Yamaha PianoCraft MCR-755 + TX-L50DT60E

kejdzej

New member
Witam,

Mam w planach kupić zestaw jak w temacie. I chciałbym sie zapytać, czy ta miniwieża Yamaha może służyć jako głośniki do TV? Wiem że moge podłączyć ją przez HDMI, tylko czy HDMI w wieży nie służy tylko do wysłania obrazu z blu-ray do TV? czy przy oglądaniu np. kablówki będę mógł puścić dźwięk przez głośniki z tej wieży? Jak to wszystko podłączyć ? :) w TV jest optyczne wyjście audio, ale wieża takowego nie ma...

Z góry dziękuję za pomoc :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak - zrobisz to po analogu.
Napisz na PW dostaniesz odpowiedni kontakt .
 

babeo

New member
Napisz na PW dostaniesz odpowiedni kontakt .

Dlaczego na PW?
Od tego jest forum, może inni w przyszłości też skorzystają z Twoich odpowiedzi? :)

=====

Czy wieża ma służyć jako odtwarzacz dvd?
Jeżeli tak, to musisz się bawyć w przetwornik DAC, np. Fiio D3, on przetworzy Ci sygnał z optyczny na analogowy.
Jeżeli nie o proponuję zamienić wieżę na Denona M39, który już ma wejście optyczne w standardzie.
 
Ostatnia edycja:

kejdzej

New member
Czy wieża ma służyć jako odtwarzacz dvd?
Jeżeli tak, to musisz się bawyć w przetwornik DAC, np. Fiio D3, on przetworzy Ci sygnał z optyczny na analogowy.
Jeżeli nie o proponuję zamienić wieżę na Denona M39, który już ma wejście optyczne w standardzie.

Hej.
Po przeczytaniu recenzji o Yamaha i szybkości działania (kilkanaście sekund zanim zacznie działać CD) zdecyduję się chyba na tego Denona.
Wieża ma służyć do puszczenia dźwięku z TV oraz do słuchania muzyki. BluRaya mam w PS3 więc nie jest to konieczne. W jej cenie co ten Denon (+/- 500zł) to chyba nic lepszego się nie znajdzie??
 

max720

Banned
Pomyśl o Denonie 109 , mam i szczerze polecam . Napędu cd nie słychać :)
Polecam głośniczki starsze , Mission 700 . Wspaniale się zgrywają z Denonkiem .
 

kosarro

New member
YAMAHA MCR-755 ma na pilocie przycisk TV czyli chodzi tutaj o dzwiek z TV na glosnikach wiezy, wiec dlaczego sugerujecie uzywac wyjsc analaogowych skoro do tych celow wyjscie\wejscie HDMI.
 
Do góry