Yamaha rx a2070

przemkoch

New member
Mam pytanie do posiadaczy Yamaha, posiadam od jakiegoś czasu wymieniony wyżej ampli i jest to mój pierwszy z yamahy wcześniej miałem onkyo 609.
Czy każda Yamaha trzeba mocno podkrecic żeby dobrze było ja słychać?? u mnie minimum -35 żeby było w miarę ok to jest 45 sb na plusie przy onkyo jak dałem 35 db już było efektownie ta dynamicznie. Czy jest jakieś ustawienie o którym nie wiem do podbicia typu loudnes??
Dodam że mam blisko kolumny ok 2 m do kanapy kolumny znajdują się we wnece.. Ktoś pomoże ??
 

przemkoch

New member
Mam pytanie do posiadaczy Yamaha, posiadam od jakiegoś czasu wymieniony wyżej ampli i jest to mój pierwszy z yamahy wcześniej miałem onkyo 609.
Czy każda Yamaha trzeba mocno podkrecic żeby dobrze było ja słychać?? u mnie minimum -35 żeby było w miarę ok to jest 45 sb na plusie przy onkyo jak dałem 35 db już było efektownie ta dynamicznie. Czy jest jakieś ustawienie o którym nie wiem do podbicia typu loudnes??
Dodam że mam blisko kolumny ok 2 m do kanapy kolumny znajdują się we wnece.. Ktoś pomoże ??
Zapomniałem dodać że to gra z polk audio s60 kable qed ruby aniversarry
 

mors111

Active member
Bez reklam
amplitunery tak już mają , sam mam Onkyo 609 i też mocno podkręcałem wejścia nawet na +5-7db dla TV czy tam BD , no i same kolumny też na +kilka db , generalnie filmy oglądam z głośnością +40-45 aby było już całkiem fajnie , natomiast wszelkie mam talent czy tam tez jak oni śpiewają lubię podkręcić do 50-55 nawet czasami

poustawiaj podbicia na wejściach i nie będziesz musiał kręcić amplitunera
 

przemkoch

New member
Dzieki za odpowiedz, no właśnie w onkyo mam wrażenie że jest mocniejszy i nie musiałem asz tak krecic choć też podbijalem, ale Yamaha jest dużo mocniejsza parametrowo i stąd to zdziwienie
 

arturjohnny

New member
Dzieki za odpowiedz, no właśnie w onkyo mam wrażenie że jest mocniejszy i nie musiałem asz tak krecic choć też podbijalem, ale Yamaha jest dużo mocniejsza parametrowo i stąd to zdziwienie

Nie ma co patrzec na skale. Dobija do +16 chyba. Model nizej potrafi zrobic lomot, wiec gdzie tu marudzenie i przyrownywanie tej elektrowni do onkyo :DDD

Ew skalibrowac jeszcze raz z ypao i wyprobowac trzy zapriponowane ustawienia. Przy tej klasie sprzetu nie widze pottzeby podbijania czegokolwiek. Mam aventage 1060, pure direct z muzyka czy straight w kinie robi robote ;]
 

przemkoch

New member
Łomot to robi w stereo jak daje -10 wtedy czuć asz kanapa chodzi, przypuszczam że kolumny które mam potrzebują dużej dawki prądu, ale ten model daje 220w przy 6omach i tak mam ustawione. Mam pytanie czy jest w amplil jakieś ustswineie odcięcia suba?? Bo jedyne co znalazlem to tylko ustawienie normal lub reserve a odcięcie jest tylko przy kolumnach frontowych i satelitach
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
No jak odetniesz pasmo w kolumnach to to poniżej odcięcia idzie na suba, z kazdej pary kolumn jak ustawisz tak bedzie, o ile ustawisz kolumny na small,
ja mam fronty na 60hz satelity na 80hz i mimo iz kalibracja ustawiłą mi kolumny na large- zmienilem na small i odciąłem jak napisałem.
Może pogrzeb ustawieniami przy samym subie jak ci cos nie pasi.
 

przemkoch

New member
No jak odetniesz pasmo w kolumnach to to poniżej odcięcia idzie na suba, z kazdej pary kolumn jak ustawisz tak bedzie, o ile ustawisz kolumny na small,
ja mam fronty na 60hz satelity na 80hz i mimo iz kalibracja ustawiłą mi kolumny na large- zmienilem na small i odciąłem jak napisałem.
Może pogrzeb ustawieniami przy samym subie jak ci cos nie pasi.

Onkyo zawsze mi tak kalibrowało, zastanaiwma sie czy problem nie jest to ze kolumny stoją we wnęce i maks jaką mam odległośc to 2m :?:
 
Do góry