Yamaha RX-A830 vs. Denon AVR-X3000

marianowic

New member
Dzisiaj "wypozyczylem" na weekend Yamahe RX-A1030 do sprawdzenia. Właśnie podlaczam i mam nadzieje ze różnica z moim obecnym RX-V465 będzie slyszalna.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Na razie żona sie tylko pyta po co to kupiłem bo gra tak samo :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Tym bym się zbytnio nie przejmował, bo dla mojej żony czy ulicą przejedzie BMW, Mercedes czy Ferrari ( byle czerwone) to krzyczy: "Patrz, taki sam jak Twój!". Ja mam starą Mazdę 626:-D A moja matula już nieraz na parkingu pod sklepem chciała wsiadać do nie swojego auta, no bo kolor się zgadzał.
 

marianowic

New member
I jestem po weekendowej zabawie z Yamaha RX-A1030.
Po pierwsze muszę napisać, iż spodziewałem się większego efektu WOW po przełączeniu się z mojego aktualne sprzętu na jeden z wyższych modeli Yamahy.
Nie znaczy to jednak, że różnica nie była zauważalna: dialogi w filmach stały się czystsze, wyraziste i lepiej słyszalne. Bas z suba był lepiej kontrolowany, mniej dudniący a bardziej efekciarski. Efekty dźwiękowe nabrały przestrzenności.
Ogólnie muszę przyznać, że oglądanie TV i filmów (bo do tego głównie służy mi kino domowe) stało się bardziej przyjemne.

A więc dlaczego nie zdecydowałem się na zakup. Powodów jest kilka a tylko razem zaważyły na rezygnacji (w tym momencie) z zakupu:
- brak HDMI 2.0. Kupując sprzęt za sporo pieniędzy wolałbym go nie wymieniać zbyt szybko, a że UHD zbliża się wielkimi krokami to wolę się przygotować na to
- jakość dźwięku uległa poprawie, ale nie w takiej skali w jakiej się spodziewałem
- brak mojego stanowczego zdecydowania

Reasumując: sprzęt super, ale chyba jeszcze do niego nie dorosłem.

PS: co ciekawe, żona namawiała mnie na jego zakup, pomimo tego że nie słyszała żadnej różnicy. Po prostu bardzo spodobał jej się wizualnie i chciała mieć spokój w temacie elektroniki kina domowego na jakiś czas.
 
Do góry