Yamaha Rx-A3060 czy Onkyo RZ-1100

donsalieri

Active member
Bez reklam
Przymierzam się do wymiany amplitunera z obecnej Yamaszki RX-V679 na coś lepszego.
Zależy mi na konfiguracji Atmos 7.1.2
Wstępnie wybrał​em dwa Ampli podane w tytule.
Wiem że odsłuch byłby najlepszy ale w 3miescie nikt nie ma obu ampli.
Chciałbym zwrócić się o opinie co do funkcjonalności i porównania obu ampli.
Kolumny- na razie to co w podpisie.

Sprzęt służy wyłącznie do kina.
Pozdrawiam i czekam na wasze opinie co wybrać i dlaczego 😀
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Wg mnie, jeśli masz Yamaszke to powinieneś pozostać w tej firmie, chyba, że coś Cię drażni w brzmieniu. Przemawia za tym przyzwyczajenie do dźwięku i obsługi.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Yamaha jest jak najbardziej OK,
no ale kusi mnie te Onkyo - czy w kinie są odczuwalne różnice pomiędzy
tej klasy amplitunerami?

a może trochę tansza Yamaha RX-A 2060 ?
w/g specyfikacji to prawie to samo, tylko moc mniejsza o 10W/kanał
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Yamaha jest jak najbardziej OK,
no ale kusi mnie te Onkyo - czy w kinie są odczuwalne różnice pomiędzy
tej klasy amplitunerami?

a może trochę tansza Yamaha RX-A 2060 ?
w/g specyfikacji to prawie to samo, tylko moc mniejsza o 10W/kanał

Nie wiem jak jest teraz kiedyś 3XXX miała więcej różnic np bardziej rozbudowana kalibracja ,pozłacane terminale głośnikowe ,bardziej zaawansowany procesor video jeśli komuś potrzebny,lepsze brzmienie dynamika ,czwarta strefa lepszy pilot ...itd
Pojawiła się jakoś dziwnie wcześnie 3070 dołożyli xlr ale z tego co widzę nie do wyjścia pre : (
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
roznica miedzy nizszymi modelami Yamahy jest nie tylko w mocy ale także w rodzaju zastosowanych elementów dyskretnych. Na dobrych kolumnach juz słychac niewielką różnice, głównie w szybkości reakcji na tkz odech kolumny czyli jak reaguje na niskie dzwieki. Zapas energii zgromadzonej w kondensatorach wiekszy w modelu 3060. Onkyo to tez dobry model ale wydaje mi się, że będziesz zadowolony bardziej z Yamahy. To taki sprzęt na lata. Dużo nowinek technicznych ale solidność ogromna. W niemieckim teście autor podkreślił, że zastosowane elementy są tak dobre, że gdyby kupować je pojedyńczo to koszt całego amplitunera byłby duzo wyższy niz cena proponowana przez peoducenta. Burr-Brown, AKM,czy Sancen mówią same za siebie.Bardzo wysoko oceniam reprodukcję niskiego i wysokiego zakresu zakresu i przestrzenność. Nie mówie, że Onkyo jest złe- absolutnie to dobry sprzęt ale brzmienie jest ostrzejsze, takie suche i trzeba je utemperować kolumnami, najlepiej z jedwabną kopułką. Dla mnie Yamaha grała lepiej, bardziej miękko i otulająco. Ale nie lepiej niż Arcam. Arcam ma tak dobre stereo, że żaden Japończyk mu nie dorówna. Tylko dzwięk przestrzenny jest na porównywalnym poziomie ale stereo Arcam, Cambridge ma duzo lepszy
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
W stereo dla mnie najlepiej grały (w klasie cenowej do 10 tyś) Arcam AVR 390, Cambridge Audio CXR200, Anthem MRX-720 (była dobra promocja i sie miescił w tej klasie), Yamaha AX3060, Denon AVR X6300, Onkyo RZ1100. Słuchane na róznych kolumnach z różnymi ustawieniami. Odtwarzacze HRES, BluRay, CD, Streaming FLAC. W muzyce wielokanałowej już nie było takiej przewagi. Yamaha zauroczyła mnie konfoguracją, solidnością dzwięku i Multi Castem. Jesli dla ciebie najwazniejszy jest dzwięk przestrzenny Atmos to idz w tym kierunku. Wszystkie cie nie rozczarują. Jesli słuchasz muzyki w stereo to jakość Arcama i Cambridga jest niepodważalna ale nie jest to przewaga az taka miażdżąca. To znaczy troche jest jesli ustawisz wszystkie regulacje na zero, W tych dwóch wymienionych to żeby im dorównac w pozostałych musisz podciagnąć i bas i sopran ale i tak nie będzie to to samo.
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie martw się tym, że nie wszystkich modeli w jednym mkejscu. Wierz mi twój mózg to taki instrument, który zapamięta co mu sie podobało bardziej. Lepiej nie słuchać bardzo dobrych elementów na super kablach po kilka tysięcy bo potem ciężko sie przestawic na sprzet z założonego budżetu. Twój sprzęt, twoje pieniądze, twoje wrażenia i ty decydujesz. Nie daj się przerobić przez jakiegoś sprzedawce, że coś jest lepsze a cos gorsze (czego czego akurat on nie ma). twoje wrażenia sa najważniejsze.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem jak gra Onkyo ,ale Yamahę miałem okazję słuchać w Niemczech .Grało odtwarzaczem Yamaha 1060 i kolumnami Quadral Argentum 570 lub 590(na zdjęciu pierwsze od prawej) ,obraz rzucał projektor Epson ,a odtwarzany był koncert Briana Ferry

Dźwięk jest dość lekki ale swobodny ,świetnie wypadają wokale są gładkie i nasycone ,Yamaha jest muzykalna to słychać .Druga sprawa to efekty przestrzenne - Yamah tutaj nie zawodzi pomimo że kolumny były oddalone od siebie dość znacznie można było usłyszeć jednolite pole dźwiękowe co nie jest takie oczywiste .Yamaha świetnie wypada również w stereo ,wstydu na pewno nie przyniesie
Gdybyś miał jeszcze jakieś pytania to chętnie pomogę jak będę mógł

ecb48d7dceb4.jpg
[/URL][/IMG]

8bdb72c2e47a.jpg
[/URL][/IMG]

1863fc87477c.jpg
[/URL][/IMG]
 
Ostatnia edycja:

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem jak gra Onkyo ,ale Yamahę miałem okazję słuchać w Niemczech .Grało odtwarzaczem Yamaha 1060 i kolumnami Quadral Argentum 570 lub 590(na zdjęciu pierwsze od prawej) ,obraz rzucał projektor Epson ,a odtwarzany był koncert Briana Ferry

Dźwięk jest dość lekki ale swobodny ,świetnie wypadają wokale są gładkie i nasycone ,Yamaha jest muzykalna to słychać .Druga sprawa to efekty przestrzenne - Yamah tutaj nie zawodzi pomimo że kolumny były oddalone od siebie dość znacznie można było usłyszeć jednolite pole dźwiękowe co nie jest takie oczywiste .Yamaha świetnie wypada również w stereo ,wstydu na pewno nie przyniesie
Gdybyś miał jeszcze jakieś pytania to chętnie pomogę jak będę mógł

ecb48d7dceb4.jpg
[/URL][/IMG]

8bdb72c2e47a.jpg
[/URL][/IMG]

1863fc87477c.jpg
[/URL][/IMG]
Swietnie ujales brzmienie Yamahay. Jeszcze lepiej zagra z lepszymi kolumnami.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie martw się tym, że nie wszystkich modeli w jednym mkejscu. Wierz mi twój mózg to taki instrument, który zapamięta co mu sie podobało bardziej.

Dokładnie, z tym, że taka opinia potem psu na bude.

Donsalieri, nigdy nie kupuj sprzętu na bazie opinii użytkowników którzy nie zestawiali bezpośrednio sprzętów obok siebie - side by side, na tych samych fragmentach - z całym przekrojem brzmienia, w tym samym pomieszczeniu, różnych ustawieniach DSP (kluczowa sprawa, jeżeli leci pod KD) i co najważniejsze przełączaniem w locie na tym samym żródle - szczególnie tyczy się to stereo w trybie Pure/direct. Pozłacane to, czy tamto, nie ma kompletnie znaczenia.
Wierz mi, ściągam po kilka ampli do domu i w bezpośrednim zestawieniu to się często ma nijak do odsłuchów w różnych salonach
A nawet jeżeli ktoś wyrazi opinie, to miej świadomość, że dalej mamy styczność z czyimiś gustami, szczególnie jak sprzęty są porównywalnej klasy.

Pamiętaj też, że powyżej pewnej kwoty (tyczy się to głównie topowych ampli), te nic nie wnoszą po za ilością końcówek, a nawet jeżeli jest wartość dodatnia, to wielu przypadkach warto się zastanowić, nad tańszym modelem i dorzuceniem chociażby wzmaka.
Finansowo wyjdzie podobnie, a raz, że odciążasz ampli, dwa - docelowo osiągasz lepszą jakość w trybie stereo jak i w KD.
Istotna jest tutaj też jakość PRE w ampli, bo można przegiąć w drugą stronę i przeinwestować.

Dodatkowo, typowe amplitunery w graniach 10tyś i wyżej, też nie specjalnie mają sens w kontekście tańszych
W tym wypadku zawsze lepiej sprawdzi się duet ampli + końcówka (wzmak - stereo, końcówka - kino).
 
Ostatnia edycja:

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie, z tym, że taka opinia potem psu na bude.

Donsalieri, nigdy nie kupuj sprzętu na bazie opinii użytkowników którzy nie zestawiali bezpośrednio sprzętów obok siebie - side by side, na tych samych fragmentach - z całym przekrojem brzmienia, w tym samym pomieszczeniu, różnych ustawieniach DSP (kluczowa sprawa, jeżeli leci pod KD) i co najważniejsze przełączaniem w locie na tym samym żródle - szczególnie tyczy się to stereo w trybie Pure/direct. Pozłacane to, czy tamto, nie ma kompletnie znaczenia.
Wierz mi, ściągam po kilka ampli do domu i w bezpośrednim zestawieniu to się często ma nijak do odsłuchów w różnych salonach
A nawet jeżeli ktoś wyrazi opinie, to miej świadomość, że dalej mamy styczność z czyimiś gustami, szczególnie jak sprzęty są porównywalnej klasy.

Pamiętaj też, że powyżej pewnej kwoty (tyczy się to głównie topowych ampli), te nic nie wnoszą po za ilością końcówek, a nawet jeżeli jest wartość dodatnia, to wielu przypadkach warto się zastanowić, nad tańszym modelem i dorzuceniem chociażby wzmaka.
Finansowo wyjdzie podobnie, a raz, że odciążasz ampli, dwa - docelowo osiągasz lepszą jakość w trybie stereo jak i w KD.
Istotna jest tutaj też jakość PRE w ampli, bo można przegiąć w drugą stronę i przeinwestować.

Dodatkowo, typowe amplitunery w graniach 10tyś i wyżej, też nie specjalnie mają sens w kontekście tańszych
W tym wypadku zawsze lepiej sprawdzi się duet ampli + końcówka (wzmak - stereo, końcówka - kino).
Trudno sie nie zgodzić z twoja opinia ale wielu ludzi ma ograniczenia choćby w ustawieniu. A to pokój za mały instawianue coraz większych słupków wyglada komicznie albo żona sie nie zgadza. W tym zakresie cenowym większość amplitunerów ma bardzo dobre zasilanie i trwałość. Yamahy RXV 3600 używałem 10 lat i nic dziwnego sie nie stało. Do samego końca grała dobrze. Jeśli chodzi o porównanie to twoje rozwiązanie najlepsze ale nie zawsze tak sie da zrobić. Natomiast nie zgadzam sie ze droższe amplitunery wnoszą tylko więcej końcówek mocy. Oprócz tego wnoszą lepsze podzespoły, zasilanie, kondensatory itd. Wszystko to wpływa na jakość dźwięku i łatwość wysterowania każdych kolumn. W większość tor audio nie będzie tak dobry jak powiedzmy we wzmacniaczu za 5 tys ale nie będzie aż tak zle. Sa jednak wyjątki gdzie tor audio jest priorytetem- Arcam, NAD, Cambridge i pare innych audiofilskich.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Owszem, droższe amplitunery to często lepsza konstrukcja (ale i tutaj mógłbym wrzucić parę groszy, szczególnie w kontekście cena vs brzmienie), ale ja głównie piszę o jednym z bohaterów tego wątku, czyli RZ1100, a ten w zestawieniu z RZ3100 nie wnosi nic więcej po za parą końcówek względem RZ1100.

Czy ja osobiście wolałbym RZ3100 od takiego RZ810? Nie, nie wolałbym.
Gdyby tak było, to bym miał RZ3100.
Pisałem nie raz dlaczego i mit droższe = lepsze jestem w stanie obalić.
Bo tutaj nie mamy do czynienia z lepszym sprzętem, a inaczej grającym.
Klasa D zrobiła swoje i nie dla wszystkich jest to wartość dodatnia, o czym nie tylko ja pisze.

Natomiast żadną nowością jest fakt, że w droższych sprzętach sekcja przedwzmacniacza często jest lepsza od tych zupełnie tanich budżetowych, co ma wpływ na ew. zastosowanie systemu dzielonego, czyli w tym wypadku dołożenie wzmacniacza lub końcówki.

Żadną nowością też jest poniższe:
Marantz SR5008, SR6008, and SR7008 Receivers Preview | Audioholics
Tutaj mamy teoretycznie do czynienia z tym samym sprzętem, wszak to D&M, a jednak różnice w konstrukcji są.

Druga sprawa, autor wyrażnie zaznaczył, że interesuje go tylko KD i to ma ogromne znaczenie, nie mieszałbym tutaj stereo, a zrobiłbym wszystko aby zestawić je mimo wszystko obok siebie przed zakupem.
Gdyby takiej możliwości nie było, brałbym Yamahe.

Zastanawiałbym się jeszcze nad Marantzem 7010 + końcówka MM7025, ale w "ciemno", najpewniej jest iść dalej z Yamahą. Każda następna zmiana bez odsłuchu, to randka w ciemno.

Btw. Ciekawy jest też wątek - kolumny RZ900 do stereo.
Każdy poleca co innego i najśmieszniejsze jest to, że niektóre propozycje są skrajnie różne, także współczuje komuś kto kupi w ciemno i nie trafi na gust któregoś osobnika.
 

ARKOT

Klub HDTV.com.pl
VIP
Owszem, droższe amplitunery to często lepsza konstrukcja (ale i tutaj mógłbym wrzucić parę groszy, szczególnie w kontekście cena vs brzmienie), ale ja głównie piszę o jednym z bohaterów tego wątku, czyli RZ1100, a ten w zestawieniu z RZ3100 nie wnosi nic więcej po za parą końcówek względem RZ1100.

Czy ja osobiście wolałbym RZ3100 od takiego RZ810? Nie, nie wolałbym.
Gdyby tak było, to bym miał RZ3100.
Pisałem nie raz dlaczego i mit droższe = lepsze jestem w stanie obalić.
Bo tutaj nie mamy do czynienia z lepszym sprzętem, a inaczej grającym.
Klasa D zrobiła swoje i nie dla wszystkich jest to wartość dodatnia, o czym nie tylko ja pisze.

Natomiast żadną nowością jest fakt, że w droższych sprzętach sekcja przedwzmacniacza często jest lepsza od tych zupełnie tanich budżetowych, co ma wpływ na ew. zastosowanie systemu dzielonego, czyli w tym wypadku dołożenie wzmacniacza lub końcówki.

Żadną nowością też jest poniższe:
Marantz SR5008, SR6008, and SR7008 Receivers Preview | Audioholics
Tutaj mamy teoretycznie do czynienia z tym samym sprzętem, wszak to D&M, a jednak różnice w konstrukcji są.

Druga sprawa, autor wyrażnie zaznaczył, że interesuje go tylko KD i to ma ogromne znaczenie, nie mieszałbym tutaj stereo, a zrobiłbym wszystko aby zestawić je mimo wszystko obok siebie przed zakupem.
Gdyby takiej możliwości nie było, brałbym Yamahe.

Zastanawiałbym się jeszcze nad Marantzem 7010 + końcówka MM7025, ale w "ciemno", najpewniej jest iść dalej z Yamahą. Każda następna zmiana bez odsłuchu, to randka w ciemno.

Btw. Ciekawy jest też wątek - kolumny RZ900 do stereo.
Każdy poleca co innego i najśmieszniejsze jest to, że niektóre propozycje są skrajnie różne, także współczuje komuś kto kupi w ciemno i nie trafi na gust któregoś osobnika.

Parwie zgoda. Roznica w komponentach jednak jest. Mnie tez klasa D nie odpowiada
 
Do góry