Yamaha RN500 wrażenia

Pierek

New member
Różnica będzie znaczna na korzyść wzmacniacza, a i amplituner też lepiej będzie brzmiał w połączeniu ze wzmacniaczem.
Nie kupuj wzmacniacza bez Power Amp Direct, bo za tydzień będziesz tego żałował ;)

U mnie to nie zadziałało. W związku z tym nie zgadzam się, ale jeszcze może mi się odmieni.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Zalezy co dla Ciebie oznacza dobry dzwiek ;) Ja akurat moge cos na ten temat powiedziec bo pare dobrych lat mialem kino domowe a teraz mam stereo i roznica w brzmieniu jest spora. Amplituner gra cyfrowo, sztucznie tworzy brzmienie, podbija skraje robiac brzmienie typu V. Moze to i jest efektowne granie ale nie ma nic wspolnego z naturalnoscia i muzykalnoscia. Wzmacniacz nie ma zadnych cyfrowych efektow a gra sam z siebie i wyklada kazde pasmo w taki sposob jak jest to przewidziane przez wykonawcow utworow.
 

Mabram

New member
Witam
Mam pytanie do autora tego watku, czy miales bezposredni kontakt i porownanie swojej "Yamaszki r-n500 z konkurentem Onkyo tx-8050??
Jesli tak to napisz prosze cos wiecej o tym porownaniu.
Sam zastanawiam sie nad zakupem jednego z tych amplitunerow.

Pozdrawiam
 

Mabram

New member
Jeszcze mialbym pytanie odnosnie sterowania tym amplitunerem przez tablet- smartfon.
Czy w przypadku np: kiedy nasz amplituner jest podlaczony do naszego domowego serwera z plikami audio powiecmy, to czy mamy mozliwosc podgladu na smartfonie- tablecie calej zawartosci dysku sieciowego??
 

polm

New member
Ja też jestem zainteresowany jak współdziała R-N500 z serwerem NAS czy trudno jest to skonfigurować (dla laika) i jak sterowanie aplikacją z smartphone?
 

reivilo

New member
Prośba do użytkowników Yamahy napiszcie jak wrażenia już po jakimś czasie, jak konfiguracja czy faktycznie jest to co zapowiadał producent. Chodzi też o konfigurację sieci i inne takie gdyż noszę się z zamiarem kupna i do tego jakieś kolumny podstawkowe więc im więcej opinii tym lepiej.
 

leszek1976

New member
Mam prośbę o opinie na temat działania funkcji Spotify Connect w yamaha rn 500. Czy poczuję dużą różnicę względem odsłuchu Spotify na ampli yamaha rx-497, gdy źródłem jest komputer z budżetową kartą dźwiękową połączony 7-metrowym kablem analogowym?
 

Mabram

New member
Mimo że to nie mój wątek to podziele się wrażeniami po zakupie tej Yamahy.
Gra to u mnie razem z HECO Music Style 900 w pomieszczeniu o powierzchni ok.60m2 z czego wydzielona część salonu z antresolą 15m2 i wysoka na 5 metrów.
Kolumny 4 Ohm potrzebują dość sporo prądu ale do normalnego słuchania spokojnie wystarczy.
Regulacja głośności w amplitunerze od chyba -80db do +10 db czy jakoś tak ale żeby było cokolwiek słychać cichutko to gałka u mnie musi być podkręcona do -40db.
Amplituner nie jest na pewno z tych co grają jasno ma on zdecydowanie ciepłe brzmienie, nie sypie wysokimi ani niskimi tonami.
Początkowo nie byłem zbytnio zadowolony z dzwięku, ale z czasem kiedy kolumny grały coraz więcej i więcej powoli wszystko zaczęło się stabilizować.
Nigdy nie miałem do czynienia z płynnym loudnesem i po przekręceniu tejże gałki zaniepokoiłem się dlaczego gra tak cicho.
Przy wyłączonym loudnes jak schodzę gałką do 0db w głośności to przestawia żołądek.
Dzwięk wydaje się być przenoszony w pełnym zakresie wszystkich tonów jak dla mnie.
Jednak najbardziej przy normalnym poziomie słuchania polecam włączyć loudnes na ok -20db, cofa wtedy jakby średnicę ale gałkę od głosu trzeba wtedy dość mocno podkręcić.
Z jednej strony trochę u mnie pomieszczenie nie pozwala na pełne rozkoszowanie się dzwiękiem, ponieważ mam styl minimalistyczny, mało wygłuszeń jednak bas nie jest zły, jest miękki, sprężysty, zdecydowanie nie jest suchy. Gałeczka od basu i sopranu lekko podkręcona na +.
Przy słuchaniu, zdecydowanie ma wpływ jakość nagrania. Nigdy nie zdawałem sobie sprawy, że może być tak wielka różnica w nagraniach: przykładowo mp3 192bps a 320bps da się odczuć nie porównując już do FLAC gdzie nagranie dopiero dostaje życia i energii.
Przy słabo nagranych utworach nie ma tego "dobrego wrażenia".
Yamaha czyta pendrivy w formacie fat32: podłączyłem kilka i nie było problemu, wszystkie były widziane.
Na wyświetlaczu, przy podłączonym pendrivie spokojnie przechodzimy między folderami i utworami, nie sprawia to jakoś trudności i jest w miarę czytelne jak dla mnie, siedząc 2,5m od urządzenia.
Za jakiś czas planuję podłączyć wszystko do sieci, może wtedy napiszę coś więcej.
Jest możliwość podłączenia zestawu drugich kolumn, zastanawiam się również czy nie podłączyć moich HECO w bi-wire - może ktoś wie czy da się odczuć róznicę?

Pozdrawiam i sorki że trochę chaotycznie opisane :)
 

Dulan

New member
Parę dni temu zakupiłem R-N500, jednak jestem nieco rozczarowany dynamiką na niższym rozkręceniu gałki głośności(raczej nie słucham głośno muzyki). Brakuje mi przede wszystkim basu przy cichym odsłuchu. Mam porównanie do starego Technisca 5.1 który wymieniłem przede wszystkim na słabą wydatność średnich i wyższych tonów, odwrotność to Yamahy, ale dynamiki mu nie brakowało bas był mięsisty i przyjemny dla ucha. Być może problem tkwi dobranie kolumn do aplitunera(Yamaha NS 50 które mają 6 ohm impedancji - 80W), czy przypadkiem w menu nie można tego nieco zmodyfikować. Nie mam instrukcji więc muszę poruszać się nieco po omacku, może któryś z kolegów podpowiedział gdzie należy grzebnąć i w jakiej kolejności :)
 

popeye1989

New member
Witam, mam proste pytanie do użytkowników RN500.
Czy wymieniony ampli odczytuje pliki flac przez USB? Czy są jakieś ograniczenia pojemności dysku podłączonego przez USB?
Pytam ponieważ w specyfikacji urządzenia przeczytałem, że flac odtwarza poprzez sieć, a w formatach odtwarzanych przez USB o falc'u nie wspomnieli.
Czy jeśli podłącze do tej Yamahy dysk twardy 1TB z plikami flac to bezproblemowo będę mógł odtwarzać muzykę?
Pozdrawiam!
 

manio12

New member
Mimo że to nie mój wątek to podziele się wrażeniami po zakupie tej Yamahy.
Gra to u mnie razem z HECO Music Style 900 w pomieszczeniu o powierzchni ok.60m2 z czego wydzielona część salonu z antresolą 15m2 i wysoka na 5 metrów.
Kolumny 4 Ohm potrzebują dość sporo prądu ale do normalnego słuchania spokojnie wystarczy.
Regulacja głośności w amplitunerze od chyba -80db do +10 db czy jakoś tak ale żeby było cokolwiek słychać cichutko to gałka u mnie musi być podkręcona do -40db.
Amplituner nie jest na pewno z tych co grają jasno ma on zdecydowanie ciepłe brzmienie, nie sypie wysokimi ani niskimi tonami.
Początkowo nie byłem zbytnio zadowolony z dzwięku, ale z czasem kiedy kolumny grały coraz więcej i więcej powoli wszystko zaczęło się stabilizować.
Nigdy nie miałem do czynienia z płynnym loudnesem i po przekręceniu tejże gałki zaniepokoiłem się dlaczego gra tak cicho.
Przy wyłączonym loudnes jak schodzę gałką do 0db w głośności to przestawia żołądek.
Dzwięk wydaje się być przenoszony w pełnym zakresie wszystkich tonów jak dla mnie.
Jednak najbardziej przy normalnym poziomie słuchania polecam włączyć loudnes na ok -20db, cofa wtedy jakby średnicę ale gałkę od głosu trzeba wtedy dość mocno podkręcić.
Z jednej strony trochę u mnie pomieszczenie nie pozwala na pełne rozkoszowanie się dzwiękiem, ponieważ mam styl minimalistyczny, mało wygłuszeń jednak bas nie jest zły, jest miękki, sprężysty, zdecydowanie nie jest suchy. Gałeczka od basu i sopranu lekko podkręcona na +.
Przy słuchaniu, zdecydowanie ma wpływ jakość nagrania. Nigdy nie zdawałem sobie sprawy, że może być tak wielka różnica w nagraniach: przykładowo mp3 192bps a 320bps da się odczuć nie porównując już do FLAC gdzie nagranie dopiero dostaje życia i energii.
Przy słabo nagranych utworach nie ma tego "dobrego wrażenia".
Yamaha czyta pendrivy w formacie fat32: podłączyłem kilka i nie było problemu, wszystkie były widziane.
Na wyświetlaczu, przy podłączonym pendrivie spokojnie przechodzimy między folderami i utworami, nie sprawia to jakoś trudności i jest w miarę czytelne jak dla mnie, siedząc 2,5m od urządzenia.
Za jakiś czas planuję podłączyć wszystko do sieci, może wtedy napiszę coś więcej.
Jest możliwość podłączenia zestawu drugich kolumn, zastanawiam się również czy nie podłączyć moich HECO w bi-wire - może ktoś wie czy da się odczuć róznicę?

Pozdrawiam i sorki że trochę chaotycznie opisane :)

Witam Wszystkich, pozwolę sobie na dodanie swoich 5 groszy do powyższej wypowiedzi.
Sprzęt posiadam od blisko miesiąca, u mnie R-N500 gra z Dali Zensor7 na 30m2, daje sobie świetnie radę. Nie mam większego doświadczenia audiofilskiego ale muzyka jest czysta z dobrze i sprężyście podbitym basem i ciepłym, miękkim tłem, co do loudnes potwierdzam, że potencjometr należy kręcić lekko, ja mam dużo mniej jak kolega powyżej ale przy mniejszym zakresie loudnes nawet przy -55 dB słychać wszystko wyraźnie i czysto. Dla bardziej zaawansowanych ciekawa funkcja "pure direct" wycina wszelkie uleprzenia dźwięku łącznie z wyłączeniem wyświetlacza dla zminimalizowania zakłóceń. Ja do takiej surowizny jeszcze nie dorosłem:-D dla mnie brzmi zbyt garażowo.

Co do sieci, podłączenie wzmaka to tylko wpięcie kabla przy standartowo włączonym serwerze dhcp. Aplikacja do sterowania na androida jest intuicyjna i czytelna, zero problemów również. Radio internetowe śmiga lecz ma wadę, mianowicie nie można zapamiętać żadnych stacji, więc każdorazowo trzeba się naklikać.
R-N500 wspiera również streaming ze Spotify, ja głównie go używam i jestem naprawdę zachwycony, jakość też jest niczego sobie, poza tym spotify w 2015r ma testować formaty bezstratne coś na wzór już funkcjonujących opcji hifi w Wimp'ie więc jak tylko będzie to się przełączę. Wimpa hifi odradzam z powodu tego że każdorazowo trzeba muzę podłączać na krótko (kablem) brak możliwości streamingu prosto z sieci lub w dlna na wzmaka a przy wspieranym spotify, yamaha łączy się bezpośrednio z internetem, tablet czy telefon właściwie służy za pilota (po odpaleniu muzy można wyłączyć telefon a płyta dalej gra). To rozwiązanie jest leprze bo z kompa po kablu dźwięk wychodzi już po karcie muzycznej więc przesterowany no chyba że ktoś ma cyfrowe wyjście audio.
Reasumując bezstratny streaming i odtwarzacze sieciowe to chyba przyszłość???
Dodatkowo wszystko w domu co wspiera dlna może bezprzewodowo przesłać dźwięk na ten wzmacniacz (PC, lub urządzenia mobilne, konsoli nie testowałem bo nie mam) więc jest wiele możliwości.

Co do odtwarzania z usb lub przenośnego hdd to na miękko znajduje flac, po sieci jeżeli mamy w domu coś w stylu servera nas również znajdzie i odtworzy.

Ktoś pisał na temat kolumn 6 Ohm, że źle grają, yamaha ma możliwość ustawienia 4 lub 8 w ukrytym menu, dla 6 omowych kolumn ustaw 4 bo możesz oprócz złego grania je spalić.
To z grubsza tyle wrażeń i opinii na temat tego wzmacniacza, mam nadzieję, że nia zanudziłem nikogo, pozdrawiam.
 

dandan123456

New member
Temat radia vTuner

Witam, jeśli chodzi o RADIO internetowe to jest bardzo dobry sposób na swoje stacje ULUBIONE:)

Instrukcja:
1. Wchodzimy na stronę vTuner Radio Guide i rejestrujemy się (wszystko jest za darmo)
2. Podajemy numer wpisany w Naszym sprzęcie (SETUP/Network Setup/Information/vTuner(długi numer)
3. Teraz możemy edytować swoje ulubione stacje radiowe na stronie vTuner Radio Guide
i segregować.
4. Stacje posegregowane odsłuchujemy na naszym sprzęcie w zakładce Net Radio/Bookmarks:))

Pozdrawiam i życzę miłej obsługi RADIA:):p
 

leszek1976

New member
Na jakiej zasadzie działa na tym urządzeniu funkcja Spotify Connect? Czy tak jak w przypadku aplikacji Spotify na PC muzyka trafia do amplitunera bezpośrednio z serwerów Spotify, a jedynie wybieranie utworów i sterowanie odbywa się przy użyciu aplikacji Spotify na smartfonie? Czy może raczej muzyka jest przesyłana strumieniowo z aplikacji Spotify na smartfonie po Wi-fi do amplitunera?
 

edi7777

Member
Ta pierwsza opcja. Telefon robi tylko za pilota. Trzeba mieć wykupiony abonament w Spotify żeby działało na dowolnym amplitunerze.
 

leszek1976

New member
To lepsze rozwiązanie, bo strumieniowanie po wi-fi mogłoby być niestabilne. Swoją drogą na stronach Yamahy jest przekłamanie w tym temacie. Podają, że muzyka jest strumieniowana ze smartfona.
 

miroz2

New member
Witam.
Nosze się z zamiarem kupna Yamahy RN500 i mam pytania.
Jak połączyć się z internetem żeby słuchać radia internetowego?
Jak odtwarzać pliki muzyczne z laptopa?
Gdzie znajdę instrukcje w języku Polskim?
 

miroz2

New member
Witam ponownie,
właśnie kupiłem RN 500 i nie mogę sobie poradzić z konfiguracja DLNA.
Czy aby kozystac z dlna musi być podpięty kablem lan? czy możne przystawka wi fi YWA-10,czy nie musi być wogule podpięty do internetu.
Dlna w moim tv panasonic działa bez zarzutu,a tu nie mogę sobie poradzić.
proszę o podpowiedz.
 

desperadzio

New member
Witam, jeśli chodzi o RADIO internetowe to jest bardzo dobry sposób na swoje stacje ULUBIONE:)

Instrukcja:
1. Wchodzimy na stronę rejestrujemy się (wszystko jest za darmo)
2. Podajemy numer wpisany w Naszym sprzęcie (SETUP/Network Setup/Information/vTuner(długi numer)
3. Teraz możemy edytować swoje ulubione stacje radiowe na stronie
i segregować.
4. Stacje posegregowane odsłuchujemy na naszym sprzęcie w zakładce Net Radio/Bookmarks:))

Pozdrawiam i życzę miłej obsługi RADIA:):p

pomocy!

wpisuje swój MAC i wyskakuje komunikat:
The ID # you entered was not found. Please make sure that you have entered it correctly.

dlaczego? gdzies jeszcze to trzeba zarejestrować? czy cos robie źle?

.... wpisuje na pewno poprawny. znalazlam tak jak pisze w instrukcji.


Malo tego, jak juz tu jestem, moze jakas madra głowa pomoze...
mam router do internetu wi fi (nr1), i drugi taki sam do odbierania wifi dla amplitunera (nr2). ten drugi ustawioony jako client (tez gdzies w necie znalazlam inst. obsługi)... i... problem jest taki ze jak wlaczam tylko do kontaktu router nr2, nr1 przestaje działac = nie działa internet. cos sie nawzajem wykluczaja. pytanie dlaczego?
 
Do góry