Yamaha rx-a1010

yahimo

New member
Witam,
właśnie "dorobiłem" się mojego pierwszego amplitunera yamaha rx-a1010 oraz kolum dali ikon 6mk2. Słucham przede wszystkim muzyki z USB (flack), radia fm i z kompa (po hdmi) jak również oglądam filmu z kompa (mkv) - w związku z tym mam kilka pytań:
- czy można w jakiś sposób poprawić jakość dzwięku (tylko przy kolumnach frontowych)
- czy warto zmienić impedancję na 6 ohm (taka jest w specyfikacji głośników)
- czy w akim zestawie jest możliwość podbicia basu
- gdzieś wyczytałem że nowe zestawy po wygrzaniu będą lepiej grać - czy to jet prawda, jeśli tak to ile czasu na to potrzeba

dla większości z Was te pytania są tendencyjne, ale tak jak pisałem na wstępie jest to mój pierwszy zestaw i nie mam zielonego pojęcia jak się za niego zabrac:-(
 
I

irek6311

Guest
yahimo impedancję kolumn pozostaw na 8Ohm ,
amplituner ma 17 trybów Surround więc jest w czym wybierać ,
bas i wysokie tony z pilota podbijesz ,
" Poczytaj instrukcję bo wszystko tam jest" ,
odnośnie wygrzewania to po ~ 3 miesiącach zestaw powinien się wygrzać ale czy to mocno zauważalne ?
ja osobiście nie zauważyłem zmian in plus ale zestaw KD mam klasy średniej a to ponoć mocno słychać w zestawach referencyjnych (~ 40tyś zł za amplituner + 5.1 kolumny) .
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja u siebie, zauważałem zmiany w graniu moich kolumn podczas wygrzewania, na początku nie było praktycznie basu i podkręciłem go potem musiałem zjechać z powrotem do zera bo bas bym za mocny, a teraz musiałem trochę odjąć i na początku był taki młotkowy, a teraz miękki i mięsisty
 

yahimo

New member
o trybach sourround trochę poczytałem, przy zastosowanie zestawy kina domowego (5+1) to wszystko ładnie zatańczy. Pytanie jest takie czy przy odsłuchu tylko z dwóch kolumn ktróryś z tych trybów polepszy jakość dzwięku?
 

yahimo

New member
już nie, poprostu powolutku się wgłębiam w możliwości tego ampli, powiem tak: jestem zajeb.... zadowolony z tego zestawu (yamaha1010 + dali ikon6mk2) - dziękuje .... że nie zdecydowaem się na ampli marantza6006 (byłem na kilku odsłuchach i wszędzie mnie namawiano na marantza).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
już nie, poprostu powolutku się wgłębiam w możliwości tego ampli, powiem tak: jestem zajeb.... zadowolony z tego zestawu (yamaha1010 + dali ikon6mk2) - dziękuje .... że nie zdecydowaem się na ampli marantza6006 (byłem na kilku odsłuchach i wszędzie mnie namawiano na marantza).

Komu dziekujesz? :) Takie spostrzezenia sa niesprawiedliwe bo nie wiesz jak zagral kazdy inny odpowiednio skonfigurowany przez Ciebie ampli (nie chodzi tu juz tylko o 6006)
Jak zadajesz takie pytania to wnioskuje ze poznajesz dopiero ampli i jak widac brakowalo Ci basu, wiec w takim razie jak odsluchiwales chociazby Marantza 6006? Jestes pewien ze z kazdego wycisnales wszystkie mozliwosci konfiguracji?
Powiem Ci tak, sprzet wyciagniety z pudla a sprzet skonfigurowany pod swoje gusta to dwa rozne swiaty, podobnie jak tv.
Ja lubie miekki gleboki soczysty bas, taki przy ktorym dostaje gesiej skorki, ale zeby to osiagnac trzeba troche pomajstrowac. Mikrofon czyni czasem cuda w polaczeniu z innymi ustawieniami.
Jak poznamy wszystkie mozliwe barwy jakie moze dac dany ampli (nie mowiac o kolumnach) to dopiero w takiej sytuacji mozna mowic ze cos zagralo lepiej czy gorzej i tylko i wylacznie biorac pod uwage nasze gusta.
Najwazniejsze ze kłockow jest do wyboru do koloru i kazdy cos znajdzie dla siebie.
 
Ostatnia edycja:

yahimo

New member
Zauważyłem że po jakimś czasie użytkowania radia internetowego, radia fm zaczynają się pojawiać błędy na wyświetlaczu amplitunera (w tym czasie radio gra bez zakłuceń). Niekture litery zamieniają się w gwiazdki, zaczyna pojawiać się większość możliwych oznaczeń (np. dock, oznaczenie pięciu głośników - powinny być dwa itp.)
Czy ktoś spotkał się z takimi objawami w YAMAHA 1010 - czy według was powinienem zgłosić to do serwisu?
 

nawet

New member
Witam,

mam pytanie do właścicieli tego ampli. Czy istnieje możliwość podłączenia amplitunera do sieci bezprzewodowej?

Przyznam że szukałem, szukałem... i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Niektóre źródła twierdzą że jest wbudowany odbiornik, niektóre że tylko do IPad / IPhone, a niektóre że nie da się sparować ampli z siecią bezprzewodową. Będę wdzięczny za odpowiedź.

pzdr
 

marek-hase

New member
Da się, ale nie bezpośrednio - potrzeba przystawki.
U siebie przy całym RTV zainwestowałem w routera z klientem (TP-link 743) i podłączyłem wszystko (TV, Ampli, n-ka) krótkimi kablami.
Działa idealnie.
 

SzyH

Member
Ja mam troche inne pytanie. A mianowicie, wydaje mi się, że kiedyś napis volume i podziałka były w czarnym pasku na tv, a teraz nie za bardzo. Napis volume jest prawie nad czarnym pasem. Jak to u Was wygląda?

2ea931cc-48d0-4683.jpg
 

werf

Active member
Bez reklam
Tak jest na 3067

2012-08-23-409.jpg \

Poszukaj w ustawieniach TV 16/9 auto itd lub podmień kabel HDMI
 
Ostatnia edycja:

SzyH

Member
Dzięki za fotki. Sprawdzę kable, bo coś też niepokojąco obraz z bluraya zaczął dzisiaj skakać.

EDIT : Kable były ok. Pomieszałem w ustawieniach i nic. Na koniec odłączyłem wszystko od prądu i wszystko wróciło do normy. Dziwna sprawa.
 

yahimo

New member
witam,
co pewien czas mam problem z radem internetowym, mimo że kabel jest wpięty (net działa) wyświetla "not conected" czy u was zdaża się podobnie?
Czy można coś z tym zrobić???
 
Do góry