Yamaha RX-797 - dobór kolumn

teevee

New member
Witam serdecznie!

Jako zupełny laik w temacie postanowiłem poradzić się Waszego grona w doborze sprzętu.

Chciałbym dobrać sprzęt w miarę budżetowy - na początek po analizie opinii i testów zdecydowałem się na amplituner Yamaha RX-797 i zastanawiam się nad dopasowaniem kolumn podłogowych.

Na początek potrzebuję porady technicznej jako że jestem nieobeznany w temacie składania zestawów (do tej pory szła u mnie muzyka z komputera na Logitechach). Zamierzam używać sprzętu głównie do słuchania muzyki + koncerty HD + dodatkowo filmy. Z racji wygodnictwa chciałbym zakupić maszynkę WD TV Live żeby mieć dostęp w jednym miejscu do muzyki FLAC + koncertów + filmów i oszczędzić sobie wachlowania płytami. Czy z wymienionym amplitunerem da się to sensownie zgrać nie tracąc jakości dźwięku?

Przechodząc do kolumn szukam w kategorii cenowej ok. 1500zł (z sensownym odchyleniem w górę jeśli będzie warto). Muzyka mieszana to głównie rock/metal typu Pearl Jam, Korn, Tool ale również inne style jak amerykański rap, muzyka Amy Winehouse czy Nelly Furtado. Salon ok. 5x6 metrów bez konieczności "przyciskania" kolumn do ścian.

Jak już wspomniałem do tej pory taki sprzęt muzyczny był mi raczej obcy poza wizytami u znajomych posiadających stare dobre "składaki" Sony czy Technics także zapewne każdy wybór będzie sporym przeskokiem. Jednak z czasem na pewno gust na pewno się wyrobi i chciałbym oszczędzić sobie rozczarowania moim wyborem. Dlatego będę wdzięczny za porady co się dobrze sprawdza z tym aplitunerem przed udaniem się na odsłuch. Od różnych sugestii w internecie można dostać oczopląsu więc zawężając moje oczekiwania może łatwiej będzie o poradę.

z góry dzięki za wszelkie sugestie!

pozdrawiam,
Tomek
 

rafal735r

New member
Na początek potrzebuję porady technicznej jako że jestem nieobeznany w temacie składania zestawów (do tej pory szła u mnie muzyka z komputera na Logitechach). Zamierzam używać sprzętu głównie do słuchania muzyki + koncerty HD + dodatkowo filmy. Z racji wygodnictwa chciałbym zakupić maszynkę WD TV Live żeby mieć dostęp w jednym miejscu do muzyki FLAC + koncertów + filmów i oszczędzić sobie wachlowania płytami. Czy z wymienionym amplitunerem da się to sensownie zgrać nie tracąc jakości dźwięku?

Tomek
A czemu by nie?

Jesli chodzi o kolumny radzilbym dolozyc ci 2 stowki do tych:
MAGNAT Quantum 605 2kolory HIGH-END! NOWE! (1149749302) - Aukcje internetowe Allegro
I cieszyc sie muzyka dlugie lata. Yamaha brzmi dosc jasno wiec swietnie sie uzupelni z tymi kolumnami. Jamo S606 w tej cenie to porazka na calej linii.

Dobrze tez by bylo zebys sam pojechal na jakis odsluch.
 

kowal131

New member
Może poszukaj też u polskich producentów.
Chociaż tu problemem może być odsłuch.
Zależy gdzie mieszkasz.

Jak nie boisz się używanych i nie kupujesz na raty, to wejdź na allegro i zobacz co w twoim regionie można kupić z używek. Myślę, że sprzedawca nie będzie robił problemów z odsłuchem u siebie w domu.
 
Do góry