Yamaha RX 661 Jakie Monitory?

majksl

New member
Witam
Jak większość forumowiczów szukam porady na temat kolumn.
Moje parametry (potrzeby):
- Yamaha RX - 661
- pokój około 25m kwadratowych, "trudne pomieszczenie"
- kolumny muszą być zawieszone na ścianie (wysoko)
- z racji powieszenia głośników muszą to być monitory
- odsłuch 55% muzyki, 45% kino
- nie słucham muzyki bardzo głośno, i zależało by mi na basie nie dudniącym lecz "mięsistym"
- słucham zazwyczaj różnej muzyki, aczkolwiek słucham również czasami muzyki filmowej a przy orkiestrze zostają obnażone wszelkie niedostatki moich obecnych kolumn
- przeznaczona kwota to około 1000zł

Posiadam w tej chwili nie firmowe kolumny i chciałbym je wymieniać etapami, jak napisałem wyżej mam na to przeznaczone 1000zł i w tej cenie mógłbym narazie kupić tylko przody, a reszte wymienić później chyba że na tyły nie ma potrzeby dawać coś takiego samego jak na przody.
Chciałbym potem dodać jeszcze suba, nie wiem czy tylko potem muszę to "zgrać" z przednimi kolumnami, czy kupować suba jaki mi się spodoba ewentualnie na jaki mnie będzie stać. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Monitor Audio BR2

56.jpg
 

majksl

New member
Jakaś konkurencja do tych zaproponowanych... , z tego co wyczytałem gdzieś w sieci oznacza że mogą mi się spodobać.
Jeśli razi Cię dźwięk JBL E30, przeszkadzają Ci ich podkreślone sybilanty, brakuje basu i drażnią wysokie to koniecznie kup Monitor Audio. Ciepły i miękki dźwięk - można słuchać godzinami i nie męczą jak JBL
 

dfdarek

New member
686.jpg

tylko B&W
686
Bowers & Wilkins​
Kategoria: Kolumny Podstawkowe | Seria: Nowa Seria 600
Kolumna 686 wyposażona została w 130mm głośnik średnio/niskotonowy z membraną z Kevlaru® oraz w 25mm głośnik wysokotonowy z membraną z aluminium. Głośniki osadzone zostały w kompaktowej obudowie z tubą Flowport™.
Mam sam i z Yamachą są perfekcyjne.
 
Do góry