Yamaha RX-A3040 a Onkyo TX-NR3030

bakutomek

New member
Tak jak w temacie co lepiej zagra z B&W CM10. Wiem, że może jest to minimum do tych kolumn ale rozważam zakup powyższych ampli i jestem ciekaw co według was zagra lepiej?
 

sebol81

New member
Podpinanie takich kolumn do amplitunera AV jest dla mnie czystym nieporozumieniem.
Gdyby to był Anthem, Arcam to jeszcze z bólem mógłbym to zrozumieć.
Poczytaj jaką faktyczną moc są w stanie podać na kolumnę proponowane przez Ciebie amplitunery.
Skonfrontuj to z zalecaną mocą wzmacniacza dla BW, a szybciej Ci się odechce aniżeli zachciało :)
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
Tak jak w temacie co lepiej zagra z B&W CM10. Wiem, że może jest to minimum do tych kolumn ale rozważam zakup powyższych ampli i jestem ciekaw co według was zagra lepiej?

chyba najlepszym rozwiązaniem będzie amplituner + wzmacniacz / końcówka mocy

kolumny masz za ponad 10 koła , więc i tyle należy przeznaczyć na elektronikę
(kino + wzmacniacz )

masz resztę kolumn?
 

pdodu28

New member
Jeżeli kolumny będą używane do stereo to kup wzmacniacz. Ja ostatnio do amplitunera dokupiłem Yamaha A-S2100 i różnica jest niesamowita. Nie sądziłem, że z kolumn B&W CM9 można uzyskać takie dźwięki.
 

popej

New member
Poczytaj jaką faktyczną moc są w stanie podać na kolumnę proponowane przez Ciebie amplitunery.
Skonfrontuj to z zalecaną mocą wzmacniacza dla BW, a szybciej Ci się odechce aniżeli zachciało :)
Rekomndacja B&W: 30W-300W, przy czym podają nominalną impedancję 8 Ohm, minimalną 3.1 Ohm
Yamacha 3040 wg pomiarów audio.com.pl: 2*150W/8Ohm, 2*255W/4Ohm
Onkyo nie podaje wprost, ale można szacować, że moc jest bardzo podobna.

Nie wiem, gdzie widzisz problem.
 

bakutomek

New member
chyba najlepszym rozwiązaniem będzie amplituner + wzmacniacz / końcówka mocy

kolumny masz za ponad 10 koła , więc i tyle należy przeznaczyć na elektronikę
(kino + wzmacniacz )

masz resztę kolumn?

Na zakup amplitunera zamierzałem wydać do 10 tyś. Jak patrzyłem na systemy dzielone (przedwzmaciacz i wzmacniacz) takich marek jak Marantz, Yamaha to bez 15-17 tys nie ma co podchodzić :/
Myślalem może o Arcamie AVR600 - wiem że to poprzedni model ale można go za około 10 koła wyrwać

Mam też tyły CM1 i centralny CMC2
 

mors111

Active member
Bez reklam
Jak pisał ninja , Onkyo 4-cyfrowe grają już bardzo dobrze w stereo
Seria 5... będzie kosztować koło "dychy" , ale na stronie Onkyo kończy się na na 3... i pewno zagra bardzo dobrze , pytanie jaki lepiej zagra w cenie 8kzł - sam amplituner oczywiście

i tak napiszą że lepiej na kino dać max 5kzł + konkretny wzmacniacz lub końcówka mocy , i pewnie mają rację
 

bakutomek

New member
Może dla odmiany CXR 200 w cienie się zmieścisz i jakaś recenzja będzie ;)

Już wcześniej patrzyłem na cambridge cxr200, mocno mnie zainteresował ale narazie brak testów i opinni o tej nowości. Jak patrzyłem cena około 12 tyś - jeśli byłby wart tej ceny to pewnie bym namówił żonę o extra dodatek ;)
 

bakutomek

New member
Jak pisał ninja , Onkyo 4-cyfrowe grają już bardzo dobrze w stereo
Seria 5... będzie kosztować koło "dychy" , ale na stronie Onkyo kończy się na na 3... i pewno zagra bardzo dobrze , pytanie jaki lepiej zagra w cenie 8kzł - sam amplituner oczywiście

i tak napiszą że lepiej na kino dać max 5kzł + konkretny wzmacniacz lub końcówka mocy , i pewnie mają rację

Na onkyo.pl jest TX-NR5010 za 10999 zł, po nim jest TX-NR3030 w promocji za 8299 zł

Zastanawia mnie jeszce różnica na temat grania amplitunera w stereo a wzmacniacza stereo ?
Dla przykładu wzmacniacz stereo Yamaha A-S2000 w stereo przy 8ohm 105W a np. Yamaha RxXA3040 w 8ohm 150W. Nie znam się na tym ale tak na chłopski zdrowy rozum to 150 jest więcej niż 105 i zagra lepiej, ale nie wiem czy mój tok rozumowania jest dobry ;)
 

popej

New member
150 względem 105 to jest ledwo słyszalna różnica głośności.

Zwykle wzmacniacze stereo mają dużo bardziej skomplikowane układy końcówek mocy ale różnica w graniu to jest mit, wynikający głównie z braku rzetelnych testów.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na onkyo.pl jest TX-NR5010 za 10999 zł, po nim jest TX-NR3030 w promocji za 8299 zł

Zastanawia mnie jeszce różnica na temat grania amplitunera w stereo a wzmacniacza stereo ?
Dla przykładu wzmacniacz stereo Yamaha A-S2000 w stereo przy 8ohm 105W a np. Yamaha RxXA3040 w 8ohm 150W. Nie znam się na tym ale tak na chłopski zdrowy rozum to 150 jest więcej niż 105 i zagra lepiej, ale nie wiem czy mój tok rozumowania jest dobry ;)

Moc to nie wszystko. Miałem kilka amplitunerów i wzmacniaczy stereo i mimo, że wzmacniacze były na papierze słabsze "mocowo" to i tak lepiej prezentowany się w stereo. Nie słuchaj głupot o mitach tylko idź i sam posłuchaj. Masz kupę kasy do wydania i dobrze by było żebyś był zadowolony. Jeśli zależy Ci na kinie domowym to na początek amplituner kd. Te wysokie modele będą już przyzwoite w stereo (o kinie nie wspomnę bo tu będzie już bomba) Potem jak będzie niedosyt w stereo będziesz myślał o wzmacniaczu.
 

3echo

Member
Bez reklam
No właśnie jak to naprawdę jest z tą mocą.Wzmacniacze przynajmniej na papierze mocowo wychodzą zdecydowanie gorzej od amplitunerów,a często bywa tak,że często ważnym kryterium przy wyborze sprzętu jest jego moc?
Już nie raz czytałem teksty typu..."tego amplitunera nie bierz bo ma tylko 100W na kanał.." itp.
Skoro 100W to mało to co powiedzieć o wzmakach które mają po 65W,a które często się proponuje zamiast tych apków 100Watowych?
O co kaman? :)
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Na onkyo.pl jest TX-NR5010 za 10999 zł, po nim jest TX-NR3030 w promocji za 8299 zł

Zastanawia mnie jeszce różnica na temat grania amplitunera w stereo a wzmacniacza stereo ?
Dla przykładu wzmacniacz stereo Yamaha A-S2000 w stereo przy 8ohm 105W a np. Yamaha RxXA3040 w 8ohm 150W. Nie znam się na tym ale tak na chłopski zdrowy rozum to 150 jest więcej niż 105 i zagra lepiej, ale nie wiem czy mój tok rozumowania jest dobry ;)
Ceny można zapodać lepsze :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
No właśnie jak to naprawdę jest z tą mocą.Wzmacniacze przynajmniej na papierze mocowo wychodzą zdecydowanie gorzej od amplitunerów,a często bywa tak,że często ważnym kryterium przy wyborze sprzętu jest jego moc?
Już nie raz czytałem teksty typu..."tego amplitunera nie bierz bo ma tylko 100W na kanał.." itp.
Skoro 100W to mało to co powiedzieć o wzmakach które mają po 65W,a które często się proponuje zamiast tych apków 100Watowych?
O co kaman? :)

Tak jak napisałem moc końcówek mocy to wszystko. Nawet popatrz na amplitunery kd. Wg pomiarów w stereo : Yamaha RX-V677 2x123W , RX-A3040 2x150W czyli w mocy w stereo nie za duża różnica (w cenie przepaść), a jednak w brzmieniu podejrzewam, że będzie ogromna równica. Wyższy model jest zbudowany na lepszej jakości podzespołach (lepsze zasilanie, przedwzmacniacz itp). Porównując w tym samym budżecie amplituner kd i wzmacniacz stereo można łatwo wywnioskować, że wzmacniacz stereo powinien być zbudowany na lepszych podzespołach bo ma "tylko" 2 końcówki mocy, brak dekoderów, brak radia, wifi i innych bajerów. Z drugiej strony nie jest tak, że wzmacniacz zagra zawsze lepiej. Wysokie flagowe modele amplitunerów kd też mają dobry tor stereo, ale za takie amplitunery trzeba już słono zapłacić. Ja jestem zdania, że lepiej w tym przypadku kupić tańszy amplituner kd i do tego osobno wzmacniacz. To zdążyłem zaobserwować z własnego doświadczenia. Nie jestem specem od budowy wzmacniaczy stwierdzam tylko to co słyszę.

Jeszcze co do mocy. Słuchałem kilku watowych (nawet 5W) wzmacniaczy lampowych i te nie miały żadnych problemów z odpowiednim napędzeniem kolumn i nagłośnieniem pomieszczeń. Mój poprzedni amplituner kd (Marantz 5007) mimo mocy pewnie coś koło 2x140W gorzej sobie radził z napędzeniem moich Dynek niż Music Hall a35.2, który ma wg producenta 2x85W.
 

popej

New member
Nie słuchaj głupot o mitach tylko idź i sam posłuchaj.
Jak są wątpliwości, to jasne że warto zrobić test odsłuchowy. Rzetelny test to byłby taki z precyzyjnym wyrównaniem głośności i eliminacją preferencji słuchającego. Od ponad 20 lat Richard Clark oferuje prywatą nagrodę $10.000 dla każdego, kto w takim teście potrafi na słuch rozróżnić wzmacniacze:
Richard Clark Amplifier Challenge FAQ
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak są wątpliwości, to jasne że warto zrobić test odsłuchowy. Rzetelny test to byłby taki z precyzyjnym wyrównaniem głośności i eliminacją preferencji słuchającego. Od ponad 20 lat Richard Clark oferuje prywatą nagrodę $10.000 dla każdego, kto w takim teście potrafi na słuch rozróżnić wzmacniacze:
Richard Clark Amplifier Challenge FAQ

Poziom głośności ma znaczenie, ale nie jest decydujący. Tak jak pisałem miałem na razie tylko kilka wzmacniaczy i amplitunerów kd i różnica w brzmieniu była nawet dla osób nie interesujących się audio i nie znających cen i reputacji producentów. Najprościej dla osób niewtajemniczonych można usłyszeć/poczuć różnice w basie. Np. Marantz SR5007 nigdy nie potrafił tak mocno i szybko uderzyć jak chociażby Atoll IN100SE. Na żadnym poziomie głośności. Pamiętam jak kupiłem Music Hall-a a35.2 to nawet moja żona powiedziała, że kolumny (Oli40) grają jakby z nich zdjąć koc (tylko inaczej to ujęła). Chodziło o bardziej czyste i wyraźne wysokie tony. Żadne laboratorium i testy sprzed 20 lat mnie nie przekonają. Bardziej ufam własnym uszom. Wiesz moja żona też twierdzi, że każda wódka czy whisky smakuje tak samo (źle), a ja uważam inaczej :) Kwesta wprawy :)
 
Do góry