekawego, nowego, to napiszę.
 

hawk11

New member
@SPIDEREK

Pytałem o Kody, ponieważ sam przesłuchiwałem K-5000 i zrobiły na mnie pozytywne wrażenie (dźwięk i jakość wykonania) lecz sam wybrałem Quantumy 605. Wykonanie tych kolumn nie umywa się do kody K-5000, gdyby grały tak jak Q605 pewnie stały by u mnie. Jak Kody, to od serii Harmony.

Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
...Co do wielkości dysku, trudno mi ocenić górną granicę nigdzie nie jest napisane, a ja podpinam 20GB bo takiego akurat mam 2,5" wolnego...
Co ciekawe, według instrukcji obsługi HDD nie chodzą! :roll:
 

Attachments

  • Screen_0.jpg
    Screen_0.jpg
    32 KB · Wyś: 82

SPIDEREK

New member
No tak, śmiałem się z tego że jest napisane że nie obsługuje, a jednak obsługuje :) I to całkiem dobrze.
Jedyna rzecz która jest niedopracowana, to cały czas dysk pracuje pomimo tego że jest np. włączony Tuner, a nie USB.
 
Do góry