Yamaha RX-A2080 vs Denon AVC-X4700H

leoncio

New member
Dzień Dobry, zamierzam przekonfigurować swój sprzęt audio w salonie i zastanawiam się nad amplitunerem AV w okolicach 7 000 zł. Chciałbym do niego podłączyć Xbox Series X, Apple TV 4K i Bluesound Node 2i. Jakie jest Wasze zdanie? Który z powyższych sprzętów jest wygodniejszy, mniej problemowy i lepiej gra? Póki co będę grać z kolumn Audio Physic Yara ale domyślam się, że pewnie będę musiał je zmienić na coś bardziej dedykowanego kinu domowemu:). Z góry dziekuję za pomoc.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Denon w stereo gra całkiem dobrze (lecz i tak nie ma startu do wzmacniacza stereo) i według mnie, dużo lepiej niż Yamaha, Onkyo. Tylko czy po to się kupuje amplituner? Ampli ma dawać frajdę w KD i tutaj jednak wolał bym Yamahę czy Onkyo (niestety firma ostatnio ma problemy).

Jeżeli jednak nie ma miejsca na oddzielne klocki i musi być jeden sprzęt, to bez wachania wybieram Arcam-a 390. Jest teraz w bardzo dobrej cenie. Niestety, trzeba się pogodzić z tym, że ten sprzęt ma już swoje lata i 8k w nim nie uświadczysz.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam

rabit

Active member
Bez reklam
Obiło mi się o oczy :), że właśnie jest problem z 2.1, ale zobaczymy czy wyeliminują to nową aktualizacją?
Co do Onkyo, to jeżeli nie byłoby problemu, to raczej już byłby nowy RZ na rynku i nie miałbym dylematu co kupić, po sprzedaży mojego Denonka. Co do Yamahy, to zgadzam się z Tobą w stu procentach. Choć może badają rynek tańszymi modelami, czy taki nowoczesny styl się przyjmie?
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Nowy Ampli

Obiło mi się o oczy :), że właśnie jest problem z 2.1, ale zobaczymy czy wyeliminują to nową aktualizacją?
Co do Onkyo, to jeżeli nie byłoby problemu, to raczej już byłby nowy RZ na rynku i nie miałbym dylematu co kupić, po sprzedaży mojego Denonka. Co do Yamahy, to zgadzam się z Tobą w stu procentach. Choć może badają rynek tańszymi modelami, czy taki nowoczesny styl się przyjmie?

A co sądzisz o NAD T778 , wygląda na fajny sprzęt, cena może trochę zbyt wysoka...
 

urad

New member
Ciekawe czy producenci ampli jakoś ustosunkują się w niedalekiej przyszłosci do zarzutów związanych z HDMI 2.1 i brakiem pełnego wsparcia dla 4K/120Hz i 8K. Niekurywam że całkiem mocno interesuję się denonem 4700 ale obecne plotki wstrzymały mój zakup.
 
Do góry